neljapäev, 31. detsember 2015

DIY 3D tähed

Enne detsembrit oli mul plaanis teha koju üks jõulutäht. Aga seekord pääsesin ise meisterdamisest ja leidsin juhuslikult sobiva tähe, mis soodsa hinna ( juhuu vaid 0,5 € :):) tõttu, tee me koju leidis. Kuna mulle sellised tähed nii meeldivad, siis mõtlesin, et jagan teile ka meisterdamiseks inspiratsiooni. Ehk leiate aega, endalegi üks teha. Väike piilu-pilt meie elutoa aknale :)Kes ei viitsi, siis saab ka lihtsamalt, kuna 3D tähti olen müügil näinud sisustuspoodides. Ja valikus on näiteks aknalauale sobivaid st jalgadel ja muidugi elektrilisi, mis õhtuti eriti hea meeleolu loovad.

Aga meisterdamise juurde tagasi tulles, siis samal põhimõttel tähe leidsin ma Ohhappyday blogist.


Pilt Ohhappyday.com


Vaja minevad vahendid on:

 • paber, ühe tähe jaoks varu vähemalt kaks A4 lehte
 • käärid
 • liim
 • kui soovid auke tähe sisse, siis otsi midagi aukude tegemiseks
 • riputusnööri
Viidatud blogis on küll veel abivahendeid, aga usun, et saab ka ehk ilma hakkama. 

Siit leiab šabloonid välja printimiseks ning samast blogist pärit piltidega juhendi leiab siit.

Leian, et sellised 3D tähed sobivad kaunistuseks ka teiste pidude puhul, miks mitte sünnipäeva, pulmade jms ajal. Või mida teie arvate?

Loodan, et särate samuti nagu tähed kogu järgneva aasta :)kolmapäev, 30. detsember 2015

Star Wars värvilehed

Tänaseks õhtuseks värvimiseks on värvipildid Star Wars´i filmist.
Rohkem pilte printimiseks leiab siit 

Blogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, vaata siia.
Head värvimist :)Pildid Kidsprintablescoloringpages.com

teisipäev, 29. detsember 2015

Ämblikmehe stiilis sünnipäev

Kuigi aasta lõpus on suuremad pühad ja pidustused siis ega sellepärast lastel sünnipäevad pidamata jää. Täna jagan sõbranna lahkel loal pilte tema väikse sünnipäevalapse peost, mis oli Ämblikmehe stiilis. Piltidel on uhke tort ja pulgakoogid. Kihvtid eks :)
Ma pole ise veel pulgakooke teha proovinud, aga tuleb vist katsetama hakata. Ei tundu, et eriti raske teha oleks. Leidsin ühe hea õpetuse Nami-nami.ee lehelt siit

Kes ise neid teha ei taha, siis soovitan tellimus teha hoopis Tassikookid.ee lehelt, kes kindlasti teid abistavad :) 

Kui soovi ka üks Ämblikmehe stiilis pidu korraldada, siis Ohmyfiesta lehelt on võimalik endale välja printida erinevad paberist peotarvikud, alates muhvinikaunistustest, kuni pudelisiltideni välja. 
Välja saat printida siit.
Muud vajaminevad peotarvikud st taldrikud, joogitopsid, õhupallid on võimalik osta ka Suhkrukunst.ee-st või näiteks Pidupidu.ee-st.

Soovid veel inspiratsiooni, siis vaata Petitepartystudio.com blogist

Pilt Petitepartystudio.comVõi siit Catchmyparty.com blogist 

Pilt Catchmyparty.com

Meeleolukat pidu :)

Muideks blogis on nüüd alamleht - Tähtpäevad, kuhu kogusime kokku ja jooksvalt täiendame kokku kõik pidusi puudutavad postitused. Nii on lihtsam leida näiteks sünnipäeva või sõbrapäeva tähistamiseks ideid. Lehe leiad siit.


