teisipäev, 22. märts 2016

Soolataignast Lihavõtte ehted

Jõulude ajal oli väga populaarseks ise soolataignast jõuluehete tegemine. Leidsin, et sedasama tainast saab kasutada ka praegu Lihavõtete eel, et sellest vaasis olevatele okstele munakujulised ehted teha. Kuna mul poja kodus haige, siis sellel aastal jäävad need mul tegemata, aga teile võin ikka ideed jagada.Soolataigna retsept:
 • 2 tassi jahu ( kui soovid elastsemat tainast, siis võta jahu koguses 1,5 tassi ning 0,5 tassi tärklist) 
 • 1 tass peensoola
 • tassike vett
Töökäik
 • sega kuivained kokku ning lisa sinna veidi haaval vett
 • sega hoolikalt
 • tainas on saavutanud õige kontsistensti kui, see enam käte külge ei jää

Nüüd head voolimist, Lihavõtte ehete tegemiseks kasuta kas munakujulisi piparkoogi või küpsisevorme, samuti võib ju kasutada ka jänese või tibukujulisi vorme. Ära unusta augu tegemist, et hiljem oleks koht kus kinnitusnöör läbi lükata. 

Mida paksem on tainas, seda kauem ta hiljem kuivab. Kui tainas on kuivanud, siis võib saadud ehted hiljem akrüülvärviga üle värvida nii saab ehted mõnusalt värviliseks. Akrüülvärve peaks saada olema hästi varustatud kunstipoest. Ja nagu blogilugeja Triin oma kogemusi jagas, siis tegelikult võib akrüülvärvi asemel kasutada ka küünelakki. Toredat meisterdamist! 


4 kommentaari:

 1. Meie kasutasime jõuludeajal ülevõõpamiseks hoopis küünelakki :)

  VastaKustuta
 2. Armas Triin, aitäh sulle, ma ise selle peale ei oleks tulnudki Nii saab ju hoopis lihtsamini hakkama :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meie kasutasime jõulude ajal läbipaistvat sädelusega lakki, aga samamoodi saab ka värvilisi. Ööseks jätta kuskile teise ruumi kuimava, kuna noh lõhnab vängelt ja teine päev saab siis teiselt poolt lakkida. Minu pildid näha siin:http://riidedjalapsed.blogspot.com.ee/2015/11/lisa-eelmisele-postitusele.html

   Kustuta
 3. Aitäh sulle Triin oma postitust jagamast.

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...