laupäev, 30. aprill 2016

E.M.A. ehk diy lilledega nimetähed

Juba järgmine pühapäev on taas emadepäev. Vaikselt võiks mõtlema hakata, kuidas ema selleks puhuks üllatada. Juhul, kui sul ka ideid veel ei ole, siis leidsin ühe huvitava diy, mida jõuab kindlasti nädalaga valmis meisterdada.

Tegu on nimetähtedega, mis on kaunistatud lilledega, millisele emale lilled ei meeldiks? 


Vajaminevad töövahendid:
 • nimetähed, näiteks Arte poes, hinnad algavad 1,2 € tükk
 • liimipüstolid, minu oma pärit näiteks Oomipoest, hinnad algavad 3,9 € 
 • tervav nuga
 • kunstlilled 
 • oasist 
 • spreivärvi 
Töökäik
 • lõika nimeähel üks külg ära
 • kui soovid kaunimat varianti, siis värvi täht spreivärviga üle, lase kuivada
 • lõika tähte sobivas suuruses osasise tükid
 • säti kunstlilled paika ja liimi


Selline kaunistus sobiks tegelikult ka näiteks tüdrukutoa kaunistuseks, kuna praegu on väga trendikas kaunistada lastetuba nimetähtedega, siis miks mitte teha seada kevadise tunde tekitamiseks. 

Inspiratsiooniks...
Pildid Pinterest.com 

reede, 29. aprill 2016

Kuhu minna - Kidsfest

Tundub, et suve lähenemine, paneb rohkem laste peale mõtlema :) Taaskord on toimumas midagi huvitavad, nimelt tänasest pühapäevani toimub Tallinna Lauluväljakul kogu perele mõeldud Kidsfest, üritus on tasuta.

Täpsema info ja ajakavaga saab tutvuda Kidsfesti facebooki lehel siin.


Pilt Kidsfest FB lehelt 

Uut kööki

Veidi aega tagasi tegin ma juttu uue e-poe Home from North lastele mõeldud valikust. Siis jäi mulle sealt silma vahvad sööginõud, mida lubasin endale ka osta. Vahepeal on mu tellimus kenasti kohale jõudnud ja tahtsingi täna näidata, kui ägedad need ikka välja näevad. Ma olen nendega nii-nii rahul.

Otsisin lapsele tükk aega igapäevaseks kasutamiseks uusi sööginõusi, mis oleks vastupidavad ja kannataks ka kukkumist. Mitte, et poeg nõusi loobiks, lihtsalt jõulukingiks saadud ilus nõudekomplekt on savist ja seda lihtsalt ei raatsi nii väiksele veel kätte anda, sest paratamatult kippus ta ise lusika või kahvliga askeldades vahest ka taldrikust kinni võtma ja mitu korda olen saanud taldriku viimases hädas ta käest päästa.

Muidugi oleks ideaalne taldrik olnud iminapaga kinnitav variant, aga kuna Home from North juhuslikult silma jäi ja veel hea pakkumine ka oli, siis tuli ära osta. Mulle nii meeldib, lihtne ja armas ja vastupidav, nagu kodune testija on juba järgi katsetanud :)

Nom nom taldrik, hind 11 €, pärit siit ja karu joogitops, hind 9 €, pärit siit.
Lisaks ostsin ka munatopsi 5 €, link siin, mis täna hommikul pildile ei mahtunud.

Ainuke mure on see, et oleks huvi leida lapse käe jaoks sobivas suuruses söögiriistad. Eelnevalt ostetud Home&Gourmet poest Albert de Thiers Circus sarja kuuluvad söögiriistad, sobivad küll kingiks saadud komplektiga paremini, aga ajavad ka praegu meil asja ära.

Tulles tagasi sööginõude st taldriku juurde, siis ost oli küll mõeldud lapsele, aga see taldrik tekitab lõhusa tunde ja vahest kasutan seda ka ise. Kui Farmi meile maitsmiseks uusi Dipikas tipikastmeid saatis siis pikemalt mõtlemata läksid porgandid just kohe Nom nom taldrikule.

