reede, 27. november 2015

Jõulud koos Farmiga

Päev päevalt liiguvad jõulud meile lähemale. Uhh, mulle jõulud nii meeldivad, ma armastan kodu kaunistamist, küünlasära, kuuselõhna ja mmm jõulutoidu lõhnu. Nüüd on vähem kui kuu veel jäänud oodata ja sellel nädalal on ju esimene advent juba, mis aitab seda veidigi lühendada. 

Mis puudutab, aga jõulutoite, siis sellel aastal tõi päkapikk-kuller meile varakult tutvumiseks Farmi jõulumagustoidud. Kuna päkapiku saabumise ajal olid meil külalised, siis oli hea võimalus suurema seltskonnaga uusi ja juba tuttavaid vanu lemmikuid proovida.Maitsmiseks oli saadetud: 

  • jogurtijoogid, kahte erinevat maitset: banaani-mee ja pohla jogurtijook vürtsidega
  • tarretised, kahte erinevat: vaarika- ja kirsimaitseline
  • Ahjuõuna kohupiimavorm
  • Jänksi piparkoogikohukesed


Esimesena võtsime ette ahjuõuna kohupiimavormi, kuna see maitseb kõige paremini soojalt, siis läks see enne söömist 15-ks minutiks ahju. 

Seni proovisime ära jogurtijoogid, mille puhul on tegu Farmi täitsa uute toodetega. Pohla jogurtijook vürtsidega oli minu jaoks tõeline üllatus, just sobiv jõulujook. Kui täiskasvanutele pakkuda glögi, siis lastele sobiks hoopis seda pakkuda. Usun, et piparkoogimaitseline jook maitseb neile kindlasti paremini. Teine uusmaitse - banaani ja meega jogurtijook oli ka täitsa huvitav, meile meeldis eriti mesine järelmaitse. 

Jogurtijookide osas on positiivne ka see, et nad on laktoosivabad. Kuna isegi pean jälgima, et tooded oleks kõhule sobilikud, siis hea meel tõdeda, et neid jogurtijooke võib julgelt osta. Lisaks on jogurtijoogid heaks vahepalaks, lapsevanemal hea kotti pista, kui pikem kodust eemalolek plaanis. Tagasi kohupiimavormi juurde tulles - mis maitses ahjusoojalt nii hästi. Ütlen ausalt, et ma pole paar aastat vist kohupiimavormi söönud. Ehk kooliajal ja see kohupiimavorm oli nii mõnusalt nostalgiline, et kindlasti kavatsen seda veel osta. 

Vorm sisaldab lisaks kohupiimale suuri õunatükke ja on mahedalt kaneelise maitsega, ideaalne soe magustoit talveõhtuks. Veel suurema nostalgia oleks loonud  kissell, mida koos vormiga pakkuda. Järgmine kord katsetangi neid kahte koos.

Ja soovitan seda vormi ka sellisel juhul, kui külalised on, kuna tõesti ainult 10-15 minutit ahjus ja juba valmis serveerimiseks. Ning ajavõidust ma üldse ei räägi :)


  
Nagu juba vihjasin, oli pakis vanu lemmikuid ja üks või noh kaks :) Nendeks olid Jänksi piparkoogikohukeses. Tõstan käed ja tunnistan, et minu olen üks neist, kes piparkoogikohukesi armastab ja ootan kannatamatult, millal nad detsembris müügile tulevad. Kusjuures, kas teadsite, et neid samu maitsvaid kohukesi on Farmi juba 11 aastat jõulude ajal tootnud. Loodan, et vähemalt sama kaua toodetakse veel. Kohukesed olid ka meie külaliste seas vaieldamatud lemmikud. Igatahes, kes pole proovinud, siis tasub maitsta. Kui sulle meeldivad piparkoogis, siis sulle meeldivad ka need. 
Viimaseks maitseelamuseks olid tarretised - kirsi- ja vaarikamaitselised. Tegelikult on nad juba ka vanad tuttavad, aga lihtsalt uues jõulusemas kuues. Kes lihtsalt tarretist süüa ei soovi, siis võib neist jõululauale hoopis kiire magustoidu valmistada - vali kumba maitset soovid, veidi marju ja vahukoort ja mõnus magustoit ongi valmis. Muideks need tarretised on rasvavabad.

Kokkuvõtteks võin õelda, et Farmi tooted on meie toidulaual juba vanad tuttavad ja hea meel on tõdeda, et nad tegelevad tootearendusega, sest mina kavatsen nii mõnegi uue toote ka edaspidi pere toidulauale panna. 

Kõiki neid tooteid on ka võimalik teil soetada, tuleb sammud vaid seda lähimasse toidupoodi ja nad ülesse leida. Ja mainin ära, et tegu on jõulutoodeteda, mistõttu on nad müügil kuni pakendite lõppemiseni või 15. jaanuarini.

Farmi toodetega saab paremini tutvuda nende kodulehel või uudistega kursis olemiseks on parim variant olla nende jälgija Facebooki fännilehel. Kodulehte tasub vaadata ka kokandushuvilistel, sest sealt leiab põnevaid retsepte, mida katsetada :) 

Suur aitäh Farmi päkapikule jõulumaitsete eest :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...