reede, 16. oktoober 2015

Halloween tuleb taas!

Igal aastal juba oktoobri alguses hakkan ma otsima uusi ideid Halloweeniks, sest see päev on meie pere laste jaoks üks lemmik päev.

Enamasti nädal enne "kaunistame" elutoa. Kui Halloween satub reedele või laupäevale, siis kutsume ka külalisi. Dekoratsioonid teeme ise, sest kuigi juba ühteist leidub ka poodides, pole ma seni raatsinud suurt midagi osta. Peamised kaunistused on mustad paberist nahkhiired seintel, mustad paberist rotid treppidel, raagus okstega kaunistus vaasis. Must laualina ja veidike musta krepppaberit siin ja seal rippumas, mõned mustad plastmassist ämblikud, mida ostsin karnevalipoest terve paki ja oranžid õhupallid.Sel aastal on plaan veel teha  põlevad silmad aeda ja maja pimedamatesse nurkadesse, sest midagi uut peab igal aastal üllatuseks olema. Selleks on vaja wc paberi rulle ja helendavaid pulkasid - glow sticks. Idee leidsin veebilehelt Thriftycraftygirl.com ja täpsemalt saad lugeda kuidas neid teha siit.
Plaanis on teha ka sellised helendavad purgid, mille jaoks läheb taas vaja helendavaid pulkasid.
Idee leidsin veebilehelt Lovethispic.com ja juhendi leiad siit.Lisaks on mõte teha ka nn verised küünlad. Selle idee leidsin veebilehelt Sous-notre-toit.fr siit.Halloweeni õhtu algab meil tavaliselt nii, et lõikame koos kõrvitsalaternaid. Selleks kasutame spetsiaalset kõrvitsa lõikamise tööriista, mille oma ameerika aastatel ostsime. Eestis ma neid müügil kahjuks näinud veel pole, aga ma ei imesta kui kusagil juba on. Töötab see patareidega ja on tõesti väga mugav. Välja näeb see igatahes selline nagu siin pildil, mille ma leidsin lehelt Dreamstime.com see:


Seejärel paneme kõrvitsa sisse küünla ja paneme terassile. Kui tahad näha kuidas see pimedas välja näeb siis vaata meie ühte vanemat postitust siit.

Kindlasti teeme Halloweeni teemalisi sööke - nagu küpsetatud nahkhiire tiivad (kanatiivad). Nendega kuigi oli eelmine kord probleem, et lapsed kartsid neid süüa, kuna need nägid tõesti nahkhiire tiibade moodi välja. Trikk on selles kuidas sa need ahju küpsema asetad - pead nad küpsetuspaberile välja sirutama ja serveerides hiljem kaks tiiba kõrvuti asetama, et tekiks tiiva kuju. Inglise keelse retsepti leiab siit.Vaieldamatu lemmik on jäätunud käsi morsi sees. Seda on väga lihtne teha. Vaja on vaid osta kummikinnas, lasta see vett täis ja panna külmkappi. Hiljem, kui see on juba jäätunud võtad selle välja, võtad kinda ümbert ära ja paned käe kujulise jääkuubiku morsi sisse. Ära ainult liiga palju vett kindasse pane siis läheb käekuju liiga punni. Näeb tõesti nagu päris välja. Sel aastal on plaanis teha ka tondi pitsasid ja selle pildi ja retsepti leidsin veebilehelt Chefmom.sheknows.com siit.Väga naljakas ja lihtsasti tehtav suupiste oleks guacamole ja tacod serveerituna nii nagu siin pildil. Kuid ma kardan, et sellega võib minna nii nagu nahkhiire tiibadega, et keegi ei taha seda süüa :)
Peale sööki mängime tavaliselt laumängu "Vereimejate kants", lugeda saad sellest mängust näiteks veebilehelt Lauamangur.wordpress.com siit. See kestab päris pikalt. Oli küll mõte sel aastal ise üks laumäng teha, aga ei tea kas jõuan valmis.
Õhtu lõpetuseks on võimalus vaadata veel filme või multikaid. Kuna lapsed väikesed, siis päris õudukaid seni pole vaadanud vaid pigem "Ghostbustersit" jmt.

Kogu õhtu juurde käivad muidugi kostüümid, mis enamasti on meil mustad riided ja maskid. Samuti peab ka koju komme varuma, sest kõrvitsalatern näitab ümbruskonna lastele, et meile võib ka Halloweeni õhtul kommi küsima tulla :)

Loodetavasti ei unusta ma sel aastal pilte tegemast, seega saan hiljem ka teiega jagada, kuidas seekord välja tuli. Ja veel, kuna Halloweeni peetakse Eestis väga kommertslikuks pühaks, mida ta minu meelest pole, nagu näete, siis on see üks tore päev, mida koos perega veeta. Seepärast plaanime teha veel paar postitust Halloweenist, et oleks valikuvõimalust meisterdamiseks, kostüümidest, toidust jne. Nii, et olete oodatud lugema :)

Kuidas teie oma perega Halloweeni tähistate?1 kommentaar:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...