esmaspäev, 7. september 2015

September on borrelioositeadlikkuse kuu!

Kas teadsite, et september on borrelioositeadlikuse kuu? Mina enne ei teadnud, kui minuga võttis ühendust Tervisetestid.ee tore meeskond ja pakkust võimalust proovida kodust kiirtesti haiguse tuvastamiseks. Hea meelega olin nõus aktsioonist osa võtma ja selle haiguse kohta teile teavitust jagama. Kui teil tekkib küsimus miks? Siis räägin kohe lähemalt ...

Ma pole blogis täpsemalt kunagi rääkinud, kus asub minu "maakodu". See asub Hiiumaal ja see maakond on üks kõrge nakkusohtlikusega, koos Saaremaa, Läänemaa, Pärnumaa, Põlvamaa ja Viljandiga. Põhimõtteliselt võiks saarel olles end iga päev mitu korda kontrollida, et mõnda puuki kuskil kodimas pole.

Sellel suvel on minul ja pojal õnneks läinud ning oleme puukidest pääsenud. Kahjuks pole aga nii hästi läinud mu pereliikmetel - mehel, õel ja õelapsel. Peale puugihammustuse pole neil küll borrelioosi tuvastatud, aga iga kord paneb see meid mõtlema, mida see haigus endaga kaasa võib tulla. Mainin veel ära, et puugid pole korjatud neil metsast, vaid ka oma koduhoovist.

Kas teate, mida endast puukborrelioos üldse kujutab? Mina tean, kahjuks olen näinud paari haiguse kulgu. Olenevalt inimese organismist võib põdemine olla kergem, aga võib ka mitte nii hästi minna. Kõige kurvem stenaarium võib olla invaliidistumine. Seega igasugune ettevaatlikus, kuidas puuke endast eemal hoida ja mida siis teha, kui juba puuk on hammustanud, on minu arust igati teretulnud.

Näiteks Tervisetestid.ee lehel on võimalik testida, kui suur on sinu risk borrelioosi nakatuda, testi siin ja kutsu oma pereliikmed ja sõbrad ka testima. Samuti on seal head lugemist, näiteks erinevate müütide kohta, mis antud haiguse kohta liiguvad.

Ja nüüd kodusest kiirtestist, mille "katsejäneseks" oli mu mees, kes ka suvel puugihammustuse oli saanud. Seega reaalne case. Kiirtest oli igatahes kiire ja mugav käsitleda. Nagu lubatult 10 minutiga saab vastuse kätte ja oma hirmule vastuse. Õnneks meie "katsejänesel". borrelioosi polnud.

Aga alati ei pruugi nii hästi minna, kindlasti tasub peale igat puugihammustust eriti tähelepanelik olla ja haiguse sümptomite korral - nahalööve, väsimuse, lihasvalu, kerge palaviku, peavalu, iivelduse, kehakaalu languse, valud kätes, jalgades, kuklas või seljas, näonärvi halvatuse korral, kiirtest soetada ja ära katsetada. Saada on need nii Tervisetestid.ee e-poes kui ka hästivarustatud apteekides üle Eesti.
Selleks, et teie kallid blogilugejad, saaksite oma pere eest hoolitsega, siis on mul hea meel üks kiirtest Tervisetestid.ee poolt ka välja jagada. Kiirtesti väärtus on 21,90 €


Loosist osavõtmiseks:

 • kommenteeri, kas oled sellel suvel puugihammustuse saanud? Hooli endast ja oma sõpradest ja jaga ka neile Facebookis koduse kiirtesti loosi. 
 • ole Tervisetestid.ee Facebooki borrelioosi lehe jägija, liitu siin 
 • ole Sinu laps blogi jälgija Facebookis, liitu siin. 

Juba reede õhtul loosin testi saaja välja. Head loosiõnne! 

3 kommentaari:

 1. Endalt sel suvel puuke leidnud pole, aga lapselt olen peast ühe püügi leidnud :/

  VastaKustuta
 2. Pole see aasta õnneks enda ega lapse pealt puuki leidnud.

  VastaKustuta
 3. Ei ole see aasta endal ega lapse leidnud puuki.

  VastaKustuta

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...