teisipäev, 31. mai 2016

Kikud puhtaks blogiloosi võitja!

Üle tüki aja oli blogis taas loosimäng ja ütlen ausalt, mulle meeldis teie kommentaare lugeda ja nii mõneski tundsin enda olukorra ära. Nii kahju on, et igaühele teist uut hambaharja kinkida ei saa, aga tänu Täiskuule saan siiski ühe väiksekese õnnelikuks teha.

Muideks lapsevanemana mõtlen ma vahest enda lapsepõlvele ja võrdlen praegusi võimalusi, meil ju siis kõike saada polnud ja see hambahari oleks just see olnud, mida ma ka endale väiksena kindlasti saada oleksin tahtnud, sest see näeb lihtsalt nii äge välja. Aga mis ma ikka pikalt lobisen :)

Kuna ma ei suutnud parimat kommentaari ise välja valida, siis kasutasin oma vana "sõbra" Random.org abi, et võitja valida.Ja blogi loosimängus olnud Rockee "Konn" jonnipunn-hambaharja võitis endale

 Maarika Teder või õigemini siis küll väike Robin :) 

 Palju palju õnne!

Võtan sinuga täna kindlasti ühendust ja räägime, kuidas võidu kätte saaksid. 

Kellel seekord ei vedanud, siis Rockee hambaharjad on saada Täiskuu veebilehelt või tutvu nende edasimüüjatega. Kindlasti tasub pilk peal hoida FB lehel, kuna nad käivad päris tihti mööda Eestit oma kaubavalikut lähemalt näitamas ja kes teab, äkki tulevad nad sinna koos heade hindadega :)

Ja aitäh Täiskuule auhinna eest!Kuhu minna - lastekaitsepäev Tallinna Loomaaias

Eile jagasin ideid, mida saabuva lastekaitsepäeva puhul teha, siis tänaseks veel üks mõte. Või õigemini vist tegelikult kõik teavad, et sellel päeval on tavapäraselt Tallinna Loomaaias lastele hulk erinevaid tegevusi planeeritud ja eriti head hinnad ehk siis kõigile külastajatele on pilet vaid 2 € ja eelkooliealistele täitsa tasuta.

Loomaaias on sellel päeval külas hulga sõpru ja mis täpsemalt toimumas on, sellega saab kurssi end viia SIIN.

Kuigi lastekaitsepäev on kolmapäeval ja usun, et enamik lapsevanemaid on sellel päeval tööl, siis Loomaaia piletikassad on avatud kella 19.00-ni ja jalutada saab kella 21.00 seega tasub kindlasti ka pärast tööpäeva minna ja perega üks tore õhtupoolik veeta.
esmaspäev, 30. mai 2016

Kuhu minna - Laste Kumu - Tasapisi

Sellel kolmapäeval 1 juunil on lastekaitsepäev. Kas teil on selleks puhuks plaanid tehtud? 
Kui töökohustused lubavad, siis Kumul oleks teile välja pakkuda üks põnev päev - nimelt tutvustavad nad muuseumis sellel päeval komplekti mängulisi tegevuskaarte "Laste Kumu - Tasapisi", mis on mõeldud kasutamieks ennekõike 1-3 aastaste lastega. Sellega tähistatakse ühtlasi lastekaitsepäeva. 
Üritus ise algav kell 11.00 Kumu aatriumis kell 11.00. Pärast esitlust on võimalik avastada Kumu sisehoovi või muuseumimajaga, see sõltub ilmas. Külastuse lõpetuseks pakub kosutust Salvesti Põnn.
Mulle tunduks see igatahes vahva võimalusena oma lapsega esimene muuseumi kogemus saada ja lastekaitsepäev veidi teises võtmes veeta. 
Tegevuskaartide kohta leiab rohkem infot Kumu kodulehelt ja üritusega saab liituda Facebookis

neljapäev, 26. mai 2016

Kikud puhtaks - blogiloos!