Muideks proovitud dipikastmed on mõnusalt maheda maitsega, ei sisalda säilitusained ning ei ole liiga soolased, seepärast sobiks ka lastele anda. Valikus on nii sibula ja ka tomati-sibula maitselised. Ma kasutaks neid julgelt köögiviljade ja krõpsude juurde. Mulle meenustasid nad maitsestatud hapukoort, seega sobiks ka liha ja kala kõrvale külmaks kastmeks. Igatahes mõnus kerge suvine toode, mida soovitan kindlasti proovida.
Millised on teie lapse sööginõud? Mille põhjal teie oma valiku tegite või teete?
Ah ja, kas olete juba Dipikaid proovinud?


kolmapäev, 27. aprill 2016

Palun värvi mind

Juba Lasteasjade kevadturul jäid mulle silma suured värvimiseks mõeldud plakatid, kuid siis ei olnud aega asjaga lähemalt tutvumiseks. Täna tuli, aga äratundmisrõõm, nimelt Värvimind lehel ongi need samad või siis sarnased plakatid müügil, mida laadal märkasin.

Plakat on suurusega 120x80 cm ja maksab 8 eurot, osta saab Värvimind lehel. Valikus on erinevad teemad, näiteks ehitus, linn, loss või printsess.

Ja lisaks plakatitele on müügil värvimiseks põnevad maja ja raketid, mida hiljem mängumajana kasutada saab. Majade kõrgus on 85 cm ja hinnaks on ka 8 eurot. Vahvad, kas pole? Igatahes värvimind plakat on hea mõte lastetoaseinale, siis ei kipu joonistused ehk mujale koju. Plakateid ja maju värvimiseks saad osta SIITPildid Värvimind Facebooki lehelt

teisipäev, 26. aprill 2016

Kuhu minna - Telia emadepäeva kontsert

Ja nagu ikka siis toimub ka sellel aastal Telia emadepäeva kontsert, tavapäraselt Raekoja platsil.
Toimumisaega 8 mai, algusega kell 14.00.

Sellel aastal esinevad kontserdil Eesti tuntuimad lauljad Birgit, Liisi Koikson, Liis Lemsalu, Getter Jaani, Daniel Levi, Ott Lepland, Mart Müürisepp, Kristel Aaslaid, Kristjan Kasearu ning esitavad laule koos ETV laululastega. Lisaks astuvad ülesse keelpilli-ansambel Võlukeeled.

Kohapeal saab laulud koju kaasa osta ehk müügil on uus plaat "Sinust ongi mu laul", iga ostetud plaadiga toetad Eesti Lasterikaste Perede Liitu 1 euroga.


Ürituse täpsema info leiad SIIT

Raekoja platsil näeme :)Pilt Telia Facebooki lehelt

Lapse joonistusega personaalne kingitus

Usun, et iga lapsevanem on lapse esimeste joonistuste üle eriti uhked. Need kõige esimesed teod on ju kuidagi eriti armsad. Kindlasti läheb mõni kunstiteos külmkapiuksele või seina kaunistama. Mis oleks aga, kui lapse armas joonistus sinuga igapäevaselt kaasas käiks? Näiteks käekotis väikse kosmeetikakoti või miks mitte riidest poekoti peal, või oleks diivanipadjal? Just sellise võimaluse leidsin Instagramis ringi luusides, kui avastasin Rasperrybuttoni

Rasberrybuttonist saab oma lapse joonistuse järgi tehtud toote tellida, kas siis koti, padja, põlle, seda siis vastavalt kokkuleppele. Kihvt mõte kas pole?

Mõned vahvad näited:Kuna Rasberrybuttoni taga, peaks olema eestlanna, kes elab/töötab Inglismaal, seda toredam oleks sealt tellimus teha:)

Mis teie sellisest võimalusest arvate?


Pildid pärist Rasberrybutton Etsy.com lehelt

Kuhu minna - Kõige parem ema

Üsna peatselt on käes maikuu ja 8-ndal kuupäeval on emade pidupäev ehk emadepäev. Juba mitmendat aastat on Lasteekraanistuudio selleks puhuks korraldanud kontserdi ja ka see aasta ei ole mingi erand. Tundub, et tegu on kaua oodatud üritusega, sest enamus pileteid on juba ära müüdud, aga kel huvi, siis üksikud kohad on veel saada.

Sellel aastal on lisaks väikestele laululastele laval Nele-Liis Vaiksoo ja Venno Loosaar. Täpsemat kontsertetenduse tutvustust ja viimaseid pileteid saad osta SIIT.pühapäev, 24. aprill 2016

Lihtne memoriin

Varasemalt on ka blogis juttu olnud memoriinist, kes ei tea, siis tegu on mälumänguga, mis arendab lapse mälu, tähelepanu ja keskendumisvõimet. Kuna tahaksin lapsele tuleviku tarbeks just selliseid mänge, mida oleks lihtsate vahenditega teha, leida, siis hoian silmad internetis kolades ikka lahti.

