laupäev, 30. juuli 2016

Robotid värvipildid

Peale mõnusat suvepäeva on taas aeg teleka ees koht sisse võtta ja tavapärast laupäevast multifilmi vaadata. Et reklaamipauside vahele veidi muud tegevust pakkuda, siis siit Robotide värvipilte värvimiseks. Rohkem pilte välja printimiseks leiad SIIT.Kui soovid veel värvida, siis varasemad värvipiltide postitused leiad SIIT.

Head värvimist :) 


Pildid Coloring-pages-kids.com

esmaspäev, 25. juuli 2016

KidsDecor.ee uus e-pood

Nii äge, uusi skandinaavia stiilis lastele mõeldud e-poode tuleb juurde nagu seeni pärast vihma. Juba mõnda aega tagasi avastasin, ma Instagramis KidsDecori, kes eelmisel nädalal avas ametlikult ka oma e-poe. Panin lapse lõunaunne ja ise asusin avastusretkele.

KidsDecoris on saada armsaid sisustuselemente lastetuppa - lampe, patju, mänguasjakorve, lisaks voodipesu, veidike riideid ja mänguasju.

Brändidest on esindatud mulle juba vanad tuttavad lemmikud, kellest ka blogis juttu on olnud, näiteks A Little Lovely Company ja AnnaLutter. Lisaks hulganisti põnevaid välismaised brände nagu Garbo and Friends, Raaliving, TheMilkCollective, Tresxics, Toi Meme, Bandide, Ilka by Vanessa, CarlijnQ and Fabelab. Ja ka eestimaised nagu näiteks Bebe Organic, SleepyFox, miDeer, VäikeNee ja Prostoconsept.

Ühesõnaga uut avamistamist jagub küllaga ja jagangi siinkohal mõningaid leide, mis sealt silma jäi.

Kohe esimesel vaatlusel meeldisid mulle särtsakad mänguasjakorvid, mida saaks tegelikult ka muuks kasutada, näiteks tekkide, patjade, riiete jne hoiustamiseks. Kui mul kodus juba poleks ühte taolist, siis viimasel pildil olev rolleri-auto-bussi mustriga korv oleks kindel ost - see on mõnusalt värviline ja kindlasti meeldiks selline ühele väiksele poisile pigem rohkem, kui ema ostetud tähtedega variant.

Järgmisena jäid silma huvitava kujuga lambid - lapsele kindlasti meeldiks Batman, maale sobiks ideaalselt (une)lambaga ja luige oma oleks tore kingitus väiksele sugulastele. Muideks lambid on valmistatud käsitööna ja vaadake viidatud linkidelt, kui mõnusaks nad lastetoa muudavad. Ja padjad, ka seekord ei saa ma neid kuidagi mööda, kuna KidsDecoris on mõnusad kaisupadjad, mida ma varem polegi kuskil märganud. 
Kui ma poleks Nonast ostnud koju autorajakleepsu, millest ka juba varasemalt juttu olen teinud, siis oleks ka see autorada tulevikus meie põrandal. Veel meeldisid mulle mõnusa mustriga voodipesud ja AnnaLutteri tähe padi. Igatahes tooteid, mida mina ostaksin on uues e-poes küllaga ja seepärast tahtsin teile sellest ka märku anda, äkki leiate ka omale lastetuppa ja koju midagi uut.

Jõudu ja jaksu KidsDecorile! 


Pildid KidsDecor leheltpühapäev, 24. juuli 2016

Lammutaja Ralph värvipildid

Hommikust, täna jagan taas värvimiseks värvipilte ja seekord just hommikuse kordusena oleva mutlifilmi "Lammutaja Ralph" omi. Kas teie ka vaatate?

Rohkem pilte värvimiseks leiab SIIT
Kui soovid veel värvida, siis varasemad värvipiltide postitused leiad SIIT.

Head värvimist :) 


Pildid Coloring-book.info 

reede, 15. juuli 2016

Metsmaasika-mee-skyr jäätis

Puhkuse ajal sain veidi oma pilte sorteerida ja leidsin pildid, kui Farmi mind Skyr tooteesitlusele kutsus, peatselt teen selleks ka väikse tagasivaate, aga täna jagan hoopis ühte retsepti, mida ma skyriga katsetasin.

Nimelt tahtsin proovida, kuidas Skyr jäätisena maitseb. Kuna tavaline Skyr on neutraalse maitsega, siis lisasin veidi magususe saamiseks mett ja marjadest otsustasin kasutada metsmaasikaid.

