teisipäev, 8. detsember 2015

Minu esimene piparkoogimaja

Nädalavahetusel küpsetasin perega selle aasta esimesi piparkooke ja esimest korda üldse tegin täitsa ise piparkoogimaja. Maja tegemine ei olnud üldse nii raske, kui algselt olin kartnud. Minu õudsemaks mõtteks oli, et maja lihtsalt kokku kukub, aga võta näpust, siiamaani seisab täitsa koos. Kui välja arvata väikse krati poolt murud kuusepuud :)Piparkoogimaja tegemisel oli mul suureks abiks Apelsini poest  pärit Ibili piparkoogimaja vormid. Ilma vormideta oleks mul aega kulunud kindlasti poole rohkem. Kuna mul šabloone kodus pole, oleks pidanud maja küpsetamine algama hoopis sobiva majašablooni otsimisega. Aga õnneks sain selle kohapealt aega kokkuhoida. Piparkoogimaja vormides on kõik vajalikud tükid olemas - seinad, aknad, katusetükid ja isegi kuusk maja ette.Kuna mul taigna tegemine tavaliselt luhta läheb, siis läksin ka siin kindla peale välja ja ostsin vajalikus koguses taigna poest, niisamuti glasuuri. Kel soovi ise piparkoogitainas teha, siis näiteks Nami-Nami.eest leidsin jõulupiparkoogi ja glasuuri retsepti, mida ehk järgmine kord katsetan.
Kaunistuseks ostsin Apelsinist juurde ka purgi La Cucina nonparelle (hind soodukaga 1.95 €) ja lauale kaitseks taignarullimis aluse (ka soodukaga 2 €).Piparkoogimaja meisterdamine oli iseenesest lihte - šabloonidega kükid valmis lõigata, seejärel ahju ja siis jahtuma. Mina kasutasin tükkide kokkupanekul sulasuhkrut, kuid võib kasutada ka glasuuri.
Soovitan katuse peale panekuga oodata, et maja seinaliited oleks kenasti ära kuivanud, sest muidu võib kogu maja kokku variseda.

Minu piparkoogimaja sai selline. Esimese korra kohta olen väga rahul :)

Kas teie olete sellel aastal juba piparkoogimaja meisterdanud? Kui ei siis, kohe-kohe läheb lahti loosimäng, kus läheb jagamisele Apelsini poe poolt just seesama Ibili piparkoogimaja vorm.

Kes, aga ei tea Apelsini poest midagi? Siis tegu on minu lemmiku kodukaupa müüva poega. Kauplusi on neil kolm : Tallinnas Järve keskuses ja uus Haabersti Rimis ning Rakveres Vaala keskuses. Apelsinis on kõik ja rohkemgi veel inimesele, kes armastab kokata, lisaks palju vajalikku koju.

Rohkem saab Apelsiniga tutvuda nende kodulehel ja Facebooki lehel siin.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...