Jõulud 2015

Luban, et sellel aastal enam Jõuludest juttu ei tee:) Jagan teile selle hooaja lõpetuseks toredat videot sellest, kuidas lapsed Jõuluvanat nähes käituda võivad.
esmaspäev, 28. detsember 2015

Aastavahetuse plaanid

Jõulud on selleks korraks läbi ja mul on mõtted juba aastavahetuse peal. Muideks, kuidas teie teete, kellel väiksed lapsed - kas olete kodused või võtate lapsed kaasa ja lähete peole sugulaste-sõprade juurde? Ning kuidas on planeeritud nende õhtune aeg? Kas lasete neil õhtut st ilutulestikku vaadata või kupatate nad selleks ajaks ikka voodisse. Ning mis oleks teie arvates õige vanus lastel, et aastavahetusest üldse osa võtta? 

Igatahes, usun, et ma pole ainus, kes jõuluaegse suure sööma vahel paar tagasihoidlikumat päeva vajab :) Kuna jõulude ajal olin sunnitus koogi poest ostma, siis aastavahetuseks seda viga enam ei tee ning plaanis on ise midagi valmistada. Mõttes on üks lihtne toorjuustukook. Eelmisel aastal tegin piparkoogi-toorjuustukooki, retsepti leidsin Nami-nami.ee-st siit. 

Kuna kook on lihtne, aga tulemas on ikkagi aastavahetus ja seega pidu :) Siis mõtlesin, et koogile võiks midagi kihvti teha, söödavat kaunistust ma ei taha vaid pigem midagi efektset, mis laual kena välja näeks. Ning nii jõudsin selle kihvti ideeni The Chicsite blogist.
Vaja läheb materjali tähtede valmistamiseks, võib olla nii sädelev paber või ka miks mitte tagasihoidlikum, bambuspulki, ideaalsed on näiteks grillimiseks mõeldud pulgad, mida isegi plaanin kasutada. Kääre ning kleepimiseks liimi või kahepoolset teipi. Üpris lihtne teostada ning hea võimalus koos lastega taas veidi meisterdada. Meisterdamisel saab abi veidi siit.

Mis mis veel hea, selliseid kaunistus tähekesi saab ju ka muul pidupäeval kasutada, näiteks sünnipäeval. Lihtne kook-tort on nii iga peo uhkus :)  

Pilt Thchicsite.com

pühapäev, 27. detsember 2015

Lumememm tuppa?

Loodetavasti on järgmisel nädalal lund tulemas. Talve ei saa kordaläinuks lugeda, kui pole vähemalt ühe korra lumememme teinud. Aga mis sa hädaga ikka teed, kui lund pole?

Siis tuleb lumememm teha tuppa, õigemini küll kööki ja selleks sobib kõige paremini külmkapp. Miks? Vihje saate pildilt. Kel soovi, võib järgi teha :)


Idee ja pilt pärit Alldaychic.com

neljapäev, 24. detsember 2015

Värvi oma jõulukuusk

Kes mäletab, siis kahtlesin, kas tuua sellel aastal kuusk tuppa või mitte? Võtsime selle riski ja kuusk on toas ning ehitud. Laps on käinud küll oksi katsumas ja täna sai ühe jõulukuuli ka oksalt kätte, aga need on purunemiskindlad ja seega pole hullu. Loodan, et kuusk ikka terve aeg püsti on ja ta seda maha ei tõmba. Aga ega tegelikult väga jõulutunnet pole. Kuidas teil?

Kuna täna veidi rahulikum päev juba ning saab perega koos olla, siis miks mitte näiteks lastega värvida ning mis sobib selleks paremini, kui oma jõulukuusk. Koheseks välja printimiseks ongi kuusk, mille igaüks saab oma soovi kohaselt kaunistada.

Rohkem erinevaid jõuluteemalisi pilte leiab siit.


Blogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, vaata siia.
Head värvimist :)


kolmapäev, 23. detsember 2015

Washi teibiga jõulukaunistused

Kui kingituste pakkimisest jäi veidi washi teipi üle (vaata ideid siit), siis jagan paari näidet, mida veel kiiresti teha annab, et kodu jõulumeeleolu luua.


 • muuda tavalised teeküünlad jõulusemaks


 • kui kodune jõulukuusk on veidi ilmetu, siis võta piparkoogi vormid (piparkoogid peavad olema juba tehtud:) ) ning kaunista vormid washi teibiga

 • meeleolu tõstmiseks meisterda seinale oma põhjapõder

 • või hoopis lumehelbed, kas seintele või aknale

 • või saagu igasse tuppa oma jõulukuusk

 • tavalise klaaspurgi saab imelihtsalt kauniks küünlahoidjaks


Näete ise, kui lihtsalt saab jõulukaunistusi teha. Loodetavasti aitab see veidigi jõulumeeleolu luua. Tuleks nüüd ainult lund ka :(

esmaspäev, 21. detsember 2015

STAR WARS - lastele ka midagi!

Kinno on jõudnud just uus Star Warsi osa "Jõud ärkab", mida isegi plaanin vaatama minna. See just lastele väga hea film vaatamiseks pole, alla 12. aasta ei soovitata. Mis mind, aga täna kirjutama pani oli hoopis lastele suunatud mänguasjad, kostüümid jne mis selle filmi raames rohkem mu tähelepanu kõitnud on. Kuna valik on päris korralik, siis siit mõned näited. Ehk mõni lapsemeelsem vanem saab siit ka endale inspiratsiooni :)


Viited - 1. - 2. - 3. - 4.

Viited - 1. - 2.- 3. - 4.
Viited - 1. - 2. - 3.
Viited - 1. - 2. - 3.Kui lastele sai kostüüm või mänguasi leitud, aga hinges kripeldab, et tahaks endale ka midagi :) Siis suur filmifänn leiab endale kostüümi siit või siis veidi tagasihoidlikumalt ning t-särgi siit. 

Aga teate, mis mulle tegelikult esimese asjana seoses Star Wars´iga meenub?
See Volkswageni reklaam :)


pühapäev, 20. detsember 2015

Mis oli teie lemmik mänguasi?

Tänapäevases ajas, kus mänguasju on ülekülluses, tuletab Mode.com meile meelde minevikku. Videos on kokkupandud valik 100 aasta populaarsematest mänguasjadest. 

Kas leiad ka enda lemmiku videost ülesse? 

8 ideed washi teibiga kaunistatud jõulupakkideks

Paar päeva on veel jõuludeni jäänud. Usun, et usinamad on kõik vajalikud jõulukingitused juba ära ostnud. Ja nüüd peaks olema piisavalt aega pakkimiseks. Kuna olen suur washi teibi armastaja, siis sellel aastal jäid just selle supper teibiga kaunistatud kingipakid rohkem silma. Lõpuks kogunes põnevaid ideid nii palju, et sain terve galerii ka teile näitamiseks kokku panna :)

Washi teipi saab osta paremini varustatud käsitööpoodidest, näiteks Vunderist või osta suurem kogus hoopis Ebayst.

Mis mulle teibiga pakkimise juures meeldib, et nii saab väga omapärase ja ainulaadse paki teha. Pakkimiseks soovitan kasuta neutraalset pakkepaberit, nii tuleb huvitavam lõpptulemus.
Kui kingituste pakkimisest teipi üle jäi, siis seda saab kausutada ka kodus jõulukaunistuseks. Üheks järgiseks postituseks jagangi paar ideed teile.

Kaunist pühapäeva jätku :)

Tähtpäevad

Kuna blogi tegemise käigus on olnud nii palju postitusi, mis aitaks erinevaid sündmusi nagu sünnipäev või jõulud veidi põnevamaks muuta, siis panime nad kokku kõik ühele lehele. Nimeks sai ta endale Tähtpäevad, põhiliselt on siin viited erinevate diy meisterdustele ja veidi ka inspiratsiooni.

