esmaspäev, 22. juuni 2015

DIY Tee beebi käe- ja jalajäljest mälestusese


Olen vist tüüpiline ema, kes oma lapsest iga momenti püüda tahaks. Pidevalt tuleb jälle telefonist pildid arvutisse tõmmata ja ilma fotokaamerata naljalt kodust ei lahku:) Aeg ajalt jäävad mulle silma põnevad ideed, kuidas jäädvustada lapse kasvamist, üks nendest on see käe- või jalajälge mälestusese, mida kohe teiega jagan. Meil on juba kodus taoline poest soetatud, küll aga savist tehtud alus, kuhu lapse jäljed sisse tegime. Aga miks mitte proovida ka seda The Imagination tree blogist leitud varianti, tegemine on ülilihtne. 


Usute või mitte, aga jäljed on tehtud soolasesse taignasse, lihtne ja väga odav idee, kui tainas ka läbi küpsetada, kestab ta väga pikka aega.

Valmistamiseks:

  • 1 tass kõige tavalisemat jahu
  • 1 tass soola
  • 3/4 tassi vett 
Veel on vaja:
  • 1 hästi toidetud ja õnnelik beebi :)

Valmistamine:
Sega jahu ja sool ning lisa veidi haaval vesi, kuni tekkib tainas. Sõtku tainast, kuni kleepuvus kaob. Kui on ikka kleepuv, lisa veel jahu, tee seda supilusika haaval. Kui tunned, et tainas on liiga kuiv, siis lisa pigem veidi vett. 

Vaata, kuidas õige tainas välja peaks nägema. 

Edasi rulli tainas, kuni see on 1-2 cm paksune. On oluline, et tainas ei jääks liiga paksuks, kuna nii ei küpse see ahjus ühtlaseks ja võivad jääda nätsked laigud. Vormi sulle sobiv kuju. Järgmist osa on kõige parem teha kahekesi, Võta beebi jalg ja vajuta õrnalt taignasse, tee nii, et suurmad varbad jätavad suurema jälje. Korda toimingut, nüüd aga tehes seda käega. Väiksema lapsega on seda raskem teha, kuna nad tahavad kätt rusikas hoida. Kui sul on plaanis riputada alus seinale, siis tee väiksed augud sisse. Kasuta riputamiseks paela, riputa alles siis kui ta on kõvaks tõmbanud.

Nii pea, kui jäljed on tehtud, pista tainas küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadiga ahju. Kuumus hoia madal 100 kraadi on piisav. Jäta tainas ahju 2-3 tunniks, ühe korra kindlasti pööra seda. Kui peale kolme tundi on tainas ikka nätske, siis lülita ahi välja ja jäta tainas kaheks tunniks veel sinna seisma.

Kui tainas on jahtunud, võib selle ka üle värvida. Pildil on kasutatud tavalist valget värvi, muidu peaks akrüül värvid ka sobima. Head meisterdamist!

Tuletan veel meelde, et käimas on MAM kingituste jagamine, täpsemalt uuri siit ja võta kindlasti osa :)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...