teisipäev, 3. oktoober 2017

Kaitse oma lapse kõrvu + kingiloos!

Hei-hei!

Nagu lubatult siis pidin kohe-kohe ka loosimänguga alustama ja täna ongi see päev siis käes :)
Meil või õigemini küll lapsel oli võimalus katsetada suvel blogikingituseks saadud Alpine Muffy kuulmiskaitse kõrvaklappe ja mul on hea võimalus nüüd teile ka üks paar välja loosida.

Kas olete kursis, milleks oleks üldse vaja laste kuulmist kaitsta? Ega mina enne väga ei olnud, teadsin vaid, et lastel on kuulmine väiksena tundlikum ja neid tuleks kärarikkas olukorras kaitsta. Olles ise väiksena kuulmisprobleemiga arsti juures käinud, antud olukord oli tekkinud küll keskkõrvapõletikust, aga siiski, ei sooviks kuulmiskahjustust kellelegi, seda enam oma lapsele.

Kindlasti olete te tundnud, kui ebamugav vali hääl olla võib? Kui jah, siis teadke, et lapsi mõjutab vali müra veel enam, just esimestel eluaastatel on beebide ja väikelaste kuulmine eriti tundlik. Näiteks, Saksa uurijate uuringute tulemusena selgitati välja, et 1 laps 8-st kannatab alalise kuulmiskahjustuse käes. See on piisav põhjus muretseda oma lapse kuulmise eest ja kindlasti on vaja seda kaitsta mürarikkas keskkonnas.

Pildid Internet

Milline on, aga müra, mille eest tuleks last kindlasti kaitsta?

Müra, mille tugevus on 80 detsibelli ning kus viibida sellises keskkonnas rohkem, kui 8 tundi, on tervisele kahjulik. Antud müra võib  näiteks võrrelda liiklusmüraga. 83 detsibellise müratasemega keskkonnas võib viibida umbes 4 tundi, ilma, et riskiks kuulmiskahjustuse tekkimisega, aga 86 detsibellises keskkonnas ainult 2 tundi. Kõik keskkonnad, kus müratase on kõrgem, kui 110 detsibelli, on juba kuulmisele kahjulikud. Erinavate elektrivahendite töötades võib müratase kiiresti muutuda kahjulikuks. Ilutulesike poolt tekitatud müra võib küünida juba 150 detsibellini.


*WHO poolt ära toodud hinnanguline müratase, millega puutuvad lapsed igapäevaselt kokku


Millised on peamised kuulmiskahjustuse tekkepõhjused beebidel ja väikelastel?

Nende igapäevane keskkond on tegelikult just kõige ohtlikum, igasugused helidega mänguasjad,  enamusel leidub kindlasti mõni patareiga mänguasi, millega mängitakse hommikust-õhtuni, kuni patarei tühjaks saab, kas pole? Just sellised mänguasjad on kõige ohtlikumad, olen teadlikult hakanud heli tegevaid mänguasju nüüd vältima. Uurijad on leidnud, et osade mänguasjade müratase küündib üle 100 db. Ja kui selline helisid tegev mänguasi asetada pidevalt kõrva äärde, siis võibki see lõpuks viia ohtliku olukorrani ja kuulmislanguseni. Seepärast on alati mõistlik esmalt kontrollida mänguasja helitaset.

Lisaks kahjustab kuulmist erinevad taustahelid, näiteks liiklusmüra tänaval, signaalitavad autod, sireenides kiirabi, haukuvad koerad, kodus erinevad elektriseadmed: tolmuimeja, televiisor, raadio, mikser jne. Kuid peale selle mänguasjade ja taustahelide, on müratase ohtlik ka muusika- ja väliüritustel, kus tavaliselt on heli tase väga kõrge ja endalgi vahel kõrvad hiljem valutavad. Antud olukorras on soovitatav kasutada spetsiaalseid kõrvatroppe ja väikelastel kõrvaklappe.

Pildid Internet

Millal oleks vaja kasutada lastel mürakaitsevahendeid?
üritustel, kus on kõrge müratase, näiteks festivalid, spordiüritused, motospordiüritused
kui lähete vaatama ilutulesikku, antud müra võib ulatuda kuni 150 db-ni
kodused toimetused, mis tekitavad valjemat heli, näiteks tolmuimemine, kokkamisel kasutavad elektrikodumasinad, õues muru niitmine, trimmerdamine, saagimine jne
kui keegi kuulab valju muusikat või mängib telekas valjusti

Lisaks kõigele eelnevale, olete ehk tähele pannud, et paljud beebid ja väikelapsed ehmuvad väga kergesti valju heli peale?  Ning on beebisid, kes on vastuvõtlikumad ülestimuleerimisele, kui teised. Just sellepärast on ka kuulmiskaitse hea lahendus nendele lastele, kes tahavad rohkem rahu ja vaikust.