Nädal aega tagasi muljetasin ma oma Lasteasjade kevadturu kogemusest, üheks minu ostuks oli siis Rockee jonnipunn-hambahari. Meie kodus on see igatahes õhtustaar, mis alati hambapesule meelitab. See on igati tore, kuna leian, et on tähtis, lapsele juba maast-madalast hambapesu harjumust sisse harjutada.
Mul on hea meel, et Täiskuu tore naispere, kes Rockee jonnipunn-hambaharju Eestis müüvad, olid minu ettepanekuga nõus ja nii saamegi ühe väikse lapse ka uue hambaharja võrra õnnelikumaks teha. No antud juhul ei ole ju tegu pelgalt hambaharjaga :)


Ja jagamisele läheb see Rockee "Konn" jonnipunn-hambahari. 

Mida teha, et see endale võita?  

 • Ole Sinulaps blogi jälgija Facebookis, leiad SIIT ja Instagramis leiad SIIT 
 • Kirjuta kommentaariks, kuidas teie lapsel hambapesu käib - kas peseb meelsasti hambad või pigem mitte? Kui kommenteerid blogis, siis jäta oma nimi ja email. 
 • Ole ka Täiskuu Facebooki jälgija SIIN
 • Facebookis jagamise eest saad lisapunkte :) 

Muideks Täiskuu sortimendis on hetkel lisaks USA-st päris VIOLIFE Rockee hambaharjadele ka elektrilised Slim Sonic hambaharjad ning Suurbritanniast pärit Skin Blossom ökoloogiliseslt puhas looduskosmeetika. Tasub kindlasti uudistada, parim viis selleks on praegu tutvuda nende Facekooli lehega, kuna koduleht on praegu uuenduskuuril. Müügil on Rockee hambaharjad näiteks nüüd ka Südameapteegis ja NONAS ning teisi müügikohti saab piiluda Täiskuu lehelt.

Juba mainitud Täiskuu leht asub siin ja Skin Blossomi lehe leiab siit.

Aga head loosiõnne siis :)


Loos läheb lukku juba 31. mai kell 12.00!

kolmapäev, 25. mai 2016

Laste unistuste sünnipäev!

Täna on mul hea meel lõpetada tööpäev uues Babulja Kohvik-Kokteilibaaris, ma ei olnud sinna varem sattunud, aga esmane kogemus oli küll igati meeldiv. Mõnus atmosfäär, head toidud ja toredad teenindajad, kohe näha, et südamega tehtud kohake.

Miks täna sellest juttu teen, on see, et Babulja Facebooki fännilehel on neil käimas auhinnaloos, kus võiduks on 300 € väärtuses sünnipäeva pidu oma lapsele. Kas pole vahva?

Igatahes, kel huvi, siis mängust osavõtta saab SIINPilt Babulja Facebooki lehelt

teisipäev, 24. mai 2016

Ole suveks valmis!

Loodan, et teil oli ka tore nädalavahetus ja veetsite selle perega väljas ilusat Eesti ilma nautides. Isegi veidi kahju oli taas esmaspäeval tööl olla, aga seda magusamad on meie vabad päevad, millest tavaliselt üritame ikka viimast võtta :)

Mõtlesingi, et kirjutan täna paar rida sellest, kuidas mina plaanisin eelseisvaks suveks korralik lapsevanem olla ja tahtsin poja tarbeks varuda koti, kuhu ostan vajaminevad kaitsevahendid, pidasin silmas näiteks päikesekaitsekreemi, lisaks midagi, mis leevendaks nahka pärast päikese käes olemist ning plaastripakki, kuna kindlasti tuleb õues mänguhoos hullamist-jooksmist ette, mis võib veidi õnnetumalt lõppeda ja ehk midagi veel.

Ühesõnaga, usun, et saite mu mõttest aru, et plaanisin kokku panna oma väikse apteegikoti, mida oleks suvel alati hea kodust kaasa haarata ning mis oleks mu kotis sama tavaline, kui mullitaja või mudelauto.

Kui ma Ilumessil käisin, siis lootsin, et ehk saan juba seal oma suveapteegikoti varumisega alustada ja kindlasti on mõni ettevõte messihinnaga päiksekaitsekreemi pakkumisega seal olemas. Aga ei, mida polnud, seda polnud või ei pannud ma neid lihtsalt tähele? Igatahes oli mul siis kindel plaan mingi päev suuremast kaubanduskeskusest läbi käia ja sobivad tooted sealt osta.