Sõbrapäev

Sünnipäevad

Jõulud

Halloween

Isadepäev

Katsikud / lapse kasvamine


Loodan, et leidsite enda jaoks midagi põnevat. Lehte täiendame jooksalt.

laupäev, 19. detsember 2015

Põhjapõdra värvilehed

Mis on üks õige Jõulumuinasjutt ilma põhjapõdrata? Homme on juba IV advent ja meil on plaanis Raekoja platsil Tallinna jõulukuust ja Jõuluturul olevad põhjapõdrad üle vaadata.

Tänaseks õhtuseks värvimiseks ongi pildid nendest armsatest loomadest, iga pildi juurde saab oma jõululoo ise jutustada :)

Rohkem pilte välja printimiseks leiab siin
Blogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, vaata siia.
Head värvimist :)


reede, 18. detsember 2015

Jõululoosi võitja

Näitasin teile, mis tuleb minu lapse kingikotti. Selleks on Klotsipood.ee-st leitud LEGO komplekt, piilu seda ja teisi LEGO kingisoovitusi siit

Tagasi jõululoosi juurde tulles - aitäh kõigile osavõtjatele ja suur-suur aitäh Kliotsipood.ee-le :)15€ kinkekaardi võitis endale Liisi Sildoja, kes tahtis ka väiksena lauljaks saada. Mina samuti ning mul sama "mure" mis sul :) :) Igatahes palju palju õnne! Võtan sinuga ühendust.


kolmapäev, 16. detsember 2015

LEGO jõulukaunistused

Jätkan eilset jõulukaunistuste teemat, aga seekord näitan, mida põnevat annab Legost meisterdada ja mõnda kaunistust annab laste rõõmuks ka kuusele sättida.

Kõik ideed on pärit Frugalfun4boys.com lehelt ja sealt leiab ka inglise keelse juhendi, kuidas täpsemalt ehitamine käib, enamus on ka koos piltidega. Mina olen ehitistest küll vaimustuses, eriti meeldis mulle esimene põhjapõder. Kui poeg suurem ja LEGO valik ka laiem, siis kunagi kindlasti proovime isegi järgi :)


Kui teie lapsed on ka suured LEGO sõbrad, siis alles oli blogis postitus paberist lumehelvestest, kus võis leida ka LEGO motiivi, vaata siia.

Ja muidugi, mis oleks veel parem, kui jõulukingiks üks LEGO komplekt saada? Koostöös Klotsipood.ee-ga on blogis praegu käimas jõululoos, kus võiduks on 15 € kinkekaart. 
Kõlab ju hästi? 

Kui tahad võita, siis vaata siia :)


teisipäev, 15. detsember 2015

DIY Piparmündi kommidest kuuseehted

Paar päeva tagasi leisin DIY, kus õpetatakse kommidest kuuseehteid tegema. Tahtsin ka jubedalt seda järgi teha, no aga mida ma ei leidnud olid sarnased kommid. Seega pole veel meisterdamiseni jõudnud. Jagan, aga ideed, mille leidsin siit ja saan ühtlasi nii uurida - kas keegi on Tallinnas näinud sarnaseid komme kuskil müügil :)

Enne veel, kui meisterdamise juurde läheme, tuletan meelde, et blogis on jõululoos :) Tule vaata ka ja võida nii kinkekaart 15 € väärtuses :) Jõululoosi leiab siit.Mida läheb vaja:

 • piparmündi komme
 • metallist piparkoogivorme 
 • rasvainet, millega vorme seest määrida
 • küpsetuspaberit
 • hambatikku
 • riputuspaeluDIY:
 • pane ahi sooja
 • kata ahjuplaat küpsetuspaberiga
 • määri piparkoogivormid kas või või õliga kokku
 • aseta vormid pannile ja täida nagu pildil näidatud kommidega • küpseta ahjus 3-9 minutit, jälgi kuidas kommid ahjus "käituvad". Kui nad on kokkusulanud, siis on õige aeg nad välja võtta. 

