reede, 29. mai 2015

DIY - Tee ise tuuleratas

Mul on rõdul selleks suveks suurem osa ettevalmistusi tehtud, pean silmas oma miniaeda :) Kuna pean arvestama, et seal ka peale minu, mu kahel mehel tore olla oleks, siis plaanisin väiksema jaoks sinna midagi põnevat teha. Väikse lapse elus on praegu periood, kus ta kõike huvitavat uudistada armastab. Mõttes oli väike tuuleratas. Olen tuulerattaid ja -veskeid müügil läinud, aga nad ei tundunud päris "minu" ja nii nad poodi on jäänud. Lisaks meeldib mulle võimalusel kõike ise teha. Igatahes selle nädalavahetuse diy plaan on ise teha tuuleratas, idee on pärit lehelt Hgtv.comMida läheb vaja: 
 • puidust harilikku, millel otsas kustutuskumm
 • kääre
 • pärliga nööpnõela
 • ümara otsaga tange
 • värvilist paberit, võiks olla veidi paksem käsitööks mõeldud. 

Kuidas valmistada:

Võta tangid ja painuta nööpnõelal 1/3 osast 90 kraadise nurga alla, just nagu pildid näidatud. 

Võta paber ja lõika sellest sobivas suuruses ruudud. Nüüd lõika kääridega nurkadest neli diagonaalset lõiget suunaga keskele. Ära lõika päris keskele välja, vaid lõpeta ca 5 cm enne keskpunkti. 
Aseta paber lauale ja voldi lõigatud tipp vasakule, asetades tipp nüüd keskpunkti. Hoia keskpunktis olevaid tippe paigal ja lükka neist nööpnõel keskelt läbi. Jälgi hoolega, et nõel läbiks kõiki nelja tippu. Nüüd lükka nõela ots hariliku otsas olevasse kustutuskummi. Ja tuuleratas ongi valmis, nüüd jääb üle vaid tuult oodata :) 

Pildid pärit www.hgtv.com 


neljapäev, 28. mai 2015

Minu väikesed ponid värvilehed


Tänase ilusa õhtu saab veeta koos Õunarüübi, Vikerkaare Sööstu, Roosa Pai, Harulduse, Videviku Sära või Printsess Taevalikuga. 

Kellele need nimed midagi ei ütle, siis saab end kohe kurssi viia. Tegemist on Minu väikeste ponidega. Hetkel kindlasti iga väikse tüdruku ihaldatumad mängukaaslased. Momjunctioni lehel on välja printimiseks ja värvimiseks need kaunid ponid. Kui soovi, siis võib välja printida kõik 25 lehekülge. Prindi siit.  
Kes teab, mis on nende ponide nimed? Blogis on nüüd leht, kus kõik postitatud värvilehed on kenasti koos, vaata siia.
Head värvimist :)

kolmapäev, 27. mai 2015

Bluebird lasteriided

Headest Eesti asjadest on ikka kohustus rääkida. Osaliselt oma väikse sugulase tõttu, kes tihti Bluebird lasteriideid kannab, on mulle nende tooted silma jäänud. Tegu on kvaliteetseid lasteriided tootva Eesti pereettevõttega. Riided on mõeldud nii poistele kui ka tüdrukutele ja suuruste valik on sünnist kuni 8 aastasteni.
Millega siis täpsemalt Bluebird Kidswear´i puhul tegu on? Ettevõtte loojaks on kolme lapse ema, kes hakkas oma lastele ise riideid õmblema. Tema tegemisi märkasid sõbrad-tuttavad ja nii see pall veerema hakkas.Mugavusest lähtuvalt on enamus riideid valmistatud puuvillasest trikotaažist, mis laseb hingata ja seetõttu tunneb laps end neis hästi. Hea on teada, et kasutatakse kvaliteetseid kangaid ja ohutuid kangavärve. Uuemad tooted on valmistatud orgaanilisest puuvillast ja omavad GOTS sertifikaati. Kõik tooted on 100% Eestis valmistatud.


E-poes (LINK) on tootevalik päris korralik ja usun, et igaüks leiab oma lapsele sobiva toote. Kevad-suveks on müügile tulnud koostöös illustraator Katré Eesmaaga loodud pluusid KALAMEES ja KIISU. 

