esmaspäev, 20. juuli 2015

Mida kinkida 1-aastasele

Kuigi saime poja sünnipäeva edukalt peetud, tahtsin paarist teemast seoses väikelapse sünnipäevaga veel kirjutada. Üheks tähtsaks teemaks on muidugi kingitused. Mul, noore emana ei ole enam aega kaubanduskeskusi läbi kammida ja sellepärast on tihti abiks internetipoed. Õhtuti, kui poja juba magab, siis saab rahus ja vaikuses shopata :)

Kuna mul oli seekord veel au nõu anda, mida väikemehele sünnipäevaks võiks kinkida, siis tahtsin end ka pakutava valikuga kurssi viia. Järgnevatel aastatel on ta ise kindlasti teadlikum oma kingisoovides ja siis ei jää muud üle, kui lihtsalt poodi minna ja vajalik asi osta.

Tutvusin siis valikuga ja tegin väikse kokkuvõtte, mida võiks kinkida 1 aastasele. Lähtusin põhimõttest, et tooted ei oleks ainult poistele mõeldud ja kui võimalik, siis nad võiks olla last arendavad.

 • Cloud B Bubbly Bunny (LINK
Igal lapsel võiks olla oma kaisuloom, kui sinu lapsel veel pole, siis on see viimane aeg kinkida. Mulle meeldis see pikkade kõrvadega armas jänes :) Mis ta eriliseks teeb, on see, et ta mängibrahustavat muusikat, aidates nii lapsel paremini uinuda.


 • Chicco 1-2 käimistugi (LINK)
Käimistugi on abiks esimeste sammude tegemisel. Käimise stimuleerimiseks on olemas muusika, mis lapse kõndides tööle hakkab, lisaks põnev mängukeskus, mis arendab lapse motoorikat. Igati mõistlik kingitus.

Suvel kindlasti "must have" kingitus. Kiik on küll plastikust, võib olla mõni eelistaks puidust, aga see on 3-1 ehk seda saab väga pikalt kasutada. Kiike saab kohandada vastavalt lapse kasvule, kuna turvakaar ja seljatugi on eemaldatav. 


 • Pealeistumisauto Spider-man (LINK)
Autoga on võimalik lapsel harjutada tasakaalu ja liikumist. Tore nii toas, kui ka õues ringi vuramiseks.


 • Puidust klotsikuubik (LINK)
Usun, et selle kuubikuga, oleks lapselt mängu pikaks ajaks, aitab õppida erinevaid värve ja kujundeid. Lisaks arendab lapse sorteerimisoskust ja silma- ning käe koordinatsiooni.
 • Fisher Price laulukoer (LINK) või laulukoer tüdruk (LINK
Eesti keelne laulukoer innustab last õppima läbi laulu, tanstu ja mängu. Tänu toredale tädile on meil laulukoer olemas, mõne jaoks võib olla küll tüütu 101 korda kuulata "Ai kõdi on", siis meie poeg on sellest küll väga vaimustatud.

 • Puidust klotsid 25 tk (LINK)
Igal väiksel lapsel peaks üks korralik klotsikomplekt olema, miks mitte siis need puidust kärus olevad, kus vajadusel saab ka midagi muud sõidutada. Klotsidega mängimine arendab lapse loomingulist ja loogilist mõtlemist.


  • Tõukeratas Lello Androni (LINK)
  Mulle meeldivad liikumist sooduatavad  "abivahendid". Veidi vanematele on juba mõeldud väga kihvte jooksurattaid, veidi väiksematele, aga miks mitte selline ratas.
  • Cloud B Öölamp Merekilpkonn (LINK)
  Lapsele ei pea kinkima vaid mängimiseks mänguasju, leidsin sellise eriti ägeda ja nutika öölampi, mis on mitme funktsiooniga  Saab kasutada nii öölambina, kui ka muusika mängijana. Kui laps on magama jäänud, siis saab lapsevanem endale sellega mõnusa meeleolu luua :)


  • Küsisin ka oma mehelt, mida tema soovitaks 1 aastasele kinkida. Tema arvamus oli, et nii või naa saab laps nii palju mänguasju, et miks mitte ei võiks kink olla üks mõnus hommikumantel, näiteks nagu pildil olev lambaga (LINK) Mul jäi sellega vaid nõustuda.


  Selline oli minu väike valik kingisoovitustest. Kui sul tekkis nüüd äkki küsimus, miks kõik lingid viisid Karupoeg Puhhi online poe Toys24.ee lehele? Siis võin juba salatuskatte all õelda, et kohe-kohe läheb käima uus blogimäng. Auhinnaks ongi Karupoeg Puhhi poolt välja pandud Cloud B valikust (LINK) üks väga tore auhind :):) Ole hea, kommenteeri, mis see sinu arvates olla võiks? 

  3 kommentaari:

  1. Ma pean välja tooma, et see pealeistutav auto siiski õue ei sobi - esiosa on lihtsalt nii madal, et jääb murul ja ka enamikul kõnniteedel kinni. Toas on kindlasti super, üks asjadest millest lapsed on üldiselt üsna pikalt vaimustuses. Praamiga sõites on see mängunurgast esimesena hõivatud mänguasi.
   Aga neid pealeistutavaid on kindlasti selle nö nokata seal ees ka, lihtsalt sellele ei pöörata ehk väga tähelepanu ostes.

   VastaKustuta
  2. Aitäh sulle Agnes hea tähelepaneku eest. Kuna meil endal kodus sellist autot veel pole, siis ei oleks osanud selle peale tullagi, et autot õues kasutada ei saagi.

   VastaKustuta
  3. Nüüd, pea aasta hiljem julgen öelda, et tegelikult sobib selline mänguauto ka õues sõitmiseks. Autosi on erinevaid, mõnel, millel tõesti esimene osa on väga madal ja need ei sobi. Meil on näiteks auto, millega saab õues asfaldil, plaaditeel ja ka murul edukalt sõita. Arendab ka väga lihaseid kusjuures ka :)

   VastaKustuta

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...