Täna jäigi silma just sobiv memoriin, mis vastas minu kriteeriumitele. Vaja on vaid papptaldrikuid, võiks olla 16 taldrikut ja joonistusvahendeid, vähemalt 8 erinevat värvi. See sobib veidi vanemale, kuna eeldab ka värvide tundmist, aga aitab kindlasti värvide õppimisel kaasa.
Mängukaartide tegemiseks, joonista lapse käe jälg papptaldrikulte, tee parema ja vasaku käe jälg erinevale taldrikule ning kasuta kaheksat värvi. Nii saadki 8 vasaku ja 8 parema käe "mängukaarti".


Mängu võimalusi on kaks:

 • lihtsam variant, laota mängukaardid parema poolega ehk käe jäljega kaardid ülesse poole. Mängu sisu - tuleb ülesse leida õige värviga paariline. 

 • raskem variant, laota mängukaardid pahema poolega ülesse poole. Mängu sisu - arva ära õiget värvi paarilised. Kui kaardid on õiged, siis las laps näitab ka, milline on parema ja milline vasaku käe kaart. Kui kaardid ei olnud õieti arvatud, siis keera parem pool tagasi peale ja arva, uued sobivad kaardid. 
Idee ja pildid pärit Toddlerapproved.com


Kruudid värvilehed

Eile oli TV3-s animafilm "Kruudid" ehk "The Croods",  mis hetkel ka kordusena eetris on.

Animafilm jutustab eelajaloolises maailmas elanud esimesest perest, kes asuvad uskumatule teekonnale pärast seda, kui ootamatult hävib koobas, mis neid seni ohtude eest kaitsnud on. Tore film, mida tasub vaadata.

Eesti keelse hääle annavad tegelastele Marilyn Jurman, Mait Malmsten, Ita Ever, Jim Ashilevi, Kait Kall ja Eva Püss.

Filmi treilerJa jagan ka "Kruudide" pilte värvimiseks, rohkem pilte printimiseks leiab SIIT.

Blogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, VAATA SIIA
Head värvimist :)

reede, 22. aprill 2016

Kuhu minna - Riigikogu lahtiste uste päev

Kui homseks laupäevaks veel plaane pole, siis miks mitte teha perega koos Riigikogu külastus. 23.aprillil st homme on nimelt Riigikogu lahtiste uste päev ja seoses sellega on plaanis rida üritusi.

Pilt Eero Vabamägi


1919. aastal 23. aprillil tuli kokku esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus - Asutav Kogu ning Riigikogu tähistabki seda sündmust igal aastal lahtiste uste päevaga. See on hea võimalus tutvumiseks parlamendi tööga, Toompea lossi arhitektuuri, Riigikogu esimehe tööruumide ja teiste lossi esindusruumideaga.

Päev algab 10.45 tervituskontserdiga. Peale seda algavad ekskursioonid ja kohtumised, külas on ka NUKU teater. Seega on vaatamist nii suurtele, kui ka väikestele. Täpsema kavaga tutvu siin.

Kas olete Riigikogu perega eelnevalt külastanud? Kas plaanite seekord minna?
Konkurss - "Minu unistuste lastetuba"

Taaskord jäi mulle silma vahva konkurss, mida teiega jagada tahan, kuna auhind sellel on magus :)

Nimelt alustas YIT Ehitus täna konkursiga " Minu unistuste lastetuba", mille auhinnaks on 5000 € väärtuses uus lastetuba!

Pilt YIT Kodu

Mida võiduks tegema peab?

Osavõtmiseks tuleb lapsel joonistada pilt oma unistuse toast ja kirjutada 3 asja, mis seal toas kindlasti peaksid olema. Võidutöö esitaja auhinnaks on uus lastetuba maksimum väärtusega 5000 €, mis sisaldab sisekujunda tööd, materjale, paigustust ja kokkuleppel lihtsamaid renoveerimistöid. Lastetoa uus sisustus kujundatakse võidutöö järgi ning kooskõlastatakse eelnevalt võitjaga.

