kolmapäev, 11. november 2015

Meie põnnil on kõht täis!

Juba mõni aeg tagasi käis meil kuller ja tõi sinise kotikese. Kott oli Salvestilt ja kotis head -paremat Põnn lastetoidusarjast degusteerimiseks, mõeldud siis meie kõige väiksemale. 

Kui tavaliselt on blogis olnud nippe, kuidas last paremini sööma saada, siis täna räägin lihtsalt heast toidust, vähemalt meie põnnni arvates :)Mis siis kotis täpsemalt oli? 

Salvest oli kotti pannud seitset sorti erinevat püreed ja nelja erinevat mehu. Tooted täpsemalt (peale klikkides, saab iga tootega veel täpsemalt tutvuda :))

Püreed:Mehud:Minu pojal on vanust juba üle aasta ja seepärast oleme tükk aega magedama tavatoidu peal. Aga kuna Põnn tooted on tegelikult ju purki pistetud peaasjalikult kodumaine toit ja lastearsti heaks kiidu saanud, siis sobivad need ka veidi vanematele. Seega oli väiksel degusteerial maitsmist mitmeks päevaks. Kuna ta on mul enamasti hea söömaga, siis ka seekord söödi ära kõik, mis ette anti. Ka uued püreed, millest all pool veidi juttu, meeldisid talle väga. Mahlad on minu lapse suured lemmikud, juba mahlaga tutvumisest alates ning ka Põnn mehud joodi igakord rõõmuga ära. Mis mulle mehude juures eriti meeldis. lisaks maitsele (proovsin ise ka neid), oli nende mugavas suuruses pudelid. Nad on täpselt parajad, et vajadusel neid ka käekotis vedada saaks. 

Kuna ka varasemalt olime Põnni toodetega kokku puutunud, siis esimesena jäi silma  uus kujundus. Ja nii ongi - Oktoobrist alustas Salvest Põnn klaaspurgisarja uuendamist. Lisaks uuele kujundusele, on muutunud ka toidu enda sisu, nimelt ei sisalda need suhkrut ja nisujahu ning on valminud lastearsti Reet Raukase soovituste järgi. Samuti on oma "kinnituse" heale maitele andnud meie oma Eesti beebid, kellede maitse-eelistusest on lähtutud. 

Lastearst Reet Raukas on andnud nõu, millise energiavajaduse, konsistentsiga lastetoidud peavad olema ning millised on sobivad kogused. Kõiki sarja retsepte on täiustatud. Suurima muudatusena on asendatud suhkur naturaalsete puuviljamahladega. Lisaks ei sisalda köögiviljaga lastetoidud 
nisujahu, selle asemel on suurendatud köögiviljade osakaalu. 

Kas teadsite, et Põnn on ainus Eesti kodumaine lastetoidusari ja see koosneb 25 tootest? Mina ei teadnud. Panin kohe tähele, et lisandunud on uusi maitseid - Köögivilja-peediroog veiseliha ja kuskussiga ja köögivilja-õunapüree. Nagu juba ütlesin, siis antakse beebidele ka uusi maitseid proovida ja saadakse nii teada, kas maitse on õige või vajab veel täiustamist. Kui beebide poolt on positiivne hinnang antud, siis suunatakse tooted tagasi tootearendusse. 

Salvesti turundusjuht ise ütleb, et nende jaoks on kõige olulisem, et toidud oleks beebide jaoks puhta maitsega ja neutraalsed. Kasutatakse võimalikult palju kodumaist toorainet, näiteks köögiviljatoitudes on kasutatud kodumaist kartulit, porganit ja peeti ning putrudes Eesti piima. 

Ja uuesti välise ehk uue kujunduse juurde tagasi tulles, siis uue välimuse on saanud klaaspurgisarja kaaned ja etikett ja on poeriiulis kergemini leitavad. Põnn klaaspurgisarja lastetoidud on saadaval 130- ja 190-grammistes pakendites ning mehud 240-milliliitristes pudelites. Tooted maksavad orienteeruvalt 0,99 -1.59 eurot. Sarja uuendused viiakse lõpule 2016. aasta jaanuari lõpuks. Kes aga ei tea, siis Salvest on tegutseb juba aastast 1946 Tartus ja on tugevate traditsioonidega Eesti toiduainetööstus. Ettevõtte jaoks on juba algusest peale olnud oluline oma tootmises kasutada võimalikult palju kodumaist toorainet ning tootearenduses järgida eestimaalaste maitse-eelistusi. Salvesti tootevalikusse kuuluvad supid, erinevad köögiviljahoidised, moosid, lastetoidud, majonees, kastmed jpm. Eestis on toodetel kasutusel kaubamärgid Salvest, Põnn, Meie Mari, Mahlakas ja 3MIN. Ettevõte annab tööd ligi 130 töötajale. Salvestile on omistatud ISO 9001:2008 kvaliteedisertifikaat ja ISO 22000 toiduohutuse juhtimissüsteemi sertifikaat.

Kokkuvõtteks julgen poja eest sõna võtta ja teistele lastele igati soovitada Põnn lastetoite ja andke neile kindlasti proovida ka uusi maitseid. Meie ise jätkame mehude joomist :) 

Rohkem infot leiad Põnn lastetoitude kodulehelt siit või Salvesti Facebooki lehelt siit

Aitäh Salvest :) 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...