teisipäev, 30. juuni 2015

Kas sinu laps magab piisavalt?

Nagu  vist iga ema, on mul ka mõtteid seoses oma väikse poja unega? Kas ta ikka magab piisavalt, läheb "õigel" ajal magama ja kas uni on kvaliteetne. Nagu juba olen kirjutanud, olen olnud üks õnnelikest, kes pole pidanud öösel poja pärast palju üleval istuma. Nüüd lõpuks on tal esimene hammas tulemas, väike ots on juba väljas :), aga sellega seoses on uni väga häiritud. 

Pilt Woombie


Juhuslikult internetis tuulates, leidsin selle kokkuvõtva tabeli, mis näitab päris hästi, milline võiks olla lapse unegraafik. 
Sleep Wellness lehelt võib lugeda, et lapse magamise ja õppimise vahel on suur seos, kui laps on end hästi välja puhanud, siis omandab ta ka õpitavat palju kiiremini. Ma olen sellega täitsa nõus, seega kallid emad, jälgige, et teie laps ikka saaks piisavalt ja kvaliteetset und. 

Kindlasti tasuks tähele panna järgnevaid märke, mis näitab, et laps on unine:
 • ta hõõrub silmi
 • on "klaasistunud" pilguga 
 • haigutab
 • lamab pikali
 • hakkab rahmeldama
 • küsib lutti
 • kaotab mängimise vastu huvi
 • muutub vaikseks
Ehk on teilgi sellest kasu, meil igatahes on kõik graafikus ja on esimese päevaune aeg :) 
esmaspäev, 29. juuni 2015

DIY Tutikestega vaip lastetuppa

Olen ammu mõelnud, et peaks meie teie teise koju ehk vanaema juurde, tegema ise ühe vaiba. Hea oleks hommikul voodist väljudes pehmele iludusele astuda. Vaikselt olen seal viimane pool aastat sisustamisega tegelenud ja kui nüüd vaiba tegemisõpetust ka nägin siis, oli otsus tehtud :) 

Kuna olen sisustuses täielik skandinaavia stiili armastaja, siis peaks ka vaip tulema hele, et ta meie magamistuppa sobiks. Enne tegema asumist peaks vaid lõngavarud üle vaatama ja vajadusel täienduse tegema. Kavas teha siis selline nunnu tutikestega vaip. mõned pildid inspiratsiooniks ka Vaiba tegemine on väga lihtne, vaja läheb:

 • villast lõnga, vali omal vabal valikul
 • kaks tualetpaberi rulli
 • käärid
 • vaiba aluseks matti või käsitöö kangast 


Aseta oma sõrmed rullidesse ja hakka lõnga nende ümber kerima. Jätka, kuni näed, et see on umbes sama suur, kui pildil olev.  Võid teha erineva suurusega tutte, nii on minu arvates mõnusam. 
Lõika lõng katki ja pane kahe ruli vahelt läbi ja ümber keritud rulli samuti. 
Sõlmi, nii nagu pildil ja tõmba rullid välja.Nüüd tõmba tihedamalt, kui rull väljas. Sõlmi. Jäta lõnga otsad piisavalt pikad, et hiljem nendega tutt aluse külge siduda. 


Nüüd lõika silmused läbi, et moodustuks tutike. Jälgi, et lõngajupid oleks kõikjalt sama pikkusega. 

Valmista vajaminevad tutid, pildil oleva vaiba jaoks läks 50 tutikest. Ühe tegemiseks läheb umbes 5 minutit, seega jõudu :)Kui tutid valmis, säti nad matile. Paiguta nad päris tihedalt, võib juhtuda, et vajad rohkem tutikesi, kui algselt arvasid ja siis asu kinnitama. Kasuta selleks tutikestel olevaid algselt sidumiseks mõeldud otsi. Say Yes blogist Liz soovitab kinnitada tugeva sõlmega ja lõnga otsi mitte ära lõigata, juhuks, kui vaibast tüdined, siis saad kasutada tutikesi juba järgneva DIY tarbeks :) Õpetuse järgi tuli valmis selline vaip, mis mulle ka kõige enam meeldis. Nagu juba kirjutasin, siis tuleb minu oma kindlasti ka hele, aga roosa asemel peaks vist ikka helesinist tooni kasutama. Kui oma vaiba valmis saan, siis lisan kindlasti ka oma pildi :) 
Õpetus pärit Say Yes blogist

MAM kingiloos võitjad


Aitäh kõigile kingiloosis osavõtjatele, nagu lubasin siis täna hommikul alustame rõõmsate uudistega ja avaldan võitjad. Loosis oli lausa kolm MAM poolt beebi igemetele kasulikku toodet, täpsemalt saab lugeda siit postitusest. Suur suur aitäh MAM´ile toredate kingituste eest :)