Oma pildi võib saata kuni 22 juunini. Peale seda valib välja žürii kõigi osaletate seast võitja, kes avaldatakse 13 juulil. Muideks žürii esimees on kunstnik ja laste lemmiku Lotte autot Heiki Ernits. Lisaks võidutööle valitakse välja ka "Rahava lemmikud", mille auhinnaks on kinkekaardid väärtuses 50 €.

Seega, kel soovi oma lastetoas värskendus teha või abi uue kujundamisel, siis soovitan kindlasti osa võtta. Konkursi täpsemate tingimuste ja kuidas ning kuhu pilt saata, saad tutvuda YIT Kodu lehel.Milline on sinu unistuste lastetuba?


Pildid Pinterest.com

neljapäev, 21. aprill 2016

Head ööd ehk unelaulud lastele

Õhtuks pikka juttu polegi, vaid neile, kes veel ei maga, kuulamiseks paar unelaulu, et tuleks mesimagus uni..


 • "Ma ei taha veel magama jääda" - kes väiksena ise selle laulu saatel magama jäi? Mulle annab see laul alati nostalgialaksu :) 
 • "Unelaul "


 • "Karumõmmi unelaul"Kui sul oleks veel lisada siia mõni armas unelaul, siis anna teada. Kui lapsel aga uni ikka ei tulnud, siis kuula siit unejutte lisaks.

Head ööd! kolmapäev, 20. aprill 2016

Lammas või põrsas?

Eelmisel kuul oli juttu kiiklambast, mis mulle nii-nii meeldib ja hea meelega näeksin seda peatselt meie koduski. Pojal on suvel sünnipäev ja ma teen vaikselt eeltööd. Ma nüüd paaniliselt küll ei otsi kingiideed, vaid kui midagi vahvat silma jääb. siis pigem salvestan idee ja kuhu siis ikka mujale kui blogisse, ka teile jagamiseks.

Kes on ehk märganud, siis praegu blogisse tulles, vaatab teile vastu väike kiikpõrsas :) Selline iludus, nagu piltidel...
Nimelt on päises kiikpõrsas, mida juhuslikult ühes e-poes nägin ja nii meeldima hakkas. Kiiklambal on muidugi rohkem plusse, mis seda ostma paneks st 2 korda soodsam hind ja võimalus toetada kohalikku käsitööd, aga ikkagi põrsas on ka armas :)
Kiikpõrsas on pärit siit ja hinnaks on tal 120 €, kuhu lisandub postikulu.

Kumma teie ostaks? Kas keegi on äkki sellist põrsakest Eestis müügil näinud?


esmaspäev, 18. aprill 2016

Minu tuba

Juba rohkem, kui nädal aega tagasi, käisin ka Lasteasjade kevadturul. Turu infoga tutvudes jäi mulle silma uus skandinaavia päraseid tooteid müüv ettevõte Minu tuba.

Kuna turupäeval oli mul üsna kiire, siis väga kohapeal nende toodetega tutvust teha ei õnnestunud. Küll, aga tegin seda täna põhjalikumalt, nähes, et nad on oma e-poe ka avanud.

Nagu juba mainisin, siis tooted on skandinaavia stiilis ja tegu on ainult lastele suunatud tootevalikuga. Minu toast leiab armsaid sisustustooteid lastetuppa, näiteks nagisi, postreid, kleebiseid, lampe, hoidmiseks paberkotte ja patju. Mõned näited, mis kindlasti tee meie koju leiaks.

Nüüd põnevate leidudeni, mille leidsin mänguasja valiku alt, seal oli lennuk ja rallitaja. Tegu on tugevast papist mängimiseks mõeldud lennuki ja ralliautoga, mida saab ise kaunistada ja edasi arendada. Põnev vaheldus tavapärastele plastmassist mänguasjadele, kas pole?

Minu toa valik on küll veel väike,  aga juba on ühtteist põnevat, mis kindlasti iga lastetoa huvitavaks teeks. Usun, et peagi on nende tootevalik suurenemas.

Ahjaa, nende valikust leiab ka Tafelgut teesi, mida tahaks juba ainuüksi purkide pärast osta. Mine vaata järele.

Mis minusse puutub, siis arvan, et tegu on ühe e-poega, millel mina kavatsen silma kindlasti peal hoida. Ning mul on hea meel, et skandinaavia stiilis lastetoa sisustust ja mänguasju müüvate ettevõtete valik on taas suurenenud. Mida rohke, seda uhkem.

