pühapäev, 8. veebruar 2015

Tee ise Sõbrapäeva kaart

Tere

Kohe-kohe on käes Sõbrapäev. Viimastel aastatel on see välismaine tähtpäev kogunud aina enam uusi järgijaid ka Eestist. Sõbrapäeva tähistatakse juba nii lasteaias kui ka koolis. Üheks peamiseks tegevuseks lastel on just Sõbrapäeva kaartide meisterdamine ja hiljem nende kinkimine.

Enamasti on õpetajad juba lastele ideed välja otsinud aga juhuks kui on vaja ka kodus mõni kaart teha siis jagan mõned lihtsad ideed, mis endale veebis silma hakkasid.

Selle aasta kaks parimat ideed enda jaoks leidsin veebilehelt nimega Minieco.co.uk

1. Volditud, avanev südamekujuline armastuskiri/kaart. Kasutatud on erinevat värvi värvilist paberit ja ega ei peagi ju alati sõbrapäeva kaart just roosa või punane olema. Täpsema juhendi leiad Minieco.co.uk veebilehelt siit:2. Minu enda lemmik on aga samalt veebilehelt leitud punutud südamekujuline kaart, mida kindlasti kavatsen proovida järgi teha. Täpsema juhendi ja kõik vajaliku leiad taas Minieco.co.uk veebilehelt siit: 

Kui eelmised kaardid olid täiskasvanute või suuremate laste jaoks jõukohased, siis otsisin ka paar kaardi tegemise ideed, mida peaks saama edukalt teha ka koos väikelastega.

Selle kaardi idee leidsin Kidsplaybox.com lehelt ja olen kindel, et lastel on seda kindlasti väga lõbus teha. Vahvad mustrid tehakse värvi kõrrega laiali puhudes.  Piltidega põhjaliku juhendi leiad siit:

Selle aasta viimane lemmik on kartulitrükiga tehtud kaart. Kartulist piparkoogivormi abil ilus süda ja suurem kaartide valmistamine võib alata.

See pilt on pärit veebilehelt Lifesacraftproject.wordpress.com  vaata siit  ja selle õpetuse juures meeldis mulle just idee kuidas seda suuremat südant teha. Nimelt kasutati selleks templina puuklotsi ümber keeratud lõnga ja nii need vahvad triibud saadigi. Head meisterdamist!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...