 • torka hambatikuga igasse kuuseehtesse väike auk. 
 • välja võta ehted alles siis, kui nad täitsa kuivanud on ning siis pane neile külge riputuspaelad 
Ja ongi valmis kuuse ehtimiseks:)Usun, et valminud kuuseehted tulevad armsad. Kuuma kommi ja ahjuga tasub, aga ettevaatlik olla. 

Head meisterdamist!
esmaspäev, 14. detsember 2015

Mida kinkida jõuludeks + jõululoos!

Mida teie plaanite oma lapsele-lastele selleks jõuludeks kinkida? Kui neil on välja kujunenud oma kindlad soovid, siis peaks olema lihtne. Aga mida teha siis, kui neid ei ole või kui laps on veel liiga väike oma mõtete avaldamiseks? Siis on "võim" veel vanemate käes ja saame suunata, milliseid mänguasju osta.Ütlen, ausalt, vähemalt sellel aastal ma oma pead kingimuredega ei vaeva. Mitte sellepärast, et mul on ees lapse soovide nimekiri, vaid mul on veel veidi "võimu":):) Tegelikult teadsin lihtsalt juba ammu, mida pojale jõulukingiks teha. Ootasin millal ta vajalikku vanusesse jõuab, et lõpuks talle ka tema päris oma esimene LEGO kinkida. Ja nüüd jõulude ajal ongi see aeg käes.

Tahate teada, mis on tegelikult selle valiku taga ?

Alustame sellest, millised, on minu jaoks õige mänguasja valiku kriteeriumid. Esiteks, peaks olema mänguasi kasulik st pean silmas eelkõige last arendav. Teiseks, ma usun, et ma pole ainus, kes arvab, et kodus on alati liiga palju mänguasju. Ja nii üritan alati iga uue ostu puhul tõsiselt kaaluda selle asja vajalikkuses ja mõelda, kas ta on ka lapsele huvitav. Et ei juhtuks nii, et mänguasi varsti nukralt mänguasjakastis seisab. Kui selleks on oht, siis ei tasu pigem mänguasju üldse osta.

Kolmandaks ohutuse aspekt - jälgida mänguasja valides, et lapsel tema vanuses ikka ohutu ja turvaline mängida on ning tooted on Eestis lubatud. Näiteks ei julgeks ma osta suvalisest internetipoest lapsele mänguasju, pigem olen nõus paar eurot rohkem maksma. Olen piraat mänguasjadele blogis ka varem tähelepanu pööranud. Jõulude ajal kinke valides tasuks seda taas meelde tuletada.

Ja nii jõuamegi, minu seekordse jõulukingi LEGO juurde, mis on üks enim arendavaid mänguasju üldse ja usun, et nii sama see ka koju seisma ei jää. Poja emana soovin teda juba varases eas, talle mõeldud vahenditega, suunata, et tal oleks tehnilist taipu ja loomingulisust, mida klotsidega mängimine hästi teha suudab.

Kas teadsite, et nii mängidest on tegelikult võimalik täiskasvanute ameteid harjutada. LEGO komplektides on ju olemas erinevad valikuid, imiteerimaks ameteid nagu ehitaja, autojuhti, lendurit, farmerit, kaptenit jne. Ka tüdrukutele on sobivaid mänge. Leidsin, et LEGO sobib suurepäraselt väikelapsele ja lapse kasvades on ju võimalik neile leida ea ja oskutele vastavaid mänguklotse. Fantaasial saab lennata lasta ja nii ootab last iga päev ees uued ja veel põnevamad mängud. Samuti on see üks kindel mänguasi, millega ei saa mööda panna :)

