neljapäev, 1. oktoober 2015

Mõeldes meie lastele

Tere hommikust!

Täna kutsun ma teid ühinema koos minuga ühest aktsioonist, mis kestab terve Oktoobri, aga miks ka mitte kauem.

Millega siis täpsemalt tegu, tekkis ehk küsimusi? Kohe räägin lähemalt - mõelge oma viimasele poeskäigule ja mitu kilekotti te siis ostsite? Kas pakkisite iga puu-või juurvilja eraldi väiksesse kilekotti, lisaks piima, keefiri ja ka äkki kohukesed veel eraldi kilekottidesse ja siis otsite poes äkki sokke või muud väiksemat kraami, mille poemüüa ka eraldi väiksesse kilekotti pani ja lõpuks enne poes väljumist, pakkisite kogu oma kraami suuremasse kilekotti. Ühesõnaga sai nii kokku ehk 5-6 kilekotti.
Kuid kas teadsite, et need samad väiksemad ja suuremad kilekotid, mis teid poeskäigul abistavad võivad loodusesse sattudes muutuda killerkotiks? Kilekott laguneb looduses enam kui tuhat aastat, muutudes lagunedes järjest väiksemateks helvesteks. Neid tükke neelavad pahaaimamatult toidu pähe loomad ja linnud.Plastjäätmed on süüdi miljonite kalade, lindude ja mereloomade surmas igal aastal. Kilekotid on olnud süüdlaseks ka tuhandete inimeste surmas. Kilekottide lagunemisel eralduvad kemikaalid on kahjulikud kõigile - nii inimestele kui ka loomadele-lindudele.

Mina kasutan juba paar viimast aastat poes käimiseks riidekotti ja kutsun ka teid seda nüüd tegema. Iga ostmata jäänud kilekott säästab meie laste maailma tulevikus. Aktsioonist osavõtmiseks ühine Killerkott Facebooki lehega siin ja lisa ka blogi kommentari, kui oled osa võtmas :)

Kui lugejate hulgas on mõni õpetaja-kasvataja siis tea, et lasteaedu, algkoole, põhikoole ja gümnaasiume oodatakse osa võtma alternatiivsete kottide valmistamise konkursist. Loe lähemalt siit.

Tutvu Killerkottide kodulehega ja loe, mida kõike halba kilekott teha suudab, lisaks leiad kasulikke nippe, kuidas kilekoti ikkagi ostmata jätta. Ahja, mina näiteks tegin tellimuse Hug Bag lehel ja saan omale vahvad võrkkotid, mis vajadusel alatis käekotis olemas on :) 

Kes siis ühineb minuga? 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...