 Ja ta-ta-ta võitjad on :) 

1.Roheline Bite & Relax närimisrõngas, 
läheb M.Kerge 

2. Roosa Bite & Relax närimisrõngas, 
läheb Katre Paenurm

3. Ja MAM uus toode  - Bite & Brush harjastega närimisrõngas,
läheb Bravuuritar Kats

Palju palju õnne kõigile võitjatele :) 
Võtan teiega peatselt ühendust, et kingitused teie beebidele kätte toimetada. 


laupäev, 27. juuni 2015

Maša ja karu värvilehed


Tundub, et täna tuleb tegus päev :)
Laupäevaseks värvimiseks sobivad ideaalsed Maša ja karu, sobivad pilte saab välja printida siit.  

Blogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, vaata siia.
Head värvimist :)

reede, 26. juuni 2015

Ei taha õue minna

Õues on ikka vihmane ja kõle, ilusat suve ei ole veel kuskil. Veidi saab õues ka lastega olla, aga enamus aega tahaks toas olla. Kui kõik mänguasjad on juba igavad, raamatud loetud siis tuleb taas midagi huvitavat välja mõelda. Meil on lauamängud kuskile kadunud, mõtlesin, et otsin siis paar mälumängu. Jagan ideid ka teiega

Jäätised, idee Eatdrinkschic blogist, välja saab printida siit. 

Transpordi teemaline mäng, pärit The Measuredmom blogist, välja saab printida siit. 


Farmi mäng, idee pärit Frogsinmypockets blogist, välja saab printida siit. 
Robotite mäng, pärit Brainpowerboy lehelt, välja saab printida siit. 

Loomad, pärit Mrprintables, välja saab printida siit


Suvise teemaga mäng, pärit Gidetvidere blogist, välja saab printida siit. Dinosaurustega mäng, idee pärit Tummymommy blogist, välja saab printida siit. 


Kes ei mäleta, kuidas mäng käis, siis see on imelihtne. Prindi endale sobiva teemaga leht välja, lõika tükid välja. Mängimiseks keera kaardid parema poolega lauale ja üks haaval hakka sobivaid kaardi paare otsima. Kes kõige rohkem paarilisi saab on võitja. 

Tuletan veel meelde, et käimas on MAM kingituste jagamine, täpsemalt uuri siit ja võta kindlasti osa. Veel on vaid paar päeva aega :)

neljapäev, 25. juuni 2015

Puidust mängukaar

Viibime lapsega päris tihti vanaema juures, mõnus on vahelduseks väikelinna rahulikkust nautida. Et iga kord vajalikke asjade tassimine ühest kohast teise ära jääks, olen vaikselt muretsenud ka sinna söögitooli, vankri ja muud pudi-padi. Õnneks olen enamus tarvilikku saanud sugulaste, tuttavate või kasutatult ostnud. 

Vanaema juurde saime tuttavalt tädilt IKEA mängukaare, mõnus puidust ja väikelapsele igati sobilik. Leidsin juhuslikult sarnase põhimõttega mängukaare tegemisõpetuse ja olen kindlel, et kui oleks seda paar kuud varem näinud, oleks koju samasuguse teinud. Rippuvate mänguasjadena saab kasutada turvahällile mõeldud klõpsakatega mänguasju, meil on neid kingitud terve hunnik, nii et iga päev võiks erinevad rippuda. Tegemisõpetuse leiab siit. 


IKEA mängukaar, pilt Osta.ee


Samast blogist pärit ka idee, mida hiljem mängukaarega teha, kui beebi sellega mängimisest välja kasvanud. Õmble kaarele kate peale ja sellest saab telk, geniaalne :):)
Tuletan veel meelde, et käimas on MAM kingituste jagamine, täpsemalt uuri siit ja võta kindlasti osa. Veel on vaid paar päeva aega :)

DIY Järjehoidjad

Tervitus!

Kuidas möödus teie Jaanipäev? Mina veetsin pühad pereringis, kuna väikeste lastega ei hakanud kuskile suurele peole minema. Õnneks oli piisavalt ilusat ilma, aga nüüd juba teist päeva on väga vihmane ja tuleb tubaseid tegevusi taas leida. Üks võimalus on raamatute lugemine. Et lastele lugemisel kindlasti järg käest ei kaoks, võiks seal vahel olla mõni lastepärane järjehoida. Siin paar vahvat ideed:

Lumekuninganna ja igavene talv, idee Familyshoppingbag lehelt, välja saab printida siit.