Päev enne plaanitavat osturetke, avastasin, et keegi on minu eest selle töö juba ära teinud  ja sobivad tooted kokkupannud ja jääb üle vaid minna ning see endale osta. Nimelt avastasin tänu Südameapteegi klientidele saadetavale infokirjale, et nad on lastevanematele mõelnud ja just mul mõttes olnud suveapteegi valiku kokkupannud. Kummaline on see, et ma ei oleks selle pealegi tulnud, et apteegist sellist terviklikku kompleti otsima minna. 

Aga, nagu juba pildilt nägite, siis oma suveapteegikoti ma sain. Klõpsisin sellest meie nädalavahetuse piknikul paar pilti ja mõtlesin, et tutvustan teile ka selles olevaid tooteid. Usun, et nii mõnelgi oleks sellest kasu ning sellist terviklikku komplekti on tunduvalt lihtsam osta, kuna ooted selles on universaalsed.
Esmalt, on selles näiteks päiksesprei Australian Gold (237ml) päiksekaitsefaktoriga 30. Sprei sisaldab kakaduu ploomi ekstrakti, Austraalia teepuuõli, aaloet ja E-vitamiini. Toode on prii parabeenidest, alkoholist, värvainetest ja muudest soovimatutest ainetest. 

Australian Gold toodetes, ma seni pole pidanud pettuma ja usun, et see annab ka piisava kaitse. Loomulikult tasuks vältida aktiivse päikese käes viibimist 11-16 vahel, kanda päikseprille, peakatet ja tarbida piisavalt vett. 

Päiksekaitse valikul, soovitatakse valida toode, mis sisaldaks nii UVA- kui ka UVB kaitset ja meie Eesti kliimas võiks päikesekaitsefaktor olla vähemalt 20+, veel parem on muidugi 30+. 

Kõikidele nahatüüpidele sobiv Aloe Vera geel (100 ml)  Sobib kasutada igapäevaselt, värskendab, niisutab, pehmendab, kaitseb ja taastab nahka. Sobib päikesepõletuse ja sääsehammustuse leevendamiseks.

Proovisin juba lapse päikesest punetavatel põsketel ja tundus, et aitas tagasi tõmmata seda, seega tundub, et toimib küll. Nii palju, kui mul on aaloe kreemidega kokkupuuteid olnud, siis nad üldjoones teevad seda, mida lubavad. 
Järgmisels puhastav Pharmacare antiseptiline sprei (100ml) väikeste haavade ja nahavigastuste desinfitseerimiseks. Saab kasutada, kotis kaasas olevate plaastritega. Kipitusevaba antiseptik sobib suurepäraselt lastele. 

Õnneks mul lapse haava puhastusega pole veel kokkupuuteid olnud, aga mõeldes enda lapsepõlvele ja katkistele põlvedele, siis need ajad on kindlasti veel ees, seega hea, kui selline toode alati käepärast on. 
Ja viimakseks soovitud plaastripakk oli ka, selleks on Medrull veekindlad, mis mõeldud tundlikule nahale, immutatud aaloe ekstraktiga. Kasutada väikeste haavade ja kriimude puhul.Nagu näete on  tegu täitsa asjaliku valikuga, ka kott ise on ka piisava suurusega, mahub käetkotti või saab tänu sangale edukalt ka eraldi kasutada ning vajadusel saab midagi kotti veel lisaks panna, mina näiteks mõtlesin puugipinsettide peale.

Muideks, minu komplekti puhul on tegu täiskasvanutele mõeldud valikuga ja on saada ka ainult lastele kokku pandud kotike. Miks, aga kindlasti soovitan ka lihtsamat teed minna ja selline komplekt osta, on üsna lihtne ja teeb rahakotile pai ehk nii on võimalik võita hinnas 10 eurot.

Kel huvi, siis saab Südameapteegi suveapteegi pakkumisega tutvuda ka lähemalt SIIN või miks mitte suunduda pigem kohe lähimasse Südameapteegi, mille leiad SIIT.
Kas keegi on juba endale sama suveapteegi ostnud ning on ehk soovitusi, mis toote võiks oma suveapteeki veel lisada?

