neljapäev, 19. jaanuar 2017

Minisünnipäevade kleebised

Täna jäi mulle Facebookis silma uus toode - minisünnipäevade kleebised. Kuna ma pole enne midagi taolist näinud, siis kuidas muidu, kui tuli minna uudistama, mida need endast täpselt kujutavad.

Kindlasti tähistavad enamus lapsevanemaid lapse sündides tema igat minisünnipäeva, tavaliselt 1 aastaseks saamiseni. Traditsioonid on erinevad, kes teeb tordi ja kutsub külalised või kes istuvad lihtsalt vaikselt pereringis, aga üks mis kindel, enamasti tehakse sellest päevast mälestuseks pilt, pärast ju hea vaadata, kuidas laps vahepeal arenenud ja kasvanud on.

Mina olen aastate jooksul näinud palju erinevad aksessuaare, mida minisünna pildistamiseks kasutatud on, aga selliseid kleepse, millest kohe juttu teen, mitte.

Kodult kodule, just nii on selle vahva brändi nimi, on välja mõelnud minisünnipäeva tarbeks väiksed kleepsud. Ehk igakord, kui uuel minisünnipäeva kuul pilti teed, siis saab neid armsaid kleepse kasutada. Valikus on kahte sorti - poistele sinised ja tüdrukutele roosad. Väikse poisi emana, meeldisid mulle just need poisile mõeldud lipsud, kõige enam :)


Minu arvates vahva idee ja hea meelega oleks nad varem nii 2,5 aastat tagasi ise avastanud :) Aga, kui endal kohe kleebised kasutust enam ei leia, siis see oleks hea katsikukingitus ju.

Ja neile, kellele minisünna kleebised ka meeldisid, siis need on leitavad siit e-poest või muu infoga saab kursis hoida ka nende Facebooki lehel. Ja sinna tasub vaadata, sest just praegu on Kodult kodule Facebooki lehel käimas jagamismäng, kus võitja saab ise endale sobiva komplekti valida ning lisaks ka Isablogi Henry raamatu, mängu leiad ülesse siit.

Lisan infoks, et jagades postituse viidet Kodult kodule tegijatega, sain teada, et just poistele mõeldud kleebiseid on oluliselt rohkem ostetud. Kuidas teile tundub, kas poisse on rohkem sündinud või on meeldivad armsad lipsud lihtsalt rohkem?

Ja muideks antud ettevõte puhul on tegemist pereettevõttega, mille eestvedajateks olevad Kerlit ja Silver kasvatavad kolme poissi. Vahva, et selliseid aktiivseid lapsevanemaid, meil Eestis on.
Edu teile ;)

Pildid Kodult kodule Facebooki lehelt

kolmapäev, 18. jaanuar 2017

2016 aasta populaarsemad lastenimed ja sündide statistika

Vahelduseks ideedele, kuhu lastega minna siis postitus eelmise 2016 aasta laste sündide kohta, kuna olen iga kuu nimede statistikat vaadanud, siis isiklikust huvist hoian end sellega kursis ja kuidas siis muidu, kui teen sellest ka aeg ajalt blogis juttu.

Aga fakte siis eelmise aasta sündide kohta:

 • eelmisel aastal registreeriti kokku 13 923 sündi, neist 7290 poissi ja 6633 tüdrukut. 
 • kaksikuid sündis 211, neist 65 paari poisse, 74 paari tüdrukuid ja 72 segapaari. 
 • sündis 4 paari kolmikuid
Registreerimiste järgi:  
 • Harjumaal registreeriti 1776
 • Hiiumaal 57
 • Ida-Virumaal 1154 
 • Jõgevamaal 243
 • Järvamaal 275
 • Läänemaal 199
 • Lääne-Virumaal 524
 • Põlvamaal 207
 • Pärnumaal 793
 • Raplamaal 311
 • Saaremaal 271
 • Tallinnas 5259
 • Tartumaal 1893
 • Valgamaal 234
 • Viljandimaal 405 
 • Võrumaal 322 

Populaarsemad nimed eelmisel aastal olid: 
 • poistel Robin, Rasmus, Artjom, Artur, Daniel, Robert, Oliver, Maksim, Oskar ja Sebastian 
 • tüdrukutel Sofia, Maria, Alisa, Anna, Arina, Eliise, Adeele, Lenna, Aleksandra ja Mia.