Olenevalt jäätisetopside suurusest, valmista ette Skyr ja mee segu. Mina kasutasin kahte 150 grammist Skyri ja kahte supilusikat mett ning ca 150 grammi metsmaasikaid. Sega korralikult ja seejärel pane saadud segu jäätisevormidesse ja siis sügavkülma. Lase vähemalt 40 minutit külmuda peale seda võiks juba proovida.Jäätis on mõnusa maitsega, kellele siis metsmaasikad ei maitseks? Ja suvel veidi patustada pole probleemi, kuna Skyr on ju rasvavaba. Igatahes on mul plaan ka teistes jäätiseretseptides seda proovida ja jagan neid ka teiega 

Kui tahad veel teisi maitseid proovida, siis vaata varasemaid jäätise postitusi SIIN

neljapäev, 14. juuli 2016

30 ideed, mida suvel teha!


Kuna Eestimaa suvi on lühike, siis tuleb sellest viimast võtta. Juba kevadel mõtlesin, et teen selleks suveks endale nimekirja, mida kindlasti lapsega teha tahaksin või kuhu minna. Mõned asjad on meil juba tehtud, aga õnneks on meil puhkus ja sain meie nimekirja põhjalikumalt ette võtta. 

Kas teil suveks oma plaanid tehtud? Juhuks, kui ei, siis võid ka siit nimekirjast endale ideid leida. Ja, kellel on suveks ka lahedaid mõtteid, siis võib need kommentaari lisada. 
 1. Külasta Loomaeda 
 2. Uju järves/meres
 3. Korja marju
 4. Külasta muuseumi
 5. Puhu seebimulle
 6. Korralda jalgsimatk
 7. Mine telkima
 8. Külasta mõnda uut mänguväljakut
 9. Korja suvelilli
 10. Mängi veesõda
 11. Tee rattamatk
 12. Minge piknikule
 13. Tee ise jäätist 
 14. Mängi liivakastis
 15. Külasta Botaanikaaeda
 16. Joonista asfaldile kriitidega
 17. Tee pulgakooke
 18. Mängi palliga
 19. Külasta farmi
 20. Mine kalale
 21. Sööda parte
 22. Sõida bussi/rongiga
 23. Külasta turgu
 24. Loe raamatut
 25. Jaluta vihmas
 26. Mängi peitust/kulli
 27. Vaata päikeseloojangut
 28. Külasta ühte torni/majakat
 29. Sõida paadiga
 30. Ole lihtsalt tore ja tee suvest mälestuseks palju-palju pilte!reede, 8. juuli 2016

Kriiditahvel

Teate ütlust "Ühe mehe kola, on teise mehe aare"? Igatahes, tahan tänada Paavli kaltsukasse kriiditahvli viinud inimest :)

Mul on tükk aega soov kriiditahvlivärviga ise katsetus teha ja kui kriiditahvel ise tee minuni jõudis, siis ei saanud sellele ju "ei" öelda. Märkasin seda juhuslikult Paavli poe ukse taga tasuta asjade kastis. No ei olnud kõhklust,  et see minuga koos koju tuleb.


Kuigi selle välja nägemine oli nagu on, siis see mulle ei lugenud. Veidi värvi värskenduseks peale, kinnituskonksudeks naelad ja uus kinnitusnöör ja vo`ila, koju seina kaunistama. Õige koht tuleb veel kodus leida.teisipäev, 5. juuli 2016

Populaarsed lastenimed juunis 2016

Juuli on märkamatult kätte jõudnud ja taas on paras aeg ülevaade teha, millised olid juunis sündinud laste kõige populaarsemad nimed. Olgu öeldud, et juba mitmendat kuud sünnib rohkem poisse. Millest see küll tulla võib? Aga nimede juurde...

Poiste nimed siis:
Nikita (9), Artur (8), Markus (8), Marten (8), Robert (8), Daniel (7), Hugo (7), Jakob (7), Kristofer (7), Oliver (7), Oskar (7), Sebastian (7), Trevor (7), Aron (7), Artjom (7), Rasmus (7), Sander (6), Daniil (5), David (5), Gregor (5), Kaspar (5), Mattias (5)

Ja tüdrukute;
Maria (10), Emma (8), Meribel (8), Sandra (8), Arabella (7), Johanna (7), Alisa (6), Arina (6), Nora (6), Sofia (6), Aleksandra (5), Eliise (5), Eva (5) ja Olivia (5).

Andmed pärinevad Siseministeeriumi lehelt SIIT

Varasemad populaarsemas 2016 aasta lastenimede postitused leiad siit - jaanuarveebruarmärts,
aprill ja mai.