Seekord oli siis postitus laste tervisele mõeldes ja kaunis jätk sellele on kindlasti peatselt algav blogiloos. Kes juba eile vihjet nägi, siis võiduks on minu poja lemmik Rockee jonnipunn-hambahari. Muideks, needsamad ägedad hambaharjad on värselt ka Südameapteekides saadaval. Tulge peatselt blogisse uuesti piiluma.

Ja olge siis suveks valmis ;)reede, 20. mai 2016

Lasteaia lõpupidu

Kes luges pealkirja ja ohkas :)

Märkasin, et toidublogi Nami-nami.ee jagas tundud toidublogijate soovitusi, mida valmistada lasteaia lõpupeol peolaule. Kuna seal oli vahvaid retsepte, mida tahaks isegi järgi katsetada, siis jagan seda postitust ka ka teiega. Viite leiab SIIN

Pilt Brisbanedjkaraoke.com.au

Selle suve laagrid lastele 2016

Suvi jõuab mühinal iga päevaga lähemale ja viimane aeg on planeerida laste suvised plaanid. Millised on teie laste plaanid, kas veedavad suve vanavanematega, saate ise piisavalt puhkust või olete ka mõelnud laagrite peale?

Laagrid on üks tore viis leida uusi sõpru ja suvel meeldivalt aega viita. Leidsin, et on nii palju erineva valdkonaa laagreid, näiteks keeleõppe, surfi, arhidekuuri, jalgplalli, tüdrukutele meigiõpetus jne.
Siin väike valik mõningatest võimalustest, mis mulle silma jäi. Võite julgelt infot jagada, kui põnev laager on kahe silma vahele jäänud :)
Kas leidsid oma lapsele sobiva laagri?


Pilt Impulse.ee

neljapäev, 19. mai 2016

Minecraft värvipildid

Täna küsiti, miks ei ole blogis värvimiseks Minecrafti pilte? Kui on nõudlus, siis tuleb pakkumine :)
Kui teil on ka värvipiltide soove, siis võib julgelt märku anda.

Rohkem Minecrafti pilte leiab SIIT

 
Blogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, vaata siia.
Head värvimist :)


Pildid Science-all.com

Käsitöö tegelusraamatud lastele

Paar päeva tagasi jäi mulle silma Facebookis sõprade poolt jagatud video tegelusraamatutest. Teate küll, neid lastele mõeldud, üldiselt pehmed riidest raamatud, kus piltidel on mingi tegevus välja mõeldud.

Antud juhul oli tegu käsitööna tehtud raamatuga ja ülesehitus tundus sellel väga mõnus. Näiteks oli see raamat tüdrukutele mõeldud, kus naistele suunatud tegevused - riietumine, patsi punumine, pesu pesemine jne Ah, parem vaadake ise, sest sõnadega seda edasi anda on midagi muud, kui ise näha.

Piltidel on veidi raamatud näha, aga SIIN Facebooki lehel saab parema ülevaate sellest, leia üles uudiste voost videod.
Tegelusraamatute taga on Tüdrukutetuba ehk nagu tutvuda võib siis üks noor ema, kes valmistab käsitööna asju beebile, akssessuaare lastetuppa ja kingitusi katsikuks. Mulle igatahes meeldivad ja tunnustan alati neid inimesi, kes viitsivad ise midagi nii kaunist teha :)Pildid Tüdrukutetuba Facebooki lehelt

kolmapäev, 18. mai 2016

Sylvanian Families kevadine fotokonkurss

Kas teil on kodus Sylvanian Families tegelasi? Kui jah, siis on teil hea võimalus võtta osa fotokonkursist, mille auhinnaks on valgusega linnamaja.

Mida võituks tegema peab?

Nimelt XS Mänguasja pood korraldab kokursi, kus tuleb pildista oma Sylvanian Families tegelasi õues lahedas tegevuses ja foto laadida konkursi pildigalerisse.

Lisaks peaauhinnale, on lisaauhind, mille saab endadale enim Like saanud foto tegija ning lisaauhinnaks on Sylvaian Families perekonna ja auto.

Loosimine toimub juba 2. juuni. Oma foto saab laadida ning konkursi tingimustega tutvuda SIIN.

