esmaspäev, 20. juuni 2016

Me käisime KUMU-s.

Kes mäletab, siis lastekaitsepäeva üks blogisoovitusi oli külastada sellel aastal KUMU-s toimuvat üritust "Laste KUMU - Tasapisi". Ja kes pilti Instagramis nägi, siis juba ka teab, et meie seal ka käisime ja täna jagangi oma muljeid.


Ehk, mis siis täpsemalt toimus?

Nimelt oli KUMU mõelnud lapsevanematele ja nende 1-3 aastastele, kellega muidu ehk muuseumimajja ei tihka minna. Tunnistan ausalt, et ürituse kutset saades olin rõõmus ja ei kahelnud hetkegi oma jah-sõna anda. Peamine põhjus rõõmuks, oh häbi, oli see, et ma nimelt polnud varem KUMU külastanud, seega üritus oleks olnud kaks ühes. Ja, et turvalisem ja giid omast käest võtta oleks, siis võtsin õelapse ka kaasa, kes on muideks 6 aastane ja on juba 5 korda seda muuseumi külastanud.

Esmalt tahan mainida, et üldmulje muuseumimajast oli vägev, mõne jaoks oli muidugi olulisem, et oleks piisavalt jooksuruumi :)Aga ürituse eesmärk oli ikka lapsed ja nendele kunsti tutvustamine ja neile omases võtmes  - selleks olid valmistatud mängukaardid, mis aitavad väikelastel kunstniku loodud paremini mõista.

Ma kõike ette ei taha rääkida, aga üks hea näide - kunstnik on kujutanud betoonseinal lehma. Kuna lehmast on seal vaid mõned kumerused ja täiskasvanud külastaja suudaks seda endale ettekujutada, siis laste jaoks on sama sein mängukaardile joonistatud. Võib tunduda keeruline, aga mulle tundus, et selline viis annab parema ettekujutuse küll.

Kogu ürituse rõhk oli ilusa ilma puhul õuealal oleva kunstiga tutvumine, muuseumitöötaja tegi iga teose juures väikese peatuse ja suutis lõbusa tegevusega uudistamist põnevamaks muuta.

Jagangi siinkohal paari pilti, usun, et nad annavad toredast päevast teile ka ettekujutuse.Toreda päeva lõpetuseks oli väike kehakinnitus, kus sai maitsta Salvesti Põnni tooteid ja seebimulle ka puhuda. No mida veel tahta..


Ja kas teate, mis siin pildil on?

Pildil ei ole küll kahjuks teksti näha, aga selline on KUMU naba. Kuigi üritus oli mõeldud väikestele lastele, siis oli minu arvates selle õnnestumist kõige parem tõdeda oma õelapse kommentaaridest, kes alguses veidi igavust tundis, kuna tema on KUMU juba mitmel korral külastanud. Aga kui tuli koju mineku aeg, siis temal soovis majakülastust jätkata ja igavusest polnud enam juttugi. 

Mina ise aga olin ka päevaga rahul ja plaanin sellel suvel vähemalt ühe korra veel kindlasti sammud sinna seda ning kes teab ehk õnnestub mul ka oma väike giid kaasa võtta.

Kel soovi ja huvi ka oma lastega KUMU külastus ettevõtta, siis soovitan seda kindlasti teha. Äkki leidub ka teie hulgas neid, kes pole varem sinna sattunud? 

KUMU asukoha ja lahti oleku aegadega saab tutvuda SIIN. Kui juhtun märkama, et nad taas väikestele lastele üritusi korraldavad, siis üritan infot ka teiega jagada. 

Millised on teie kogemused KUMU- ga? 


pühapäev, 19. juuni 2016

Lase vihm lastetuppa!

Tänase mõnusa vihmase päeva puhul inspiratsiooniks, kuidas vihm lastetuppa saada. Iga lapsevanema rõõmuks jääb selliste ideedega tuba kuivaks ka, seega miks mitte proovida ja lastetoale veidi iseloomu anda?


Aga, kui te ikka toas olete, siis on küll viimane aeg kummikud jalga tõmmta ja õue minna :) 


Pildid Pinterest,com


teisipäev, 14. juuni 2016

SfääR & Sõbrad LasteDisaini laat

Tallinnas  Mere tänaval asub selline mõnus retsoran/pood nagu SfääR, juba pikemat aega toimetavad nad oma Outlet poega ka Telliskivis, kus tihti midagi ägedat toimumas on.

Sellel laupäeval 18. juunil on seal midagi ka lastele ehk seekord toimub SfääR & Sõbrad LasteDisaini laat, kuidas siis muidu, kui ma pean seda infot teiega jagama.


