esmaspäev, 14. detsember 2015

Mida kinkida jõuludeks + jõululoos!

Mida teie plaanite oma lapsele-lastele selleks jõuludeks kinkida? Kui neil on välja kujunenud oma kindlad soovid, siis peaks olema lihtne. Aga mida teha siis, kui neid ei ole või kui laps on veel liiga väike oma mõtete avaldamiseks? Siis on "võim" veel vanemate käes ja saame suunata, milliseid mänguasju osta.Ütlen, ausalt, vähemalt sellel aastal ma oma pead kingimuredega ei vaeva. Mitte sellepärast, et mul on ees lapse soovide nimekiri, vaid mul on veel veidi "võimu":):) Tegelikult teadsin lihtsalt juba ammu, mida pojale jõulukingiks teha. Ootasin millal ta vajalikku vanusesse jõuab, et lõpuks talle ka tema päris oma esimene LEGO kinkida. Ja nüüd jõulude ajal ongi see aeg käes.

Tahate teada, mis on tegelikult selle valiku taga ?

Alustame sellest, millised, on minu jaoks õige mänguasja valiku kriteeriumid. Esiteks, peaks olema mänguasi kasulik st pean silmas eelkõige last arendav. Teiseks, ma usun, et ma pole ainus, kes arvab, et kodus on alati liiga palju mänguasju. Ja nii üritan alati iga uue ostu puhul tõsiselt kaaluda selle asja vajalikkuses ja mõelda, kas ta on ka lapsele huvitav. Et ei juhtuks nii, et mänguasi varsti nukralt mänguasjakastis seisab. Kui selleks on oht, siis ei tasu pigem mänguasju üldse osta.

Kolmandaks ohutuse aspekt - jälgida mänguasja valides, et lapsel tema vanuses ikka ohutu ja turvaline mängida on ning tooted on Eestis lubatud. Näiteks ei julgeks ma osta suvalisest internetipoest lapsele mänguasju, pigem olen nõus paar eurot rohkem maksma. Olen piraat mänguasjadele blogis ka varem tähelepanu pööranud. Jõulude ajal kinke valides tasuks seda taas meelde tuletada.

Ja nii jõuamegi, minu seekordse jõulukingi LEGO juurde, mis on üks enim arendavaid mänguasju üldse ja usun, et nii sama see ka koju seisma ei jää. Poja emana soovin teda juba varases eas, talle mõeldud vahenditega, suunata, et tal oleks tehnilist taipu ja loomingulisust, mida klotsidega mängimine hästi teha suudab.

Kas teadsite, et nii mängidest on tegelikult võimalik täiskasvanute ameteid harjutada. LEGO komplektides on ju olemas erinevad valikuid, imiteerimaks ameteid nagu ehitaja, autojuhti, lendurit, farmerit, kaptenit jne. Ka tüdrukutele on sobivaid mänge. Leidsin, et LEGO sobib suurepäraselt väikelapsele ja lapse kasvades on ju võimalik neile leida ea ja oskutele vastavaid mänguklotse. Fantaasial saab lennata lasta ja nii ootab last iga päev ees uued ja veel põnevamad mängud. Samuti on see üks kindel mänguasi, millega ei saa mööda panna :)

Tutvu oma lapse eale sobiva LEGO-ga siin:Näiteks alles toimus Robotex 2015, mis tõestas, et ka üle 15 aasta vanused mängivad LEGOdega ehk õigem oleks õelda kasutavad klotse robotite ehitamiseks. Põnev kas pole? Robotite maailmaga saab tutvust teha 6-7 aastastaselt WeDo sarja abil ning üle 10 aastasele on  mõeldud Mindstorms sari, kus on võimalik juba keerukamaid roboteid ehitada. Nii on võimalik robootikaga tegeleda ülikoolini välja. Nii need väiksed insenerid sünnivad :)

Pikk jutt, aga vajalik selleks, et seletada veidigi lahti, miks mulle LEGO meeldib ja neid kasuliku leian olevat. Tunnistan ausalt, et endalgi on huvitav neid klotse kokku panna. Leidsin ka Tark laps blogi, mis kinnitas veelgi minu mõtteid.

