reede, 20. juuni 2014

Kust tulevad beebid


Imearmas Disney mini multifilm, sellest kuidas ja kust tulevad beebid. Head vaatamist :)


neljapäev, 19. juuni 2014

Võrratud loomapadjad


Olles veel lummatud Gingiberi imearmsatest loomapiltidest, köitis mu pilku Etsy-com´is loomapadjadest väljapanek. Ühe nendest iludustest saaks sättida koju diivanile või tugitooli ja jääb tunne, et istud koos oma lemmikuga. Valikus on koeri, kasse, siile ja ka eksootilisemaid loomakesi. Kindlasti leiab igaüks endale valikust sobiva ja ka Eestisse on Etsy.com-ist üldiselt võimalik tooteid tellida. Kes pole Etsy.com-ist aga mida kuulnud, siis soovitan sinna kindlasti piiluda. Tegu on ülemaailmse ostukeskkonnaga, kust on võimalik väga unikaalseid tooteid leida. Mis eriti hea, seal on väga palju ilusat käsitööd, otse tegijalt endalt.  

Nüüd mõned näited loomapadja valikust, mis mulle eriti meeldisid: 

Väljapaneku ise leiab - siit. Head sirvimist :) teisipäev, 17. juuni 2014

Õhtuseks värvimiseks - Jalgpalli MM Brasiilias

Hetkel päeva kohase teema - jalgpalli MM raames pildid õhtuseks ajaveetmiseks. Et õigetest värvidest aimu saada võib piiluda Fifa jalgpallli MM´i ametlikule lehele. 

Pilt pärit - siit 


Pilt pärit - siit Pilt pärit - siit  kolmapäev, 11. juuni 2014

Gingiber lastetuppa


Leidsin hiljuti veel ühe veebisaidi, mis jagamist väärib. Seekord hoopis Ameerika päritolu illustraator Stacie Bloomfield on loonud enda sarja postreid, patju, magneteid, köögirätikuid ja postkaarte. Gingiberi tooted on tõeliselt armsad - retro ja ka skandinaavia hõngulised. Ma tõesti ei usu, et ma tavajuhul riputaks isegi lastetuppa üles roosa põrsa postrit, kuid Stacie Bloomfieldi roosa põrsas leiaks koha ka minu elutoa seinal rääkimata kõikidest nendest armsatest patajadest.

 Läbi veebi õnnestuks neid tellida ka Eestisse. Meile kõige lähemal asuv kauplus, kes edasimüügiga tegeleb asub Rootsis. 

Allpool on lisatud ka mõned pildid, kuid lähemalt soovitan juba kogu valikut vaadata ja uurida nende kodulehelt Gingiber.com


esmaspäev, 9. juuni 2014

Trendikas kartulitrükk

Juba mõnda aega jääb mulle igal pool veebis ringi liikudes silma uus poolkuu kujuline muster lastetubade sisekujunduses. Terve kollektsiooni toodetega tuli välja juba varemgi Sinu laps blogis kajastust leidnud põhjamaine Ferm Living. Lähemalt uurides selgus, et Ferm Living on saanud inspiratsiooni moodi läinud kartulitrükist eriti just nn "Half Moon" ehk poolkuu mustrist. 
Pilt lehelt Stylearch.co.ukPilt lehelt Doorsixteen.com


Kartulitempleid on Eestis lastega ennegi tehtud, kuid tekstiilitrüki osas olen korra elus proovinud vaid pakutrükki, mis põhimõtteliselt on täpselt sama, lihtsalt kujund tehakse kartuliga. Tehnika on iseenesest väga lihtne ja peale väikest harjutamist kindlasti täiesti edukalt tehtav ka koos lastega. 

Nagu ikka, siis plaanin kunagi lähitulevikus ka ise selle ära proovida. Hetkel on mõte teha algatuseks ühed lastetoa kardinad (Eestis kaubandusest lastetuppa normaalseid kardinaid leida pole lihtsalt võimalik), kuigi teoorias oleks vist mõistlikum köögirätikutega alustada :) Seetõttu sai ka veebist mõned isetegemise õpetused välja otsitud ja ehk leiab keegi veel siit enda jaoks ideid.   


1. Bkids.typepad.com lehelt leidsin esimese vahva õpetuse, mida saadki täpsemalt vaadata juba siit 
Õpetuses tehakse kingituseks beebile rätikut. Trükkimisel kasutatakse kartulit ja just poolkuu mustrit. Kasutatud on erinevas mõõdus kartuleid ja musta värvi asemel on kasutatud hoopis punast värvi. Minu arvates on tulemus väga vahva! 

2.  Ja saab ka sinist värvi poolkuu trükki teha. Pilt veebilehlet Pepermint.si.

3. Mamaskram.blogspot.nl lehelt leidsin vahva ülevaate käterätikute tegemisest. Kuna geomeetrilised mustrid on väga moes, siis otsustasin ka selle siia lisada. Kartulit seekord kasutatud pole vaid ilusad mummud on saadud veinipudelikorgiga.

4. Kartulitrükki saab kasutada igal pool- ka koti peal. Thediyadventures.com lehelt leiad õpetuse koti tegemiseks siit.
5. Kui kottide teema juba lahti läks, siis need kellele geomeetrilised mustrid kohe üldse ei istu võivad kodumaise/põhjamaise õuna teed minna. Sama trükki saab täiesti edukalt ja värviliselt teha ka õunaga:)

Pilt ja õpetus on pärit Marthastewart.com lehelt siit .
6. Tore õpetus, kuidas geomeetrilist mustrit väiksema vaevaga teha on Crafts.tutsplus.com lehel siin.
7. Kui esimesed etapid läbitud, siis edasijõudnute keerulisema (kuid siiski tegelikult üldse mitte keerulise) kartulitrüki projekti leiad Theguardian.com lehelt. Puhas kättevõtmise asi, kui vaid aega leiaks:)
8. Lõpetuseks küll sarnane tehnika aga hoopis teistlaadi projekt, mis mulle endale sümpaatne tundus.
Et mul endal see meelest ei läheks ja arvutiavarustesse ära ei kaoks, lisan ka selle siia postituse juurde.

Kui sul kodus tühjad valged seinad, mis piltide järele karjuvad, nagu minul, siis miks mitte sama tehnikaga teha endale suurepärane moderne seinamaal.

Pilt ja õpetus leitud Printerest.com abiga lehelt Womansday.com ja lugeda saad seda siit.
reede, 6. juuni 2014

Õue mängima - tee ise papist mängumajaKaks postitust tagasi oli juttu mängumajadest. Leidsin ühe põneva idee, juhuks kui endal ehitusvõimalust pole, et see puidust valmistada. Siis võib selle teha hoopis papsit. Hea lihtne teha ja vajadusel kokkupakkida. Täpse tegemisõpetuse leiab siit blogist 
Armas, kas pole? :) 
Joonis: 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...