Muideks, juba praegu on vahvaid pilte lisatud ning kindlasti tasub oma lemmikule hääl anda :)

 Pildid XS Mänguasja poe Facebooki lehelt

teisipäev, 17. mai 2016

Lasteasjade kevadturg - muljed

Pühapäeval käisin Ilu Sõnumil ja plaanisin täna oma muljeid ja oste teiega jagada. Aga enne parandan ühe vana "võla", nimelt tahtsin rääkida Lasteasjade Kevadturust, mis toimus nüüd juba pea kuu aega tagasi 10.aprillil.

TTÜ-sse kevadturule suunduses oli mul ostu eesmärgiks lapsele uusi pükse osta ja niisama kohapeal pakutavaga tutvuda. Ülessanne sai täidetud ja üht-teist ka veel soetatud - midagi uut ja midagi kasutatud ka, kuna kohal oli palju eraisikuid, kes oma lastele väikseks jäänud riideid, jalatseid ja mänguasju müümas. Usun, et kel aega ja tahtmist, siis leidis ka nii mõndagi enda jaoks.

Muideks ma polnud varem sellest turust osavõtnud, aga olin ainult head kuulnud ja paljud tuttavad olid varasemalt seda külastanud, seega läksin ainult positiivsete mõtetega.

Kohale jõudes, oli sealne olukord, aga veidi hirmutav. Nimelt olin tulnud lapsega ja otsustasin, talle kergkäru talle kaasa võtta, et saaksin vajadusel rahulikumalt kaubaga tutvust teha. Aga kohal oli nii palju rahvast - nii müüjaid ja ostlejaid, et seal oli juhe kitsas ja lapsega oli seal üsna ebamugav olla. Oleksin kindlasti kauem uudistanud, aga lõpuks lihtsalt loobusin ja tulin tulema. Nagu rahvahulgast arusaada on, siis sellist üritust on igati vaja, aga turg on vist juba nii mastaabseks kasvanud, et soovitaksin järgmiseks korraks suuremad ruumid otsida.

Aga oma ostude juurde, nagu juba vihjasin siis põhiostu plaan olid uued püksid laspele:)
Ja ohh, millised püksid ma leidsin, pärit Vintage Beebist. Mõnusad pehmed ja kihvti mustriga. Olen ostuga igati rahul.Järgmiseks ostuks oli uus jonnipunn hambahari Rockee, mis on tänaseks poja lemmikuks saanud. Igal hommiku-õhtul on vaja sellega tähtsalt kodus ringi liikuda ja kõigile näidata, millega tema hambaid peseb. Hambapesu on küll tänu sellele palju lihtsamaks läinud. Varasemalt talle seda eriti teha ei meeldinud, nüüd aga "Lähme kikusi pesema" on ku võlusõna, millega hops-hops vannituppa suundutakse :)

Võrreldes tavaliste hambaharjadega võib see tunduda veidi kallis, aga kohe on pakis kaasas veel kaks lisaharja, mis pikendavad selle kasutusaega. Ning hiljem on võimalik lisaharju ka eraldi juurde osta.
Mis peamine, vähemalt mulle tundub, pani see minu lapse hambapesu armastama, mis on igati tähtis, et see harjumus ilusti kinnistuks ja hammaste eest hoolitsemine tulevikus igati igapäevane tegevus oleks. Kel soovi, siis olen neid samu hambaharju näinud Nonas müügil ja võib uurida ka Täiskuu enda Facebooki lehelt.

E ostud, oleks tasakaalus, siis veidi ka taaskasutust. Olin ammu otsinud eeslükatavat pulga otsas mänguasja - teate küll, mis muudataks lapse käima õppimise hoobilt mänguks. Kuna keeldusin ostmast 15 € plassmassist parti, see oli ainuke, mida olin suutnud eelnevalt leida, aga nägi nii jube välja. Siis võite mu rõõmu uskuda, kui ühel emal selline mänguasi müügis oli. Ei olnud küll part, aga ajab asja ära ning õnneks sellega ka mängitakse ja pole veel koju seisma jäänud. Väärt ost 3 € eest!

