kolmapäev, 13. aprill 2016

Beebipakk Soomes

Nädal-paar tagasi juhtusin lugema artiklit, kus kirjutati, et Soomes on vanasti kombeks riigi poolt beebi sünni puhul tarvilik beebikraam kinkida suures karbis, seal oli kõik vajalik, mida väiksel beebil võiks vaja minna - suur kogus riided, mähkmed, pesuvahendid, magamiseks vajalik jne. Ühesõnaga nagu meil beebipakid, aga pakis olev valik on tunduvalt suurem.

Kingiks saadud karpi, aga kasutasid  osad vanemad oma beebi magamisasemeks, kuna kingituse seas oli väike madrats, mis karpi ideaalselt sobis. Kusjuures vanematel oli võimalus, kas võtta kingitus või raha 140 €, aga 95% vanmatest võtsid ikka beebikarbi, kuna selle väärtus on tunduvalt suurem.
Antud komme sai alguse 1938, mis oli siis ainult mõeldud väikse sissetulekuga peredele ning seda muudeti 1949 aastal. Tegelikult oli beebipaki idee taga soov tõsta Soome iivet, aastal 1930 oli Soome vaene riit ja laste suremus suur. Beebipaki sai, aga tulevane ema juhul, kui käib artistlikus kontrollis koos lapsega. Ja antud meede töötas ning sealt alates on Soome iive positiivne olnud. Mõttekoht äkki ka meie valitsusele, et tuleks ikkagi rohkem panustada lastega peredesse.
Antud komme igatahes on taas Soomes trendiks saamas ning on ka mujal populaarsust võitmas. Mis teie arvate, kas Eestis võiks ka beebipakk rohkem vajalikke vahendeid sisaldada? Kas see paneks teid lapse saamisele mõtlema?

Kel soovi, siis saab ka ise Soome beebipaki endale soetada, tavapärane pakk siin ja Muumi eriväljalase siin :)

Lisan võrluseks siia ka Norra beebipaki sisu postituse, viide siin.Pildid BBC ja Finnich Baby Box


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...