Minu lemmikud on kõikvõimalikud tähtedega mütsid, pluus, sallid, nagu näiteks need siin. Lasteriided on võimalik osta nende e-poest ja ka edasimüüjate juurest. Ja hea uudis neile, kes on Bluebirdist sama vaimustatud kui mina, just praegu on palju tooteid väga heade hindadega, mine kindlasti piiluma:)
Made of Sunday´s seinakleebised


Juhul, kui lastetuba või miks mitte ka mõni muu tuba tahaks värskendust, siis Made of Sunday´l on üliägedad seinakleebised. Ideaalne neile, kes soovivad aeg ajalt koju vaheldust ja paigutavad aeg ajalt mööblit ümber, just nagu mina. Valikus on mõnusaid loomapilte, kujundeid ja erinevaid lauseid, värvivalik on ka korralikult suur. Lisaks on kleebiseid lihtne paigaldada ja ei riku eemaldamisel seina. 100 % soome toode, Etsy kaudu on võimalik endale ka koju tellimus teha. Minu lemmikud olid loomanäo piltidega, "väike" valik nendest.
Kuidas tunduvad, on ju ägedad? Kas ostaksid endale ka koju seina või ust kaunistama? Et veel seinte dekoreerimise osas inspiratsiooni tahad, siis vaata ka varasemat postitust Groovy Magnet magnettapeetidest siin. 

teisipäev, 26. mai 2015

Garaazist tänavale


Kui autod on pikalt garaazis olnud, tahavad nad tänavale sõitma tulla. Tegin mõni aeg tagasi postituse, kus mänguautodele sai pizzakarbist garaazi valmistada. Kes koju klassikalist autovaipa pole muretsenud, teate küll, teede ja majadega, kus hea mängida, saab nüüd veidi lihtsamalt, lapsele rõõmu valmistada. Leidsin kohe välja printimiseks ja mängimiseks autoteed. 


Picklebums.com blogis on erinevaid teed - sirged, kurvilised, ringteed. Vahva!
Välja printida saab siit. Kes tahab mängijale veel rõõmu teha, võib ka liiklusmärke lisada. Need on küll inglise keeles, aga usun, et on piisavalt arusaadavad. Välja saab printida siit. 

Kui väikemees on autoteest väga vaimutatud, siis leidsin emale suuremasse käekotti mahtuva mängutee The Diymommy blogist, mida saab alati endaga kaasas kanda. Lisa siis kotti juba ka väike mänguauto, et vajadusel lapsel igavust peletada saaks. Valikus on nii linna kui ka maastiku pilt, välja printida saab siit.


Päris tänaval olge ikka ettevaatlikud, eriti hoolas olge koos oma väiksematega :)esmaspäev, 25. mai 2015

DIY Tee lapsele sokiuss


Suvi poeb aknast ja uksest juba vägisi sisse. Täna on jälle eriti mõnus ilm. Paar päeva tagasi kirjutasin kadunud sokkidest. Vihjasin siis, et mul on üksikute sokkidega oma plaan. Ja ideeks on sokiuss meisterdada, sest praegu on ju õige aeg ussid suve nautima tuua. Minu ussike tuleb sõbralik, väga värviline ja ei hammusta kedagi, just nagu Kathleen oma blogis meisterdas.

Lisaks üksikute sokkidega ussile tahan teha poja väikseks jäänud sokkidest beebiussi. Ja kui ta jälle kasvab ja uus ports sokke väikseks jääb, saab beebiuss endale suurema venna :)


Mida läheb vaja: 
 • õmblusmasinat
 • kääre
 • õmblusnõela
 • vähemalt 10 puhast sokki
 • niiti
 • nööpe - silmadeks 
 • paela ussi keeleks
 • vatiini


Kuidas valmistada:
 • Laota kõik sokid laiali ja vali sobivad välja. Hea oleks, kui sokid mustri pooled ka kokku sobiks.  • Lõika sobivasse suurusesse. Võid teha just nii nagu soovid, kas lõigata tükid kõik ühe suurusteks või kujundada näiteks suuremast väiksemaks. 
 •  Lõika tükid pikuti pooleks.  • Nüüd õmble tükid oma vahel kokku ülevalt ja alt. Jälgi, et pealmised pooled ikka kohakuti oleks, kui õmbed.  • Kui tükid on kokku õmmeldud, märgi ära, kuhu tuleb ussi keel. Selleks voldi ussi ots kokku ja siis veel kord, nii saad asukoha täpselt keskele.  • Võta punane pael ja lõika v-tähe kujutis otsas ära.  • Õmble paela sirge äär märgitud keele asukohta. 
 • Nüüd võta oma kaks nööpi ja õmble need horisontaalselt, nii et ussi keel jääks nööpide vahele. Nii saab uss endale silmad.   • Voldi õmmeldud tükid nüüd kokku. Jägi, et mustrid täpselt kokku jookseksid. Ja õmble küljed kokku.
 • Pööra ussi pealmine pool välja, Punane keel ja silmad peaks olema kinnises otsas. 