Uutele väikestele ilmakodanikele palju palju õnne! 


                                                                                               Pilt Pinterest.com

esmaspäev, 4. juuli 2016

Rabarberimahl

Peale Babuljas käiku oli mul suve "To do" nimekirjas teha ise üks rabarberimahl, kuna see oli lihtsalt nii-nii hea. Täna jagangi teile ka retsepti, kuna leian, et see on muudele suvejookidele hea vaheldus.

Koostis:

 • 1 kg rabarberid
 • 2 l vett
 • 3 dl suhkrut (maitse järgi)

Pese ja tükelda rabarberid, koorida pole vaja. Aja vesi keema ja lase vaikselt podiseda, kuni rabarbarid on pehmeks keenud. Seejärel kurna läbi sõela ja laste jahtuda. 

Soovi korral võid lahjendada veega ja lisada näiteks piparmündilehti. 

Head katsetamist :) 

pühapäev, 3. juuli 2016

Jalgpalli värvipildid

Kuidagi ei saa ma üle praegu käivatest Jalgpalli EM-st, seepärast täna jagan ka väikestele joonistajatele värvimiseks jalgpalliteemalisi pilte.
Kui soovid veel värvida, siis varasemad värvipiltide postitused leiad SIIT.

Head värvimist :) 

Uued suvemaitsed

Suvi on ikka nii-nii mõnus aeg, mis siis, et praegu sajab õues vihma. Aga jah, viimasel ajal eriti blogisse ei olegi jõudnud, oli ju pikk Jaani nädalavahetus ja siis uuesti linna- ja tööeluga kohanemine.

Paar päeva tagasi saatis Farmi meile maitsmiseks uusi suvemaitseid, proovin nüüd taas asjalik olla ja teen teile ka väike tutvustuse. Kuna samal õhtul olid meil külalised, siis mõtlesin, et proovime kõik koos ja saan nii ka teiste maitseeelistustes aimu.
Aga esmalt, mis põnevat siis testimiseks oli?

Uus Farmi jogurtismuuti sari, (alustame pildi vasakust äärest)

Kõik jogurtismuutid on e-ainete vabad ja sisaldavad 13-14% erinevaid vilju ja on 1% rasvavabad.

Et meie degusteerimist veidi lõbusamaks teha, siis alguses ma tooteid ise ei näidanud, vaid lasin maitsa ning arvata, millega täpsemalt tegu on ning hinnang anda, mis meeldis enam ja mis mitte.

Lõbu oli igatahes laialt, lemmiku osas meil maitsed enam-jaolt ühtisid ja ülekaalukalt oli kõigi lemmik Banaani-mango-ananassi-granadilli jogurtismuuti.


Teist ja kolmandat kohta jagasid rõõmsalt Mustika-banaani-kaera-chia seemnetega ja Vaarika-banaani-õuna-piparmündi ning vähim meeldis Rjaženika, mis on ka tegelikult arusaadav, kui on ikka maitsmiseks head jogurtismuutid ja siis hapupiim (mitte et ta halb oleks olnud :))


Mis mulle nende jogurtismuutide juures enim meeldis? Just see, et neisse olid lisatud lisaks marjadele-puuviljadele juurde ka muid komponente - kaera ja chia seemneid. Nii on võimalik ühest joogist kätte saada igati kasulikke vitamiine.

Olen hooti ise suur smuutide tegija, aga selle hea joogi valmistamine on paras mökerdamine ja tüütu ning seepärast näen ise ennast neid uusi jooke kindlasti edasi tarbimas.

Ja lisaks sellele neid on mugav kaasa võtta, tavapärasest 1 liitrisest purepakist on nad väiksemad 750 grammised, nii ei ole nad väga rasked kätekotis tassimiseks. Mõnus suviste maitsete nautimiseks tööl või rannas. Ja juba olen neid ka poes müügil näinud.

Mis puudutab, aga Rjaženkat, siis usun, et see on kindlasti lemmik inimesele, kes armastaks hapupiima või keefirit. Lisaks vaatasin, et sellest annab teha kama või näiteks külmi suppe. Minu viimase aja avastus on Okroška, mida olen tööl lõunapausidel söönud ja hea meelega tahaks ise seda kodus teha proovida. Kel huvi, siis leidsin Ragne blogist Kokkama.ee retsepti, mida lähiajal kindlasti katsetan, tuleks ainult soojad ilmad ruttu tagasi :) 

Kas teie olete juba Farmi uusi jogurtismuutisid proovinud? Milline on teie lemmik maitse?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...