reede, 25. september 2015

DIY Tee ise lasteaia seelik

Sügis on käes ja lasteaialapsed kõik juba tagasi lasteaias. Igal sügisel avastan, et laps on suve jooksul meeletult kasvanud ja kevadised kleidid ja seelikud kõik kas kitsad või liiga lühikesed.

Mulle tundub et seelikud on lasteaias parem valik, kui kleidid. Lihtsam õue minnes riideid vahetada. pealegi kestavad seelikud kauem. Aga iga päev sama seelikuga ju ei taha lasteaeda minna.

H&M-is on küll päris hea valik mõistliku hinnaga seelikuid aga kuna seal käivad ostlemas pool Eesti lapsevanematest (kui mitte isegi rohkem), siis on rühmas sageli mitmel lapsel täpselt ühesugused seelikud seljas.

Teoorias peaks olema suhteliselt lihtne ise mõned 4-5 aastasele sobivad seelikud valmis õmmelda ja leidsin ka netist mõned õpetused ja ideed.

1.  Esimene õpetus on kuidas teha 3 pealtnäha sarnast, aga siiski veidi erinevat seelikut. Leidsin selle veebilehelt Scatteredthoughtsofacraftymom.com. Õpetuse leiad siit.
2.  Minu enda üks lemmik on lihtne ringikujuline seelik. Võibolla mulle meeldib lihtsalt pildil oleva tüdruku riiete üldkomplekt, aga kavatsen selle seeliku igatahes ära teha.  Õpetuse leidsin veebilehelt Dana-made-it.com ja juhendi leid siit.
3. Mulliseelik tundus mulle ka päris lahe ja ka pidulik, kuid pealtnäha keerulisem teha.  Kuid Makeit-loveit.com veebilehe piltide rohke õpetuse abil saavad ka algajad sellega hakkama. Õpetuse leiad siit.


4. Midagi väheke teistsugust ka. Ristkülikukujuline seelik veebilehelt Makeit-loveit.com. Näidisel valitud kanga muster mulle ei sobi, aga teistsuguse seeliku saad selle õpetuse abiga kohe kindlasti:) Õpetuse leiad siit.  

5. Veebilehelt Danamadeit.com leidsin õpetuse kuidas teha kihilist seelikut. Mäletan, et juba nõukaajal minu enda ema õmbles mulle mitu sellist seelikut. Õpetuse leiad siit.
6. Veebilehelt Makeit-loveit.com leidsin õpetuse neile, kes armastavad taaskasutust. 10 minuti seelikud vanadest T-särkidest.  Õpetuse ja pikema loo ilusate piltidega leiad siit.
7.  Ringikujulise seeliku tegemise õpetuse leidsin samuti veebilehelt Makeit-loveit.com. 
Tundub päris mugav ja kindlasti hea keerutada:) Õpetuse leiad siit.


Pilt Makeit-loveit.com


8. Veebilehelt Simplesimonandco.com leidsin veel ühe mulliseeliku õpetuse. Näeb siiski veidi teistsugune välja ja seda ilmselt erineva kanga pärast. Õpetuse leiad siit.9. Lõpetuseks, aga kõige lahedama seeliku õpetus. Jätsin selle viimaseks kuna see nõuab tavapärasest veidi rohkem mässamist tekstiilivärvidega ja esimesel korral ei pruugigi hästi õnnestuda. Samas lihtsaid vahendeid kasutades on võimalik saada väga armas lõpptulemus. Suur tahtmine on see endal järgi proovida. Leidsin selle veebilehelt Cutesycrafts.com ja õpetuse koos ilusate piltidega leiad siit.


Ära unusta osavõtmast blogi mängust, vaata siit.


PS! Kats ka toimetab vaikselt, see lugu on tema sulest :) :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...