Et aga pojale jõuludeks LEGO komplekt välja valida, siis sobiva leidsin Klotsipood.ee-st. Valituks osutus LEGO DUPLO Kõik ühes klotsikast. Sobiv vanusele 1,5 kuni 5.


Kuna Klotsipood.ee valik on päris suur ja lõpliku otsuse tegemiseks võib minna aega, siis antud komplekti puhul oli määrava tähtsusega see, et esimeseks LEGO-ks on tegu ideaalse valikuga, kus on olemas mitmeid põnevaid ehitusvõimalusi.

Mis puudutab aga Klotsipood.ee-d ennast, siis leidsin, et tegu on suurimat ja parimat LEGO valikut pakkuva poega eestis. Ma igatahes ühtegi teist nii suurt poodi ei tea, see on kindlasti uus lemmik koht LEGO soetamiseks. Lisaks arvan, et "praegune" LEGO ei jää meie pere ainsaks ja tulevikus on lihtsam kohe nende poest oma ost teha :)  

Kel huvi ka Klotsipood.ee-st jõulukingitus osta, siis teadmiseks, et neil ladu täitsa tühi pole ja üht-teist on veel saada. Kes ees see mees, muidugi. Ostu sooritama hakates, jälgi, et toote juures oleks nupp "pane ostukorvi", kui seda pole ja on hoopis "telli teavitus" siis on toode laost otsas ja sulle antakse märku, kui uued komplektid kohal on. Ja jõuludeks soovitan ostud sooritada enne 21. detsembrit, siis on kindel, et pakk õigel ajal kuuse alla jõuab :)

Väike soovitus, millist komplekti veidi vanematele lastele valida. 
Tegin erinevad valikud poistele ja tüdrukutele. 


LEGO - 1 - 2 - 3 


LEGO - 1 - 2 - 3 

Ja uue jõulukingi või ka juba kodus olevate komplektidega võta osa LEGO Ehitusvõistlusest 2015.
Vaata ja tutvu võistluse tingimustega täpsemalt siin.  


Ning lõpetuseks - ka väike üllatus:)

Nimelt on mul rõõm teavitada, et Klotsipood.ee on nii tore ja oli nõus välja panema blogi jõululoosiks 15 € kinkekaardi. Kas pole tore :)Mida võiduks teha? 
 1. ole Sinu laps blogi FB jälgija, kirjuta Meeldib siin
 2. ole Klotsipoe FB jälgija, kirjuta Meeldib siin
 3. kirjuta siia postituse alla, kelleks sina väiksena saada tahtsid :) lisa ka oma nimi ja meiliaadress. 
 4. Ja jagmine Facebookis annab lisahääle :)

Kuna jõulud juba koputavad uksele ja siis võitja loosin välja 18 detsembril kell 12.00 
Head loosiõnne!

Aitäh kõigile osavõtjaile, auhind on leidnud õnneliku omaniku :)

10 kommentaari:

 1. Signe Sillamägi
  signe72@gmail.com
  Unistasin hullult saada lauljaks!!

  VastaKustuta
 2. Mina tahtsin saada bussijuhiks, sest bussijuhid nägid Minu arvates palju rohkem maad ja ilma kui mõni teine amet.

  VastaKustuta
 3. Lauljaks tahtsin saada, mis siis et lauluhäält pole kunagi olnud :D :D :D
  Liisi
  liisisildoja@gmail.com

  VastaKustuta
 4. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 5. Mina tahtsin hambaarstiks saada, sest minu onu on eeskujuks. Olen alati tema juurde rõõmuga läinud ja kogemused igati positiivsed! :)
  Janne.freimann@gmail.com

  VastaKustuta
 6. Ma tahtsin saada lasteaiakasvatajaks :)

  maartiarbuzov@hotmail.com

  VastaKustuta
 7. Mina tahtsin saada õpetajaks, kuigi ei saanud, saan enda eelkooliealisi tütreid küll ja küll õpetada :)
  an4anijarv@gmail.com

  VastaKustuta
 8. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 9. Tantsijaks.
  Anu.pajumaa@gmail.com

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

VAATA KA

Ideid Lihavõtte meisterduseks

Pikad pühad on ideaalne aeg perega mõnusaks ajaveetmiseks. Kuna ilm väga õue ei meelita, siis tuleb toas tegevust leida ja miks mitte hoopis...