Ja viimakseks suveks Crocsid, mida hea maale jalga panna, jällegi 3 €. Uuena maksavad taolised vca 27 €. Testisin just, et selleks aastaks jäävad vist suureks, aga nii väikeste puhul tasub soodsalt asju ette osta, küll kasutust leiavad.Üldiselt õeldes, jäin esmakordse külastusega rahule ja kindlasti järgmine kord plaanin uuesti minna. Miks ma soovitan taolistel messide-laatadel käia on see, et tavaliselt on kauplejad väljas paremate hindadega, näiteks Vintage Beebi püksid ja Rockee hambaharja ostsin ka hea laadahinnaga :)
Ning vajadusel saab alati täpsemalt küsida ja uurida toodete kohta, miks siis mitte seda võimalust kasutada.

Millised on teie kogemused Lasteasjade turuga?

SEB Maijooks lastejooks

Selle nädalavahetuse saab sportlikult veeta, sest 21, mail toimub taas Tallinna Lauluväljakul SEB Maijooks ja tavapäraselt on seal ka distantsid lastele mõeldud. Draakoni lastejooksud algavad kell 11.30, distantsi pikkuseks on 250 m ja osalema oodatakse lapsi vanuses 2-12.

Registreerimine on tasuta ja seda saab teha SIIN või kohapeal alates kella 10.00-st Draakoni lastealal.AJAKAVA

11.30 - tüdrukud 2 - 3 a. 
11.45  - poisid 2-3 a. 
12.00  - tüdrukud 4-5 a.
12.15  - poisid 4-5 a. 
12.30 - tüdrukud 6-7 a.
12.45 - poisid 6-7 a.
13.00 - tüdrukud 8-10 a.
13.15 - poisid 8-10 a.
13.30 - tüdrukud 11-12 a.
14.00 - poisid 11-12 a


Kõik jooksu lõpetajad saavad kommikoti, diplomi ja kingituse :)

Ja nagu ikka siis emad võivad ka osavõtta ning nagu pildil vihje on, siis esineb Jüri Pootsman.
Rohkem infot leiab SIIT

Kui sind huvitaks, mida veel põnevat lastega teha, siis vaata SIIA

esmaspäev, 16. mai 2016

Lauluhuvilistele

Suur muusikasõprade nädal on just lõppenud, Eurovisiooni tulemustest ma lähemalt ei peatuks, kuna maitsed on erinevad ja võidulaul on selleks korraks valitud.

Küll aga jätkan muusika suunal, sest märkasin, et laululapsi otsitakse end ülesse andma, nimelt 2 juunil toimub Raadio Laste Laulustuudio vastuvõtukatsed.

Oodakse 6-12 aastaseid laululapsi. Telemajja, aadressil Gonsiori 27 Tallinn.

Eelnevalt palutakse end registreerida aadressil kaie.tanner@kooriyhing.ee või helistada telefonil 5144301.

Keda huvitab, siis rohkem infot leiab SIIT

Pildid Perekool.ee

reede, 13. mai 2016

Heegeldatud vaip lastetuppa

Heegeldatud vaibad on juba küll vist igas kodus olemas? Mulle meeldib, et selline vaip loob hubasust ja on jalale sõbralik. Lastetuppa sobib see ka ideaalselt, kuna mänguhoos unustatakse end tihti ära ja nii on lapse istumisalune mõnusalt soe ja pehme ning ei ole külmetumist karta.


Leia piltidelt 5 erinevust :)

Eelmisel sügisel käisin Mardilaadal ja soetasin sealt vaiba tegemiseks trikotaazpaela. Mul oli siis ammune soov ise ka üks heegeldatud vaip teha. Heegeldamine ei võtnud üldse palju aega ja oli mõnusalt teraapiline tegevus. Kindlasti tahaks ühe vaiba veel endale koju teha.

Minu inspiratsiooniks oli Mummu käsitööblogis olev vaip, vaata SIIT. Algse mustri leidsin Gardstudiost,.com-ist, mida ise veidi muutsin. Kuna vaip oli mõeldud poisile, siis tahtsin vaipa, mis oleks veidi lihtsama mustriga ja värvuselt hele. Lõngaks oli Jolleri Käsitöökambrist pärit Tek-Tek trikotaazpael, värvus lumivalge, vaata SIIT, kokku läks 6 tokki ja vaiba läbimõõt tuli 174 cm.