Tutvu oma lapse eale sobiva LEGO-ga siin:Näiteks alles toimus Robotex 2015, mis tõestas, et ka üle 15 aasta vanused mängivad LEGOdega ehk õigem oleks õelda kasutavad klotse robotite ehitamiseks. Põnev kas pole? Robotite maailmaga saab tutvust teha 6-7 aastastaselt WeDo sarja abil ning üle 10 aastasele on  mõeldud Mindstorms sari, kus on võimalik juba keerukamaid roboteid ehitada. Nii on võimalik robootikaga tegeleda ülikoolini välja. Nii need väiksed insenerid sünnivad :)

Pikk jutt, aga vajalik selleks, et seletada veidigi lahti, miks mulle LEGO meeldib ja neid kasuliku leian olevat. Tunnistan ausalt, et endalgi on huvitav neid klotse kokku panna. Leidsin ka Tark laps blogi, mis kinnitas veelgi minu mõtteid.

Et aga pojale jõuludeks LEGO komplekt välja valida, siis sobiva leidsin Klotsipood.ee-st. Valituks osutus LEGO DUPLO Kõik ühes klotsikast. Sobiv vanusele 1,5 kuni 5.


Kuna Klotsipood.ee valik on päris suur ja lõpliku otsuse tegemiseks võib minna aega, siis antud komplekti puhul oli määrava tähtsusega see, et esimeseks LEGO-ks on tegu ideaalse valikuga, kus on olemas mitmeid põnevaid ehitusvõimalusi.

Mis puudutab aga Klotsipood.ee-d ennast, siis leidsin, et tegu on suurimat ja parimat LEGO valikut pakkuva poega eestis. Ma igatahes ühtegi teist nii suurt poodi ei tea, see on kindlasti uus lemmik koht LEGO soetamiseks. Lisaks arvan, et "praegune" LEGO ei jää meie pere ainsaks ja tulevikus on lihtsam kohe nende poest oma ost teha :)  

Kel huvi ka Klotsipood.ee-st jõulukingitus osta, siis teadmiseks, et neil ladu täitsa tühi pole ja üht-teist on veel saada. Kes ees see mees, muidugi. Ostu sooritama hakates, jälgi, et toote juures oleks nupp "pane ostukorvi", kui seda pole ja on hoopis "telli teavitus" siis on toode laost otsas ja sulle antakse märku, kui uued komplektid kohal on. Ja jõuludeks soovitan ostud sooritada enne 21. detsembrit, siis on kindel, et pakk õigel ajal kuuse alla jõuab :)

Väike soovitus, millist komplekti veidi vanematele lastele valida. 
Tegin erinevad valikud poistele ja tüdrukutele. 


LEGO - 1 - 2 - 3 


LEGO - 1 - 2 - 3 

Ja uue jõulukingi või ka juba kodus olevate komplektidega võta osa LEGO Ehitusvõistlusest 2015.
Vaata ja tutvu võistluse tingimustega täpsemalt siin.  


Ning lõpetuseks - ka väike üllatus:)

Nimelt on mul rõõm teavitada, et Klotsipood.ee on nii tore ja oli nõus välja panema blogi jõululoosiks 15 € kinkekaardi. Kas pole tore :)Mida võiduks teha? 
 1. ole Sinu laps blogi FB jälgija, kirjuta Meeldib siin
 2. ole Klotsipoe FB jälgija, kirjuta Meeldib siin
 3. kirjuta siia postituse alla, kelleks sina väiksena saada tahtsid :) lisa ka oma nimi ja meiliaadress. 
 4. Ja jagmine Facebookis annab lisahääle :)

Kuna jõulud juba koputavad uksele ja siis võitja loosin välja 18 detsembril kell 12.00 
Head loosiõnne!

Aitäh kõigile osavõtjaile, auhind on leidnud õnneliku omaniku :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...