Öökull, idee Gidetvidere blogist välja saab printida siitRebane, idee Lonnies blogist, välja saab printida siit.Veel öökulle, idee lehelt Sash-kash.deviantart, välja saab printida siitPunamütsike ja hunt, Madame Citroni blogist, välja saab printida siit.Koaala, kilpkonn, hüljes või lepatriinu, Mothernature lehelt, välja saab printida siit ja siit. Star Wars, idee Familyshoppingbag lehelt, välja saab printida siit.


Blogis on ka varasemalt järjehoidjatest juttu olnud, vaata siia

Tuletan veel meelde, et käimas on MAM kingituste jagamine, täpsemalt uuri siit ja võta kindlasti osa.
Veel on vaid paar päeva aega :)


esmaspäev, 22. juuni 2015

DIY Tee beebi käe- ja jalajäljest mälestusese


Olen vist tüüpiline ema, kes oma lapsest iga momenti püüda tahaks. Pidevalt tuleb jälle telefonist pildid arvutisse tõmmata ja ilma fotokaamerata naljalt kodust ei lahku:) Aeg ajalt jäävad mulle silma põnevad ideed, kuidas jäädvustada lapse kasvamist, üks nendest on see käe- või jalajälge mälestusese, mida kohe teiega jagan. Meil on juba kodus taoline poest soetatud, küll aga savist tehtud alus, kuhu lapse jäljed sisse tegime. Aga miks mitte proovida ka seda The Imagination tree blogist leitud varianti, tegemine on ülilihtne. 


Usute või mitte, aga jäljed on tehtud soolasesse taignasse, lihtne ja väga odav idee, kui tainas ka läbi küpsetada, kestab ta väga pikka aega.

Valmistamiseks:

 • 1 tass kõige tavalisemat jahu
 • 1 tass soola
 • 3/4 tassi vett 
Veel on vaja:
 • 1 hästi toidetud ja õnnelik beebi :)

Valmistamine:
Sega jahu ja sool ning lisa veidi haaval vesi, kuni tekkib tainas. Sõtku tainast, kuni kleepuvus kaob. Kui on ikka kleepuv, lisa veel jahu, tee seda supilusika haaval. Kui tunned, et tainas on liiga kuiv, siis lisa pigem veidi vett. 

Vaata, kuidas õige tainas välja peaks nägema. 

Edasi rulli tainas, kuni see on 1-2 cm paksune. On oluline, et tainas ei jääks liiga paksuks, kuna nii ei küpse see ahjus ühtlaseks ja võivad jääda nätsked laigud. Vormi sulle sobiv kuju. Järgmist osa on kõige parem teha kahekesi, Võta beebi jalg ja vajuta õrnalt taignasse, tee nii, et suurmad varbad jätavad suurema jälje. Korda toimingut, nüüd aga tehes seda käega. Väiksema lapsega on seda raskem teha, kuna nad tahavad kätt rusikas hoida. Kui sul on plaanis riputada alus seinale, siis tee väiksed augud sisse. Kasuta riputamiseks paela, riputa alles siis kui ta on kõvaks tõmbanud.

Nii pea, kui jäljed on tehtud, pista tainas küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadiga ahju. Kuumus hoia madal 100 kraadi on piisav. Jäta tainas ahju 2-3 tunniks, ühe korra kindlasti pööra seda. Kui peale kolme tundi on tainas ikka nätske, siis lülita ahi välja ja jäta tainas kaheks tunniks veel sinna seisma.

Kui tainas on jahtunud, võib selle ka üle värvida. Pildil on kasutatud tavalist valget värvi, muidu peaks akrüül värvid ka sobima. Head meisterdamist!

Tuletan veel meelde, et käimas on MAM kingituste jagamine, täpsemalt uuri siit ja võta kindlasti osa :)


pühapäev, 21. juuni 2015

Punamütsike ja Kolm põrsakest

Kevadel külastasime õelastega Nukuteatrit, peale seda on neil uus hobi - ise nukuteatrit teha. Kuna nüüd on pikalt vabad päevad ja jaanipäev, on kogu pere jälle koos ja lastel on vaja päevas mitu etendust anda :)

Et ka meile endile veidigi vaheldust pakkuda, mõtlesin, et otsin neile etenduse tarbeks erinevad tegelased. Nii leidsin Punamütsikese tegelased, mille saate ka ise endile välja printida ja samuti vahvalt perega aega viita :)

Prindi välja siit lehelt. Lisaks Punamütsikese tegelastele leidsin veel Kolme põrsakese tegelased, prindi välja siit.
Kui keegi jääb hätta, kuidas täpselt armsad muinastjutud olid. Siis leidsin ERR lehelt Salme Reegi poolt etteloetud Punamütsikese jutukese, mida saab kuulata siit ja samuti Kolme Põrsakese muinasjutu, mida loeb Tõnu Aav, saab kuulata siit. 