Minu tuba tegemistega saab kursis olla nende Facebooki lehel ja Instagramis

Kui sulle ka meeldib skandinaavia stiil, siis vaata blogis varem olnud postitusi siit.Pildid pärit Minu tuba kodulehelt

pühapäev, 17. aprill 2016

Sinilillekampaania

Juba teist aastat on minu esimene kevadine sinilill pärit sinilillekampaaniast. Kes pole kursis, millega täpsemalt tegu, siis alates 2014 aastast viib Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega läbi sinilillekampaaniat, mille raames kogutakse sinilille müügiga annetusi haavatud saanud kaitseväelastele. Loe rohkem siit.

Kaunis :)

Kahel eelneval aastal on kogutud annetusi ligi 170 000 euro ulatuses, millega on toetatud kõnniabiseadme ja teiste taastusraviseadmete seotamist Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule.

Sellel aastal on plaanis toetada Pärnu Haigla Taastusravi-ja heaolukeskust lihasjõutreeningu seadme soetamisel ja Eesti Füsioterapeutide Liidu nende eriaala spetisalistide koolituste korraldamisel. Veel soovib ühing toetada MTÜ Peaasjad tegevust noorte vaimse teemade kaasaegsel ja avatud käsitlemisel.

Miks ma sellest täna kirjutan, aga seepärast, et tänu väiksele sinilillele või käepaelale saavad abi vaprad isad-emad, kes on seisnud meie julgeoleku eest.

Sinililli saad soetada Selveri ja Rahva Raamatu kauplustest, R-kioskist, T-pileti kassast Tallinnast ja tartust, Olerexist, Tallinna Lennujaamast ja ka Naiskodukatse käest või tee oma annetus Annameau kodulehel siin

Kas sul on juba oma sinilill?


reede, 15. aprill 2016

Rõõmsate Laste Festival23. juuli tasub endale kalendris ära märkida, sest siis toimub Pärnus Rannapargis esimene kogupere üritus Rõõmsate Laste Festival.

Tegu on koguperefestivaliga, mis tutvustab peredele kohalikke pereturismi võimalusi ja kultuuri, lisaks saab uudistada Eesti disaini peretoodetega ning pakub aktiivset tegevust nii lastele kui ka vanematele. Üritus on tasuta.Miks ma sellest juba aprillikuus räägin?

Aga sellepärast, et Rõõmsate laste festivali Facebooki lehel toimub juba aktiivne tegevus ning kindlasti tasub huvilistel seal silma peal hoida ning toimuvaga kursis olla. Näiteks on neil hetkel käimas auhinnamäng, kus võib võita vahvaid kingitusi. Festivali Facebooki lehel leiab siit.

Suvel Pärnus näeme :)


neljapäev, 14. aprill 2016

Printsessitort

Kas olete kunagi ise printsessitorti teinud? Juhtusin ühe diy peale ja sealt edasi video peale, mida vaadates tundus, et tegelikult sellist torti ise teha polegi nii raske. Video variant meelis mulle isegi rohkem, kuna sealne valmistusviis tundus kuidagi puhtam ja kuna ma pole kunagi ise ka suhkrumassi kasutanud, siis see tegemisõpetus tundus ka huvitav.Printsessitordi tegemisõpetus, rohkem infot leiab siit.Ja video, millest rääkisin, Elsa tordi tegemisõpetus

Sellise tordi tegemiseks on vaja biskviidipõhje, küpseta need eelnevalt ise, leidsin retsepti siit. Põhje oleks vaja nii palju, et ulatuks kasutatava nuku pihani. Lisaks siis põhjade vahele kas kreemi või kohupiima ja katteks ka siis ka kreemi või suhkumassi.

Kavatsen mingi aeg ikka selle torditegemise ära katsetada ja just suhkrumassiga variandi. Eks siis näha on. kui keeruline see valmistamine ikka on ;)

On kellelgi kogemusi, mida eriliselt jälgima peaks?

Mängime peitust!

Meie peres on peituse mäng igapäevane tegevus praegu, kuidas teil? Selle mänguga seoses jagan armsaid pilte väikestest lastest, kes on tõelised "meistrid" enda peitmises. Head vaatamist.

 
 


Kas teie laps on ka sarnaselt end peitnud? No nii vahvad pildid, ajab ikka naerma küll :)
Pildid Bored Panda
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...