 • Täida uss vatiiniga.


 • Kui uss on täidetud, õmble saba ots kinni. Võid kasutada tavalist nõela ja niiti või ka masinaga seda teha. 


 • Ja valmis ta ongi. Head meisterdamist! Kas oled sellel aastal juba ussi näinud. Mina veel ei ole, aga usun, et kindlasti näen. Olge ettevaatlikud, sest looduses olev uss on ikka midagi muud kui ohutu sokiuss :)PS! Jälgi meid FacebookisPinterestisBloglovin´is või Google Friend Connect´is

neljapäev, 21. mai 2015

Pidu Miki Hiire ja sõpradega


Suviste pidude periood on üsna pea algamas. Suvel on plaanis pidada poja, enda ja vanaema sünnipäev ning lisaks tahaks korraldada üllatus beebipeo. Pole kunagi nn Baby shower´it pidanud, aga kuna väike sugulane on taas tulemas, siis on seekord kange tahtmine ise selline üritus korralda. Mõtteid on nii nii palju, aga kogun vaikselt ideid endasi. Veel ei ole ka teada, kumb tulemas on, et paremini saaks ettevalmistusi tegema hakata. Nii põnev oodata :) 
Kellel, aga tulemas lapsel pidu, siis miks mitte kaunistada muhvinid, koogid või tort Miki Hiire ja sõpradega.


Koheselt välja printimiseks saad pildid siit (LINK)

Mida vaja läheb:
- tavalist paberit või pappi
- kääre
- hambatikke
- teipi

Prindi ja lõika välja pildid. Teibi neile hambatikud külge. Paiguta muhvinile ja naudi :)

Viide Family.disney.com


kolmapäev, 20. mai 2015

Kadunud soki saaga on läbi

Kuhu küll jälle üks sokk on kadunud? See tüüpiline küsimus, kui puhas pesu kappi panekut ootab. Tavaliselt hoiustan üksikuid sokke väikses korvis, kuniks suurem hunnik on kokku kogunenud ja aeg on saak jälle ülevaadata. Ehk nii õnnestub õige paariline taas leida. Leidsin oma korvile ägeda vastase - kadunud sokistendi. Tasuks ju veidi vaeva näha ja see endale koju meisterdada? Kuidas arvate? Siin paar ideed, mida on päris lihtne teostada:
 
Harry Potteri fännidele
Viide Etsy.com


Viide Etsy.com


Minu lemmik on pärit The Resplendent blogist, siit leiab ka paar kaunist pilti kohe printimiseks ja raami panemiseks. Vaata kindlasti :) Mida, aga teha sokkidega, millele paarilist ei leiagi? Selleks on mul idee juba ammu ootel, kindlasti jagan seda ka peatselt teile. 

esmaspäev, 18. mai 2015

Kas on võimalik - Minecraft ja käsitöö?


Kellel on peres väikseid või suuri poisse, on kindlasti kursis, mida kujutab endast Mindcraft. Juhuks, kes ei tea, siis see on poiste seas hetkel väga popp arvutimäng. On vist üsna tavapärane, et mäng röövib aega, mida saaks paremini kasutada õppimisele või mõnele muule kasulikule tegevusele. 

Siin on üks hea võimalus, mille leidsin Minieco blogist, kuidas Mindcraft ühendada käelise tegevusega. Selleks oleks vaja osta HAMA helmed. Neid peaks olema müügil enamuses hästi varustatud mänguasja poodides või ka näiteks internetis. Mina leidsin HAMA helmed näiteks siit
Valik on päris suur. 

 


Mis nendes helmestes erilist on? Nendega saab teha väikesi pilte. Pakendis on olemas pildialused, kuhu peale helmed paigutada tuleb. Kui see tehtud, tuleb pildi peale asetada triikimispaber ja sulatada triikrauaga helmed kokku. Peale seda lase sellel jahtuda, eemalda paber ja pilt on valmis. 

Minieco blogist on pärit need pildialused, mille järgi omale meelepärased saab meisterdada. 


Välja printimiseks leiab : 
Minecraft - karakterid
Minecraft - kivi tööriistad
Minecraft - teemant tööriistad

Varsti-varsti saab kooliaeg selleks aastaks jälle läbi. Miks mitte varuda helmed endale juba koju, kui tuleb mõni vihmasem ilm, mis toas olemist nõuab. Head meisterdamist :)

Viide - Minieco.co.uk

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...