neljapäev, 24. september 2015

Kaardimängud - Kelleks tahad saada ja Tark mees taskus

Millega teie pere õhtuti oma tubast aega sisustab? Kas istute nagu perekond Simpson 1-2-3-4 teleka ees või mängite lastega, joonistate ehk? Meil on nii ja naa päevi. Enamus aega peab ikka pojaga mängima, niisama teleka ees passimist enam ette ei tule. Võib olla ainult siis, kui poja magab ja toimetusi pole vaja enam teha.

Enne poja sündi meeldis meile vahel seltskonnamänge mängida, lemmikud oli näiteks Scrabble, Yatzy ja ka kaardimängud pole võõrad. Kui mõni aeg tagasi võttis minuga ühendust Meelis Goldmerkist, kes soovis saata tutvumiseks paar mängu. Siis, mis mul sai selle vastu olla :)
Huviga ootasin, oma pakki ja kui see päev saabus olin väga rõõmus, sest ühte neist olin varem endale soovinud.Igatahes pakis olid järgnevad mängud:

  • Kelleks tahad saada? - tegu on kaardimänguga tervele perele. Korraga saavad mängida 2-6 inimest, sobib alates vanusest 4+. Mängu pikkuseks on umbes 15 minutit. Lõbusate piltidega kaardid, mis muide on illustreeritud Lucky Laika poolt, aitavad tutvustada erinevaid ameteid. Mängida saab nelja erinavat mängu, näiteks ametite memoriin ja Musta Notsu sarnane mäng, kus Notsuks on hoopis Laiskvorst :) Kelleks tahad saada on igati tore ja arendav mäng. Ja mis mulle meeldib, et lisaks kaunitele piltidele, tunneksid ka väiksemad lapsed sellest kindlasti rõõmu.


  • Tark mees taskus - seda mängu saab mängida veidi suurema seltskonnaga 1-10 inimest ja alates 7+. Samuti pikkuseks umbes 15 minutit ja kaasas kolm reeglitevarianti. Seda mängu mängides meenus, kuidas vanasti mängisime paberil mängu - üks ütles tähe ja siis pidi aja peale kirja panema, selle tähega algavad sõnu, mis oli eelnevalt kokkulepidud. Näiteks, tüdruku, poisi nime, linna, looma, lindu jne. Tark mees taskus on sarnane põhimõte, aga "moodsamas" võtmes. Kui algul võttis ikka kinni ja ei tahtnud õige vastus kiiresti tulla, siis mida rohkem mängitud sai, seda tervamaks mõistus läheb :)  Ja nalja sai ka palju.  


  • Tark mees taskus 2, põhimõte on sarnane, mis Tark mees taskus esimesel mängul. Esimesena jääb silma teine kujundus, kuid peamine erinevus on lisakategooriate näol. Kui mängud läbi proovitud olid, siis kiitsime need igati sobivaks. Tark mees taskus meeldis enam, kuna see on rohkem täiskasvanutele. Aga kel kodus väiksemad lapsed, siis soovitan Kelleks tahad saada. Seltskonnamängud on kindlasti toredam ajaviide, kui teleka ees istuda. Kui varasemalt oli meie praamisõidul lõbustuseks veidi lugemist kaasas, siis nüüd on need kindlasti kaardimänguga asendatud :):)

Vaatasin, et mängud on saadaval näiteks raamatupoodides - Apollos ja Rahva Raamatus, mänguasjapoes Taibula ja ka Selverites. Vaata ka Tark mees taskus Facebooki fännilehte siin.  

Ja nüüd hea uudis ka, kaks lauamängu lähevad täna loosi  - Kelleks tahad saadaja Tark mees taskus. Loosis osalemiseks mine piilu blogi Facebooki lehele siin. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

VAATA KA

Ideid Lihavõtte meisterduseks

Pikad pühad on ideaalne aeg perega mõnusaks ajaveetmiseks. Kuna ilm väga õue ei meelita, siis tuleb toas tegevust leida ja miks mitte hoopis...