neljapäev, 3. september 2015

DIY üks kiire mähkmetort

Kindlasti olete tundud sama mis, mina, et ei tea, mida noorele emale beebi sünni puhul kinkida?
Leidsin, et parim kingitus on mähkmetort, sellega ei saa ju alt minna:) Üks mis kindel, mähmeid läheb beebil ikka vaja.

Olen varasemalt ka ühe postituse ägedatest mähkmetortidest teinud, vaata siia. Otsustasin teha kõige tavalisema, ilma eriliste kaunistusteta. Oleks tahtunud rohkem panustada, aga ma kiiruga lihtsalt ei leidnud poest midagi sobivad. Väikelinna rõõmud, et poest midagi saada pole. Samuti olin ajahädas ja meisterdamise ajal kolme lapse valves. Aga tehtud ta sai :)

Kasutasin:  

  • 2 pakki mähkmeid. 
  • kleeplinti
  • sidumiseks paela
  • pappi
  • tsellofaani /kilet


Esmalt keera kõik mähkmed rulli. kasutasin kinnituseks kleeplinti, Kummipaelad oleks parem variant olnud. Aga kuna mul oli kiire, siis jäi nii...Järgmiseks tuleks moodustada esimene tordikiht. Mina kasutasin ümmarguse vormi saamiseks suurt ümmargust plekkkarpi, Sinna oli hea mähkmeid püstiselt laduda ja hiljem kleeplingiga kinnitusring teha. Kui kiht olemas, siis lõikasin selle järgi papist tordialuse. Hiljem paelaga kinnitades tuleb papist alust veel natuke korrigeerida, vähemalt mina pidin seda tegema.

Kui esimene kiht olemas, siis tee teine ja kolmas kiht, kasutasin jällegi oma abilist plekkkarpi. Kihtide kinnituseks kasutasin papist välja lõigatud viile. Järgmiseks veel kinnituseks pael ümber. Õnneks olin ostnud piisavalt paela, et sellest sai veel paar kaunistuslipsu. Kõige lõpuks tort tsellofaani sisse.See oli minu kiir variandis mähkmetort. Kindlasti saab ilusamini - paremini. mina jäin rahule ja kavatsen kindlasti edaspidi neid meisterdada :)

PS! Vabandan, pildid ei pruugi kõige paremad olla.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

VAATA KA

Ideid Lihavõtte meisterduseks

Pikad pühad on ideaalne aeg perega mõnusaks ajaveetmiseks. Kuna ilm väga õue ei meelita, siis tuleb toas tegevust leida ja miks mitte hoopis...