Pilt Sfäär Outlet FB lehelt


Laadal on lubanud osaleda lastele keskendunud disainerid Eestist ja välismaalt, saada on nii trendikaid riideid ja sisustust ning tundub, et valik on ainult parimatest-parim, sest vaata ise, kes täpsemalt kohale tulemas on. Paar minu lemmikut, kellest ka juba blogis eelnevalt juttu on olnud :)
Minul on laupäevaks kindel plaan kohale minna, loodan, et saan oma lubadusest kinni pidada, kuna tõesti tahaks uudistama minna, kuna SfääR Outlet teeb kogu kaubale -60%.

Laat leiab aset aadressil Telliskivi 57, saal 1 ja on avatud 12:00 - 16:00.

Anna oma tulekust ka teada nende Facebooki lehel siin ja hetkel on käimas jagamismäng, kus võiduks on 50 € väärtuses Scandikids kinkekaart.

Laupäeval näeme siis :)

esmaspäev, 13. juuni 2016

Eesti blogiauhinnad 2016 minu muljed

Tänane postitus on veidi teistsugune, kui tavaliselt.

Usun, et enamus on kursis, et laupäeval toimus Eesti Blogiahindade jagamine ja vahvast üritusest veel lummatuna tahtsin lihtsalt ka paar sõna kirja panna.

Eelmisel aastal ma osa ei võtnud ja seda toredam oli seekord kõike oma nahal kogeda - teisi blogijaid näha ja kogu melust osasaada. Auhinna jagamine tervikuna oli minu arvates hästi õnnestnud, kui nuriseda, siis selle üle, et algusaeg veidi venis ja oodatust rohkem oli rahvast tulnud, kellele istekohti piisaval ei leidunud. Aga need olid, ma ütleks pisiasjad, sest tegelikult oli tunda, et ürituse taga suur-suur töö, kokku pandud olid korralikud kinkekotid blogijatele, auhinnad võitjatele, koostööpartneritelt jooke-sööke, esineja ja õhtujuht, kohal oli meedia, just nii nagu ühele korralikule auhinna jagamiselt eeldaks.

Mina jäin igatahes kogu üritusega väga rahule ja plaanin võimalusel kindlasti järgmine aasta ka osavõtta.

Aga, kuidas Sinulaps blogil läks?


Ühtegi auhinda ma ei võitnud ja seda ma ka ei eeldanud. Aga minu üllatuseks saavutas blogi pere-ja beebiblogide kategoorias 6.nda koha, mille üle ma olen tõesti siiralt rõõmus ja suur aitäh kõigile oma hääle andnud inimestele.Tulemustega saab tutvuda Bestblog.com lehelt ja kokkuvõttega - pilte ja Elu24 otseülekannet järelevaadata jne seda saab teha Marimelli blogist.

laupäev, 11. juuni 2016

Madagaskar 2 värvipildid

Täna on taas telekas Madagaskari multikas, kui eelmisel nädalal jagasin tavapäraseid värvipilte, siis leidsin Hellokids.com lehelt veidi keerukamad pildid, nendel peab enne värvima asumist nuputama ka.

Ja antud lehel saab ka lihtsamalt värvida ja ei pea pilte välja printimagi. Vaata ise, rohkem pilte leiad SIIT.Kui soovid veel värvida, siis varasemad värvipiltide postitused leiad SIIT.

Head värvimist :) 


Kuhu minna - Pardiralli

Kui tänaseks plaane pole, siis kell 12.00 algab Kadrioru pargis Pardiralli. Kes pole kursis, siis teist aastat järjest korraldab Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit heategevusüritust, kus oma annetamine on viidud uuele tasemele ja sellest on saanud annetuse eest saadud partide võitlus. Lisaks esinevad erinevad tantsugrupid ja peaesinejaks on Ott Lepland. Täpsema kavaga saab tutvuda SIIN, üritus on tasuta.
Kes muretseb, et pole oma parti ja nii ehk pole mõtet kohale minna, siis tasub ikka minna, kuna ka kohapeal onn võimalik omale part osta ja ka annetusi teha.

Usun, et tuulisest ilmast hoolimata, tuleb vahva päev.

Pilte eelmise aasta üritusest:
Pildid Internetist. 

kolmapäev, 8. juuni 2016

Positiivset päeva!

Eile õhtul sain toreda sõnumi, et loosipakk on kenasti Võru kanti jõudnud ja väike Robin on oma paki üle väga õnnelik. Nii vahva, on teistele ka rõõmu teha, teeb kohe päeva palju positiivsemaks :)teisipäev, 7. juuni 2016

Populaarsed lastenimed mais 2016Juuni on märkamatult kätte jõudnud ja õige aeg on vaadata, mis olid eelmise kuu ehk mai populaarsemad lastenimed, mis uutele ilmakodanikele pandi. Ka seekord on poisse tunduvalt rohkem sündinud ja seepärast esmalt poiste statistika.