Tuletan veel meelde, et käimas on MAM kingituste jagamine, täpsemalt uuri siit ja võta kindlasti osa :)reede, 19. juuni 2015

Imelised pildid


Tänane postitus ei ole väga jutukas, pildid räägivad ise enda eest. Väga kihvt, et üks ema on võtnud vaevaks sellist kunsti teha. 

Tuletan veel vaid meelde, et jagan välja kingitused, täpsemalt uuri siit ja võta kindlasti osa :) 


kolmapäev, 17. juuni 2015

Kui igemed sügelevad


Mu pojake saab kohe-koha aastaseks, aga tal pole veel ühtegi hammast. On näha, et igemed sügelevad - kõike on vaja närida, ila voolab ojadena, põsed on punased ja öösiti ka enam eriti magada ei taha. Ta on mul varem ikka supper magaja olnud, mina olen olnud üks õnnelik ema, kes öösel üleval istumisest on pääsenud. Ühesõnaga kõik "sümptomid" on olemas, aga mida pole on hambad. Täitsa kahju on tast, kui ta nii piinleb. Aga mis siis ikka ootame edasi ehk sünnipäevaks on üks hammas olemas :)

Otsisin, mis oleks tooted, mis sügelevaid igemeid veidigi leevendaks. Meil on juba olemas erinevad mänguasjad, mida on hea närida, kaelkirjak Sophie alais Piuksu, mida paljud soovitavad, mis meil küll igasuguse tähelepanuta on jäänud ja rohkem mänguasjakastis on. Jõudsin taaskord MAM toodete juurde, olen nendest ka varem kirjutanud, vaata postitust Mida teha luttidega.  Poja kõik lutid on MAM omad olnud, eriti meeldib mulle helendav öölutt, mis on geniaalne. Igasugune pimedas luti otsimine on ära jäänud :)Igatahes, tooted, mida leidsin on MAM närimisrõngad - Bite & Relax. Sobivad juba alates teisest elukuust, on olemas eraldi nii esihammastele ja tagumistele hammastele. Mis kindlasti on oluline, soodustab tervisliku lõualuu arengut, julgustab aktiivselt õppima ja harjutab peenmotoorikat. Närimisrõngad pakuvad kiiret leevendust masseerides õrnalt igemeid - just seda, mida meil võiks vaja olla. Kaks erinevat materjali pakuvad erinevaid tunnetusi. Lisaks on tooted BPA vaba.

Mis mulle MAM närmisrõngaste ja ka nende luttide, juures veel meeldib, on see, et nad on enamasti müügil väikestes karpides. Need karbid on steriliseerimiseks, mis veega täites ja mikroleineajus kuumutatuna hävitab kõik bakterid. Igati lapsesõbralikud tooted, mida julgelt soovitan.


Ja nüüd hea uudis kõikidele blogi lugejatele :) 

Aitäh, kõigile, kes võtsid osa eelnevatel päevadel olnud küsitluses, selle tulemusena selgus, et lugejaid on enim kuni kahe aastaste lastega. Sellest tulenevalt jagan välja blogi esimesed kingitused. Ja aitäh, MAM´ile, kes oli lahkelt nõus oma närimisrõngad Sinulaps blogi lugejatele kinkima.

Jagamisele lähevad 3 toodet:

1.Roheline Bite & Relax närimisrõngas, 
mis sobib vanusele alates 2. elukuust ja on mõeldud esihammastele.

2. Roosa Bite & Relax närimisrõngas, 
mis on sobib vanusele alates 4. elukuust ja on mõeldud tagumistele hammastele. 

3. Ja MAM uus toode  - Bite & Brush harjastega närimisrõngas,
mis sobib vanusele alates 3.elukuust. 


                                        

Kingituse võitmiseks 1.Pead olema Sinulaps fänn Facebookis, liituda saad SIIN.
2.Lisaks MAM fänn Facebookis, liituda saad SIIN.
3.Kirjuta kommentaaridesse, millist MAM kingitust soovid, 
(blogisse lisades, jäta ka kontakti võtmiseks e-mail :) )
4.Sheeri kingituse jagamist Facebookis

Kingitused loosin välja 28.ndal juunil. Kõigile head loosiõnne! 
Pildid pärit MAM lehelt


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...