pühapäev, 24. aprill 2016

Lihtne memoriin

Varasemalt on ka blogis juttu olnud memoriinist, kes ei tea, siis tegu on mälumänguga, mis arendab lapse mälu, tähelepanu ja keskendumisvõimet. Kuna tahaksin lapsele tuleviku tarbeks just selliseid mänge, mida oleks lihtsate vahenditega teha, leida, siis hoian silmad internetis kolades ikka lahti.

Täna jäigi silma just sobiv memoriin, mis vastas minu kriteeriumitele. Vaja on vaid papptaldrikuid, võiks olla 16 taldrikut ja joonistusvahendeid, vähemalt 8 erinevat värvi. See sobib veidi vanemale, kuna eeldab ka värvide tundmist, aga aitab kindlasti värvide õppimisel kaasa.
Mängukaartide tegemiseks, joonista lapse käe jälg papptaldrikulte, tee parema ja vasaku käe jälg erinevale taldrikule ning kasuta kaheksat värvi. Nii saadki 8 vasaku ja 8 parema käe "mängukaarti".


Mängu võimalusi on kaks:

  • lihtsam variant, laota mängukaardid parema poolega ehk käe jäljega kaardid ülesse poole. Mängu sisu - tuleb ülesse leida õige värviga paariline. 

  • raskem variant, laota mängukaardid pahema poolega ülesse poole. Mängu sisu - arva ära õiget värvi paarilised. Kui kaardid on õiged, siis las laps näitab ka, milline on parema ja milline vasaku käe kaart. Kui kaardid ei olnud õieti arvatud, siis keera parem pool tagasi peale ja arva, uued sobivad kaardid. 
Idee ja pildid pärit Toddlerapproved.com


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...