Nagu mainisin, siis oli meil hea võimalus ära katsetada Medironi poolt kingiks saadud Alpine Muffy kõrvaklapid, mis just kuulmiskahjustuse vältimiseks loodud. Tegu on ainukeste ohutute CE-märgistusega kõrvaklappidega Euroopas, mis on just mõeldud beebidele. Nende kõrvaklappide mitmekihiline müra vähendav vaht kaitseb beebisid kahjuliku müra eest.


Muffy Baby, pilt Mediron


Hollandis disainitud ja arendatud Muffy Baby kõrvaklappide, mis on mõeldud vanusele 3-36 kuud, kasutamine annab beebile võimaluse rahulikult magada mürarikastes olukordades, lisaks soovitakse neid beebidele, kes kannatavad ülestimuleerituse käes. Kõrvaklapid ei sisalda metallosasid, kuna on tehtud tugevast plastikust, on kergesti reguleeritavad. neil on pehme peapael, mis on mugavalt ümber pea ja ei avalda õrnale peale survet.  Pealiskiht on hügieeniline ja kergesti puhastatav. Lisaks näevad nad armsad ja trendikad välja, kas pole?

Meil oli testimisel veidi vanematele lastele mõeldud Alpine Muffy kõrvaklapid - esimene katsetus jaanipäeva paiku simmanil läks aia taha, kuna laps ei olnud nendest siis sugugi vaimustuses, keeldus pähe panemast ning kui need olidki peas, siis sikutati kohe ära.

Muffy - väike lennukivaatleja, kõrvad kaitstud, nii nagu peab 

Järgmised korrad olid õnneks veidi positiivsemad, kui oli vähe mürarikkam olukord, siis pandi kõrvaklapid juba ise rõõmuga pähe ehk ta sai juba aru, et need on kõrvale ohutud ja nendega on parem antud olukordades olla. Näiteks sai ta nii rahulikult õues liivakastis mängida, kui keegi aias või naabrite juures muru niitis. Ning mida aeg edasi, seda rohkem harjus ta ka ise neid aeg-ajalt kasutama - ka toas oligi tal vahest soovi kõrvaklapid niisama pähe sikutada ning nii mängida.
Praegusel hetkel on meil kõrvaklapid kõige enam kasutuses lennujaamas lennukivaatlust tegemas käies ja on alati autos kaasas, juhuks, kui kuskile kärarikkamasse keskkonda minek on. Mulle vähemalt tundub, et lapsel on nendega ikka ka palju mõnusam olla ja mis saab parem olla ühest rahulikumast ja tervemast lapsest ning rõõmsast emast, kes teab, et teeb kõik endast oleneva, et oma lapse kuulmisprobleemidest säästa :)

Mul on hea meel, et saan nüüd rõõmustada ka ühte blogilugejat, sest nagu lubatud, siis läheb jagamisele ka ühed Alpine kõrvaklapid, valida saab kas väiksemale mõeldud Muffy Baby (3-36 kuud) või juba suuremale mõeldud Muffy ning ka värvuse saab ise valida, kas roosa või sinine.
Mida teha, et see endale võita? 

 • Ole Sinulaps blogi jälgija Facebookis, leiad SIIT või Instagramis leiad SIIT
 • Kirjuta kommentaariks, millist kuulmikaitse kõrvaklappi sa sooviksid. Vaata. millist soovid SIIT.  PS! Kui kommenteerid blogis, siis jäta oma nimi ja email. 
 • Ole ka Medironi Facebooki jälgija SIIN
 • Facebookis jagamise eest saad lisapunkte :)


Muideks Medironi sortimendis on lastele lisaks kõrvaklappidele ka muudki huvitavat, näiteks gDiapers mähkmepüksid ja NAIF tooted, huvi korral vaata lisa siit.
Aga head loosiõnne siis :)


Loos läheb lukku juba pühapäeval 08.10.17 kell 12.00!

Loos on lõppenud ja võitja on Sigrit Vahur. Palju palju õnne! 


Lisaallikana on kasutatud Mediron.ee

4 kommentaari:

 1. Meie lapsele kuluksid väga ära Alpine Muffy Baby kõrvaklapid beebidele, roosad, siis saaks lõpuks ometi minna issiga koos rallit vaatama :)

  Agnes, aruojaagnes@gmail.com

  VastaKustuta
 2. Alpine Muffy Baby ja sinised! :)

  Merle, merlemusting@hot.ee

  VastaKustuta
 3. Alpine Muffy baby sinised
  https://www.mediron.ee/toode/alpine-muffy-baby-korvaklapid-beebidele/

  Johanna
  hanna13626@gmail.com

  VastaKustuta
 4. Alpine Muffy kõrvaklapid lastele, valge.

  Annika
  Kivilo.Annika@gmail.com

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...