Rohkem statistikat eelmise aasta kokkuvõtte kohta leiab siit. 


teisipäev, 17. jaanuar 2017

Kuhu minna lastega - Mudilastund

Paar päeva tagasi jagasin infot raamatusõpradele ja täna teen seda taas, sest sõbranna jagas mulle ürituse infot, mis võiks huvi pakkuda ka teistele väikelastevanematele. Siinkohal teen ülessekutse ka blogilugejatele, kes näeb mõnda üritus, sündmust või põnevat infot, mis puudutab väikelapsi, siis võib julgelt seda blogiga jagada. Infot ootan sinulaps@gmail.com :)

Aga siis Mudilastunni juurde tagasi tulles, nimelt Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldab esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 11.00 Mudilastundi, kuhu oodatakse 2-5 aastaseid raamatusõpru. Plaanis on juttude lugemine, samuti mängitakse ja meisterdatakse.

Mudilastunnid toimuvad Lastekirjanduse keskuse muinasjutupööningul Pikk 73 Tallinnas.
Osavõtutasu (vanem + laps(ed)) 2 €

Rohkem lisainfot leiab Lastekirjandus Keskuse kodulehel siin või nende Facebooki lehel siin

Pilt Lastekirjanduse Keskuse Facebook

esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Populaarsed lastenimed detsembris 2016

Veel viimane kokkuvõte eelmise aasta kohta, siis saame peatselt nime statistikale 2016 aasta osas joone alla tõmmata. Statistikaga hoian end kursis Siseministreeriumi lehel oleva rahvastikustatistika andmetega, mida huvilistel on võimalik vaadata siit.

Detsembris olis poiste nimedest populaarsemad: Robin (9), Aleksander (9), Daniil (8), Mark (8), Kristjan (7), Robert (7), Damir (6),  Henri (6),  Artjom (5), Mihhail (5), Oskar (5) ja Rasmus (5).

Tüdrukute nimedest olid populaarsemad: Adeele (9), Sofia (7), Maria (8), Aleksandra (6), Mia (6), Alisa (5), Eliise (5), Liisa (5), Marta (5), ja Nora (5).

Varasemate kuude statistikat saab vaata ka - jaanuar,  veebruar märts,  aprill,  mai,  juuni,  juuliaugustseptemberoktoober ja november.

Uutele väikestele põnnidele palju palju õnne :)

Pilt Pinterest.com

neljapäev, 12. jaanuar 2017

Kuhu minna lastega - Lasteklubi Solarise Keskuses Apollo lasteklubis

Kui selleks laupäevaks 14.01 plaane pole siis, mis mitte sammud seada 12-00-ks Solarise Keskuse Apollo raamatupoodi, kus toimub Lasteklubi raames Stig ja Ülle Räästa "Tõeline Muinasjutt" tutvustus ning koos Vunderi ja Tomsoniga meisterdatakse. Tublimatele on auhinnad: "Tõeline Muinasjutt" raamat + CD ja DVD Turbo või DVD Vaprake.

Viide siin.

Pilt Solarise FB leht


teisipäev, 10. jaanuar 2017

Kuhu minna lastega - Kumu väikelastehommik Lumine talvepäev

Uue aasta esimene postitus on kultuuriteade, loodetavasti tuleb siis ka kultuurne aasta :)

Igatahes, nii vahva, et Kumu annab mulle märku, kui neil väikelastehommikud toimuvad ja niisiis infoks neile, kellel homseks st 11.01.17 plaane pole, siis soovitan Kumu külastus ettevõtta, seekordseks teemaks on Lumine Talvepäev.

Nagu ikka algab üritus kell 11.00 ja kohtumispaigaks on Kumu infoleti juures asuv värvimisnurk lastele.Huvilistel on võimalik vaadata ka terve poolaasta kohtumise kava Tasub meeles pidada, et lastehommikud toimuvad iga kuu teise nädala kolmapäeviti ja oodatud on väikselapsed vanuses 1-3 aastat ja nende vanemad. 

Ja lisaks on mul hea meel ära märkida, et antud üritustesarja "Tasapisi" tegevuskaardid on üks kolmest nominendist Eesti muuseumide aastaauhindadele muuseumihariduse edendaja kategoorias. Minu arvates on nad selle ka ära teeninud, kuna see on vahva moodus, kuidas juba meie väiksematele muuseumi võludest teada anda.   

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...