esmaspäev, 20. juuni 2016

Me käisime KUMU-s.

Kes mäletab, siis lastekaitsepäeva üks blogisoovitusi oli külastada sellel aastal KUMU-s toimuvat üritust "Laste KUMU - Tasapisi". Ja kes pilti Instagramis nägi, siis juba ka teab, et meie seal ka käisime ja täna jagangi oma muljeid.


Ehk, mis siis täpsemalt toimus?

Nimelt oli KUMU mõelnud lapsevanematele ja nende 1-3 aastastele, kellega muidu ehk muuseumimajja ei tihka minna. Tunnistan ausalt, et ürituse kutset saades olin rõõmus ja ei kahelnud hetkegi oma jah-sõna anda. Peamine põhjus rõõmuks, oh häbi, oli see, et ma nimelt polnud varem KUMU külastanud, seega üritus oleks olnud kaks ühes. Ja, et turvalisem ja giid omast käest võtta oleks, siis võtsin õelapse ka kaasa, kes on muideks 6 aastane ja on juba 5 korda seda muuseumi külastanud.

Esmalt tahan mainida, et üldmulje muuseumimajast oli vägev, mõne jaoks oli muidugi olulisem, et oleks piisavalt jooksuruumi :)Aga ürituse eesmärk oli ikka lapsed ja nendele kunsti tutvustamine ja neile omases võtmes  - selleks olid valmistatud mängukaardid, mis aitavad väikelastel kunstniku loodud paremini mõista.

Ma kõike ette ei taha rääkida, aga üks hea näide - kunstnik on kujutanud betoonseinal lehma. Kuna lehmast on seal vaid mõned kumerused ja täiskasvanud külastaja suudaks seda endale ettekujutada, siis laste jaoks on sama sein mängukaardile joonistatud. Võib tunduda keeruline, aga mulle tundus, et selline viis annab parema ettekujutuse küll.

Kogu ürituse rõhk oli ilusa ilma puhul õuealal oleva kunstiga tutvumine, muuseumitöötaja tegi iga teose juures väikese peatuse ja suutis lõbusa tegevusega uudistamist põnevamaks muuta.

Jagangi siinkohal paari pilti, usun, et nad annavad toredast päevast teile ka ettekujutuse.Toreda päeva lõpetuseks oli väike kehakinnitus, kus sai maitsta Salvesti Põnni tooteid ja seebimulle ka puhuda. No mida veel tahta..


Ja kas teate, mis siin pildil on?

Pildil ei ole küll kahjuks teksti näha, aga selline on KUMU naba. Kuigi üritus oli mõeldud väikestele lastele, siis oli minu arvates selle õnnestumist kõige parem tõdeda oma õelapse kommentaaridest, kes alguses veidi igavust tundis, kuna tema on KUMU juba mitmel korral külastanud. Aga kui tuli koju mineku aeg, siis temal soovis majakülastust jätkata ja igavusest polnud enam juttugi. 

Mina ise aga olin ka päevaga rahul ja plaanin sellel suvel vähemalt ühe korra veel kindlasti sammud sinna seda ning kes teab ehk õnnestub mul ka oma väike giid kaasa võtta.

Kel soovi ja huvi ka oma lastega KUMU külastus ettevõtta, siis soovitan seda kindlasti teha. Äkki leidub ka teie hulgas neid, kes pole varem sinna sattunud? 

KUMU asukoha ja lahti oleku aegadega saab tutvuda SIIN. Kui juhtun märkama, et nad taas väikestele lastele üritusi korraldavad, siis üritan infot ka teiega jagada. 

Millised on teie kogemused KUMU- ga? 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...