Poistele pandud nimed:
Robin (13), Gregor (10), Oskar (10), Rasmus (10), Sebastian (10), Hugo (9), Kaspar (9), Daniel (8), Kevin (8), Maksim (8), Oliver (8),  Aron (7),  Markus (7), Mattias (7), Artjom (6), Romet (6), Sander (6), Andre (5), Denis (5), Dominic (5), Erik (5), Johannes (5), Marten (5), Miron (5), Nikita (5), Sefan (5), Steven (5) ja Trevor (5).

Tüdrukutele pandud nimed:
Sofia (10), Ariana (7), Maria (7), Isabel (6), Laura (6), Loore (6), Adeele (5), Alisa(5), Meribel(5), Mia(5), Milana(5), Nika(5), Sandra(5) ja Viktoria (5).

Andmed pärinevad Siseministeeriumi lehelt SIIT

Varasemad populaarsemas 2016 aasta lastenimede postitused leiad siit - jaanuar, veebruar, märts ja
aprill.
Pilt Pinterest.com

esmaspäev, 6. juuni 2016

Kuhu minna - PAFF 2016

Taaskord midagi multifilmi sõpradele 10.-19 juunil ehk juba sellel reedel algab Forum Cinemas kinodes Tallinnas CC Plazas ja Tartus Ekraanis PAFF - parimate Animatsioonide Filmifestival Vol. 3

Seekord linastub 10 eriilmelist animatisooni, mis meid viimaste aastate jooksul on rõõmustanud. See on heaks võimaluseks, mõni vaatamata jäänud film äravaadata või juba "vana lemmikut" taas vaadata.

Mis filmid kavas on?

 • 10.06  - Pahupidi
 • 11.06  - Hea Dinosaurus
 • 12.06 - Kung Fu Panda 3
 • 13.06 - Väike Prints
 • 14.06 - Hotell Transilvania 2
 • 15.06 - Muun, kuu valvur
 • 16.06 - Snoppy ja Charlie Brown: Tobukeste film
 • 17.06 - Robinson Crusoe
 • 18.06 - Angry Birds, Kurjad linnud. Film
 • 19.06 - Zootropolis

Täpsema ajakavaga tutvu SIINPilt Forum Cinemas kodulehelt

pühapäev, 5. juuni 2016

Madagaskar värvipildid

Eile oli TV3-s animafilm "Madagaskar", mis kohe-kohe kordusena taas hakkab. Mulle tundus, et värvipilte pole ammu jaganud, seega täna parandan selle vea. Meil oli ju vahepeal suur suvi kätte jõudnud ja kes see ikka toas joonistada tahab, aga täna veidi külmema ilma puhul sobiks see taas ideealselt.

Rohkem pilte värvimiseks leiab SIITBlogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, VAATA SIIA.
Head värvimist :)

reede, 3. juuni 2016

Sünniandmetega padi

Mulle meeldivad lapsesündi sümboliseerivad dekoratiivsed esemed. Olen jaganud eelnevalt näiteks seinapilti vaata siit.  Täna sattusin juhuslikult ühte lastekaupu müüva e-poeni ja sealt avastasin selle ehk My Unicorn Pillow valmistab personaalseid patju, kuhu on võimaik oma lapse sünnidaatumid lisada. Mulle meeldib - hea endale koju teha või katsikukingiks.

Oma personaalse patja saad tellida SIIT


Pilt My Unicorn Pillow Facebooki lehelt 

kolmapäev, 1. juuni 2016

Lastekaitsepäeva head pakkumised!

Kune eile märkasin järgemööda häid lastekaitepäeva pakkumisi, siis kogusin nad kokku ja jagan infot ka teiega.

Riided ja jalatsid
 • Lindexi kauplustes ja e-poes on täna lojaalsusprogrammi More liikmetele kõik lasteriided -20% soodsamad. Pakkumine kehti täishinnaga toodetele ja seda ei saa kombineerida teiste eripakkumiste ja soodustustega. PS! Pead olema registreetnud, et sooduskoodi 1622KIDS kasutada. 
 • Scandikids kaupluses ja e-poes täna kogu kaup -20%
 • NS Kinga kauplustes täna kõik lastejalatsid -20% 
Mänguasjad
Magusat ka
 • Vahvlihaldjatel on lastekaitsepäeva puhul koju tellimisel kohale toomine tasuta!

Vahvat lastekaitsepäeva :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...