reede, 11. märts 2016

Poiste kätepesu huvitavaks

Igapäevane kätepesu on väga oluline ning pesemisharjumusi peaks lapsele õpetama juba väiksest peale. Et see vahest nii tüütu tegevus, huvitavaks muuta, siis jagan kahte ideed, just poistele mõeldud seepide osas. Kuna teadupärast on üheks poiste lemmikuks igasugused klotsid, siis ideed on seotud legoklotsidega. Loomulikult võib ka teisi kodus leiduvaid klotse kasutada.

Esimese idee jaoks on vaja läbipaistvat vedelat kätepesuseebi ning ka tühja läbipistvat vedelseebi dosaatorpudelit ja peotäis legoklotse. Kalla vedelseep ja lisa klotsid pudelisse ning kätepesu võib alata!

Et oleks lastesõbralik, siis võiks kasutada lõhnatut vedelseepi. Kui oskad, soovitada, kust sellist vedelseepi osta saaks, siis kirjuta seda kommentaari.Teiseks ideeks on samuti legoga seotud seep. Siin peab, aga veidi rohkem vaeva nägema. Vaja on seebimassi. Leidsin sobiva siit Hammond.ee e-poest.
          
Antud seebimass sobib just algajatele ning sellega ei ole valmistamine keeruline. Nagu õpetuses kirjas, siis tuleb mass sulatada, kuumaveevannis või mikrolaineahjus (400-500 W). Soovi korral lisada aroomiõlid ning jätta tahenema, ca 20-40 minuti pärast peaks seep kasutusvalmis olema.
Nagu pildilt näha võib, siis teiseks ideeks oli sellise läbipaistva seebimassi sisse lisada legoklotse. Tegelikult võib ju lisada ka just seda, mis lapsele meeldib - dinosaurusi, autoosi jne.Ja tegelikult, mis mitte väikestele tüdrukutele ka nii seepe teha, näiteks lisada tüdrukutele mõeldud Lego Friends sarjast midagi. Kavatsen igatahes need kaks seebiideed ära proovida. Loodetavasti õnnestuvad kenasti ning jagan ka teiega pilte. 

Kas olete ise seepi kodus teinud? On soovitusi, kust osta sobivat materjali ning millele võiks tähelepanu pöörata? 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...