Garnstudio muster


Lõpptulemusega jäin päris rahule, esimene isetehtud vaip ikkagi. Mis puudutab, aga lõnga värvust, see on valge, siis järgmine kord ma pigem eelistaks veidi tumedamat, kuna mustus paistab valge peal paremini silma. Õnneks on vaip parajas suuruses, et mahub pesumasinasse ning on seni korralikult puhtaks saanud.

Kellel ksäitöösoont pole, aga ka sooviks taolist heegeldatud vaipa, siis õnneks on kohti kus neid soetada saaks, näiteks By Hand e-pood SIIN

Sooviksid lasteuppa ka uut vaipa näiteks sõiduteega või tahaksid ise midagi teha, vaata siia

Kuidas teile heeldeldatud vaibad lastetoas meeldivad? 
neljapäev, 12. mai 2016

Eesti Blogiauhinnad 2016

Kes veidigi blogisid jälgivad, on ehk kursis, et teist aastat järjest toimub Eesti blogiauhindade jagamine. Blogimine on päev-päevalt meil meediast suuremat ampsu võtmas, minu arvates, pole mingi saladus, et suurimate blogide külastus on juba ammu suurem kui mõne veebilehe oma. Leian, et on igati õigustatud ka sellele valdkonnale suurema tähelepanu pööramine, seega kiidusõnad korraldajatele ja veel suurem tunnustus blogijatele.

Sellel aastal on nomineeritud koguni 379 blogi, 23 erinevas kategoorias. Ka Sinulaps blogi on Pere-ja beebiblogide kategoorias esindatud. Oma hääle saab anda kuni 31.05.16.

Juba  ja 11. juunil toimub Tallinna kohvikus Wabadus auhindade üle andmine koos toreda peoga.Ma ei teinud täna juttu blogiauhindadest seepärast, et ma paluksin blogile hääli anda, vaid tegelikult sellepärast, et kutsuda, teid ülesse oma lemmiku blogi poolt kindlasti hääletama. Ja ühtlasi saan tänada, teid, kes olete siia lugema sattunud. Aitäh teile :)

Oma hääle oma lemmikutele saab anda SIIN,

Ning kasutan juhust ning räägin ka oma lemmikutest. Tunnistan ausalt, et ei ole veel suutnud oma otsust langetada, kuna loen ühes kategoorias mitut blogi ja valiku tegemine on keeruline, seega ma mainin nad lihtsalt ära. Enim jälgin elulisi blogisi, diy ja koduga seotud blogisi, näiteks viimasel ajal meeldivad mulle Lauravihik, Sincerelybitter.comMeiekodulugu.blogspot.com ja muidugi juba "vana" lemmik Miramii.com

Millised on teie lemmikud?  


teisipäev, 10. mai 2016

Isetehtud jäätised lastele

Viimased päevad on ikka nii fantastilised olnud, tõeline suvetunne on juba peal. Seoses soojade ilmade tulekuga, tuli mulle, meelde, et oleks aeg oma jäätisevormid kapist ülesse otsida ja uusi retsepte proovima hakata.

Seniks jagan eelmisel suvel blogis juttu olnud jäätise retseptidest, mida soovitan kindlasti ka proovida.


 • maasika-apelsinijäätis, retsepti leiad SIIT

 • maasika-limonaadijäätis, retsepti leiad SIIT

 • teejäätis, retsepti leiad SIITSeda postitust hakkan siin suve jooksul täiendama. 

Head katsetamist :)

reede, 6. mai 2016

Populaarsed lastenimed aprillis 2016

Taaskord on Siseministeerium avaldanud andmed populaarsemate lastenimede statistika aprilli kohta. Jagan tulemusi teiega ka see kord. 

Aprill oli igatahes poiste kuu, sest tundub, et väikseis poisse sündis üle 2 korra rohkem.

Poistele pandi enim nimeks Martin (11), Kaspar (9), Oliver (9), Maksim (8), Mark (8), Daniel (7), Marten (7), Aron (6), Artjom (6), Artur (6), Georg (6), Henri (6), Miron (6), Nikita (6), Rasmus (6), Robin (6), Trevor (6), Andrei (5), Kristofer (5), Lennart (5), Robert (5), Sander (5). 

