esmaspäev, 29. juuni 2015

DIY Tutikestega vaip lastetuppa

Olen ammu mõelnud, et peaks meie teie teise koju ehk vanaema juurde, tegema ise ühe vaiba. Hea oleks hommikul voodist väljudes pehmele iludusele astuda. Vaikselt olen seal viimane pool aastat sisustamisega tegelenud ja kui nüüd vaiba tegemisõpetust ka nägin siis, oli otsus tehtud :) 

Kuna olen sisustuses täielik skandinaavia stiili armastaja, siis peaks ka vaip tulema hele, et ta meie magamistuppa sobiks. Enne tegema asumist peaks vaid lõngavarud üle vaatama ja vajadusel täienduse tegema. Kavas teha siis selline nunnu tutikestega vaip. mõned pildid inspiratsiooniks ka Vaiba tegemine on väga lihtne, vaja läheb:

  • villast lõnga, vali omal vabal valikul
  • kaks tualetpaberi rulli
  • käärid
  • vaiba aluseks matti või käsitöö kangast 


Aseta oma sõrmed rullidesse ja hakka lõnga nende ümber kerima. Jätka, kuni näed, et see on umbes sama suur, kui pildil olev.  Võid teha erineva suurusega tutte, nii on minu arvates mõnusam. 
Lõika lõng katki ja pane kahe ruli vahelt läbi ja ümber keritud rulli samuti. 
Sõlmi, nii nagu pildil ja tõmba rullid välja.Nüüd tõmba tihedamalt, kui rull väljas. Sõlmi. Jäta lõnga otsad piisavalt pikad, et hiljem nendega tutt aluse külge siduda. 


Nüüd lõika silmused läbi, et moodustuks tutike. Jälgi, et lõngajupid oleks kõikjalt sama pikkusega. 

Valmista vajaminevad tutid, pildil oleva vaiba jaoks läks 50 tutikest. Ühe tegemiseks läheb umbes 5 minutit, seega jõudu :)Kui tutid valmis, säti nad matile. Paiguta nad päris tihedalt, võib juhtuda, et vajad rohkem tutikesi, kui algselt arvasid ja siis asu kinnitama. Kasuta selleks tutikestel olevaid algselt sidumiseks mõeldud otsi. Say Yes blogist Liz soovitab kinnitada tugeva sõlmega ja lõnga otsi mitte ära lõigata, juhuks, kui vaibast tüdined, siis saad kasutada tutikesi juba järgneva DIY tarbeks :) Õpetuse järgi tuli valmis selline vaip, mis mulle ka kõige enam meeldis. Nagu juba kirjutasin, siis tuleb minu oma kindlasti ka hele, aga roosa asemel peaks vist ikka helesinist tooni kasutama. Kui oma vaiba valmis saan, siis lisan kindlasti ka oma pildi :) 
Õpetus pärit Say Yes blogist

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...