neljapäev, 15. oktoober 2015

Mida teha koolivaheajal?

Järgmine nädal on kaua oodatud koolivaheaeg, uh alles oli 1.september. Aeg lendab ikka kiiresti. Mõtlesin, et jagan paari ideed, mida lastega siis teha. Postitust tehes oli tore tõdeda, et nii palju kohti on laste peale mõelnud ja koolivaheajaks eraldi programmi teinud. Välja pakutud ideed, on enamasti Tallinna põhised, kui kellelgi on soovi välja pakkuda tegevusi mujal, siis võib lahkelt seda kommentarides teha.

Samuti see on viimase hetke postitus, kuna tavaliselt üritavad meelelahutuskohad pikalt oma üritusi ette müüa ja kõigile soovijatele ei pruugi enam vabu kohti olla. Aga mis siis, välja pakutud kohti võib külastada ka muul ajal, näiteks nädalavahetusel. Aga siin siis ideed:

  • külasta NUKU teatrit- üks kindel koht, kus tuleks korra vähemalt lapsega käia. Kui koolivaheajaks sobivale etendusele pileteid pole, siis tasub seda maja ikkagi külastada, kuna seal asub ka NUKU muuseum. Tutvu mängukavaga siin. 17-25 oktoobril toimub Tallinnas ja Tartus mänguline muuseumifestival Avatud Mänguväljad, kus ka NUKU muuseum osaline on, muuseumi tegevusega saab tutvuda siin.
Pilt Kalevspast 
  • külasta Energia Avastuskeskust, kogupere teaduskeskus, on jällegi üks kohtadest, kus tasub kindlasti vähemalt korra ära käia. 20 ja 22 oktoobril toimuvad seal koolivaheaja avastuspäevad "Looduse arhidektid", kuhu oodatakse 7-10 aastaseid lapsi, põneva ürituse päevakavaga saab täpsemalt tutvuda siin. 
  • külasta Lennusadamat, ma usun, et see Eesti populaarsem muuseum lähemalt tutvustamist ei vaja :) 23.okt kell 19.30 kuni 24 okt kell 9.00 toimub seal Öö Muuseumis - Polaarseiklejad Antarktikas. Progamm on mõeldud 7-12 aastastele lastele. täpsemalt saab lugeda siit. Tundub igatahes väga põnev, oleks mul poeg juba suurem, oleks kindlasti minemas. 


  •  külasta Tallinna Teletorni, kes vähegi kõrgust ei karda :), tasub lastega torni külastada. Lisaks tavapärasele elamusele on 25. oktoobril Muinasjutuhommik "Alice Muinasjutumaal", täpsema info leiab siit.

  • päev Tallinna Loomaaias, kui vähegi ilm lubab, siis võiks toreda päeva veeta Loomaaias, oktoobri lõpuni on avatud Laste Loomaaed, koolivaheajaks 20 - 21 oktoober on plaanis Linnalaager, täpsem info ja registreerimine siin
  • Tartus külasta AHHAA Teaduskeskust, neilgi on koolivaheajaks põnev programm kokkupandud, igaks päevaks on põnevaid töötubasi, loe lähemalt siit. 
  • külasta kino, näiteks minu lemmik Solaris Kino on koolivaheajaks valikusse toonud Hotell Transilvaania 2, lisaks Viplala, Paan, Reis Eikunagimaale ning animafilmid Oihh! Noa laev on läinud, Muun, kuu valvur ja Pahupidi. Kindlasti on mida vaadata, täpsem kinokava siin.Mis teil koolivaheajal plaanis on? Kindlasti on põnevaid võimalusi veelgi, kel midagi toredat plaanis, siis võib julgelt märku anda :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...