Ja tüdrukutele Maria (5), Sofia (10), Nora (8), Milana (8), Lenna (5), Miia (5) ja Sandra (5)

Kel soovi, siis saab andetega ise tutvuda ka SIIN.Kõigile uutele ilmakodanikele palju õnne :) Milline nimi oli sinu lemmik?


Pilt Pinterest.com

Kui pikaks su laps kasvab?

Juhtusin täna lugema artiklit, kus olemas valem, mille abil saab välja arvutada, kui pikaks su laps kasvab. Kuigi ma ise selliseid umbmääraseid valemeid ei usu, siis põnevusest proovin ikka läbi.

Olin kuulnud varasemast seda, et kui laps on 2-aastane, siis tuleb tema pikkus 2-ga korrutada ja nii saab tema tuleviku pikkuse teada.

Aga tulles tagasi loetud artiklis olnud valemi juurde, siis pikkused saab kätte järgnevate valemite abil:

Poiss:

 • liida ema ja isa pikkus 
 • liida tulemusele 13 cm
 • jaga tulemus kahega
Tüdruk: 
 • lida ema ja isa pikkus
 • lahuta tulemusest 13 cm
 • jaga tulemus kahega


Artiklis toodi küll välja ka, et 100% pikkust ennustada ei saa, aga 60-80% läheb täppi. Muidugi loeb tegelikult ju ka geneetika ja lapse elukeskkond. 

Leidsin Huggiese lehelt ka pikkuse kalkulaatori, mis arvutamise lihtsamaks teeb. Vaata SIIT

Head arvutamist :)


Pilt Huggiese leheltneljapäev, 5. mai 2016

Heal lapsel mitu nime

Olen agaralt blogis nimede teemat kajastanud, kuna nimi on uue ilmakodaniku saabudes ju nii tähtis ja endal ka huvitav, teemaga kursis olla.

Täna avaldas Statistikaamet lastevanematele mõeldud uue keskkonna, kus saab ennast kurssi viia, milliseid nimesid Eesti elanikele on pandud ja kuidas agade jookusl populaarsus on muutunud. Uurisin ise ja tundub täitsa asjalik ning kindlasti tasub uudistada.

Nimede statistika keskkonna leiab SIIT

Mida põnevat nime kohta täpsemalt teada saad:

 • millal on antud nime nimepäev
 • kui mitmel naisel on sama nimi
 • kui vana on keskmine antud nime omanik
 • millises vanuserühmas on antud nimi kõige populaarsem jne 

Paar põnevat fakti ka uuest keskkonnast


Nimed_lapsed_2011_2015

tabel
Loe lähemalt ka Statistikaameti Statistikablogist, SIIT
Vaata, kas leiad enda nime 50 populaarsema mehe-naise nime seast, vaata SIIN. Mina enda nime ei leidnud :) 
Pildid Statistikaameti lehelt 

Emadepäeva kaardid

Veel paar päeva on jäänud emadepäevani, kellel oma emale kaarti pole, siis jagan paari ideed, mis mulle silma on jäänud. Loomulikult ise endale me kaarte meisterdama ei hakka, seega võib lingi saata vihjena mehele, kes saaks lastega koos kaardi teha :) või tegelikult sobivad antud kaardid ka mu tähtpäeva puhul.


 • Esimesteks näideteks on blogis juba kunagi kajastust saanud pulgakommi kaardist alguse saanud idee, kus pildipõhjaks on lapse pilt ja siis lisatakse sinna juurde kommi asemel lapsele kätte lill. Igale emale meeldivad kindlasti lilled ja antud lahendus on piisavalt omapärane ka


Armsad, kas pole? Ja viimaseks üks lihtne, aga toreda sõnumiga kaart :) 


Pilt Etsy.com


Kuidas plaanite oma ema üllatada? Ja kuidas, teie mehed teid tavaliselt meeles peavad? 

Tuletan meelde, et nädalavahetusel on erinevaid emadepäeva üritusi, mida tasub kindlasti külastada, üks nendest on näiteks Raekoja platsis toimuv Teila emadepäeva kontsert
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...