kolmapäev, 29. jaanuar 2014

DIY - Tee ise vaip

Seekord vaiba ise tegemise õpetus. Leidsin 3 vahvat vaiba tegemise ideed, mis sobivad nii lastetuppa kui ka mujale.  

1) Sebra vaiba õpetuse leidsin Etsy.com blogide lehelt siit. Mulle tundub, et selle vaiba tegemine pole küll kõige lihtsam aga idee on iseenesest hea ja lõpptulemus (kui õnnestub), siis kindlasti tegemist väärt. 


2) Ammu olen mõelnud, et lahe oleks teha üks ovaalse kujuga kaltsuvaiba tüüpi vaip. Sõltuvalt valitud värvitoonidest sobib see vaip nii laste- kui ka elutuppa. See õpetus on pärit veebilehelt Freevintagecrochet.com siit.


3) Väikese tüdruku tuppa, kes armastab roosat, sobiks hästi just järgmine vaip. Väga lihtne teha!
Õpetus pärit veebilehelt Craftaholicsanonymous.net ja lähemalt saad vaadata siit:kolmapäev, 15. jaanuar 2014

DIY: Tee ise raamatule järjehoidjad


Kuna õhtud on ikka veel pimedad, siis leian end tihti raamatut lugemas. Häda on alati, kuidas raamatus täpset järge hoida. Nüüd leidsin endale hea lahenduse - vahvad loomakesed - linnukesed, keda järge hoidma pista. 
Järjehoidjad on pärit blogist - http://www.elli.com/blog/
Endale välja printimiseks kliki siia. Head meisterdamist ja lugemist :) reede, 10. jaanuar 2014

Kalli tapeedi asemel

Mul on juba mõnda aega käsil lastetoa kujundamine ja otsin erinevaid kujundusideid kuidas lastetuba omanäolisemaks muuta.

Veebis ringi liikudes sattusin sellise suurepärase idee peale. Alguse sai see lugu minu jaoks veebilehelt http://bloesem.blogs.com/, mida soovitan kõigil lugeda. Nende leht suunas mind http://momfilter.com lehele DIY Fancy French Wallpaper postituse juurde, mille autoriks on Meghan McEwen.

Mulle see lugu väga meeldis ja seetõttu teen ka sellest siin lühikese ülevaate. Ehk on veel kedagi, kes sama projekti julgeb ette võtta.

Alguse sai lugu Dos Family kodulehelt. Tegemist on väga vahva nn elustiili kodulehega, mida lugedes saad kindlasti palju sisekujunduse ideid. Kodulehel oli neil vahva lastetoa pilt, mille ühte seina kattis geomeetriline Prantsuse tapeet vt lisatud pilt:

Ühte neist piltidest nägi ka Meghan Mc Ewen, kes sai teada, et tegemist on Minakani Lab suhteliselt krõbeda hinnaga tapeediga. Minakani Lab kodulehele saad siit ja kõnealuse tapeedi pilt allpool. 
Kuna geomeetrilised mustrid sisekujunduses on hetkel suur trend, siis Meghan McEwen otsustas tapeedi asemel geomeetrilise seina ise värvidega valmis teha. Tema lugu kuidas ta seda tegi saad juba lugeda siit.  Lõpptulemus, mis selle kindlasti aegavõtva tööga saavutati, on minu arvates väga lahe ja kuna see on ise tehtud, siis meeldib see mulle igatahes mitu korda rohkem kui kallis Prantsuse tapeet.  Hetkel veel ei välista, et võtan ka ise selle töö ette:)

Meghan McEweni poolt tehtud lastetoa seina näed siit:


kolmapäev, 8. jaanuar 2014

Põhjamaade disain lastetuppa - Ingela P. Arrhenius


Mulle meeldib põhjamaade disain aga see ei ole vast enam uudiseks. Viimasel ajal on mulle üha enam hakanud meeldima Ingela P. Arrheniuse tööd. Tegemist on Rootsi päritolu disaineriga, kelle retrohõngulised tööd on just 50-60 aastatest inspireeritud.  

Tema poolt kujundatud toodete valik on päris suur: postrid ja postkaardid, mänguasjad ja laumängud, tikutopsid ja soolatoosid,  raamatud jne. Vaata ja loe tema kohta lähemalt tema kodulehelt http://www.ingelaparrhenius.com/

Hiljuti avastasin enda üllatuseks, et tema kujundatud tooteid saame ka Eestist osta Roosikrantsi tänaval asuvast kauplusest Ovane. Viimati oli saadaval taldrikuid, mänguasju ja ka postreid. Seega pole vaja endal veebist tellida kui saab ka kohapealt osta:)

Pildid Ingela P. Arrheniuse kodulehelt.

teisipäev, 7. jaanuar 2014

DIY - Tee ise vahva põrandapadi

Käes on uus aasta ja jaanuarikuu sooduskampaaniad kaubanduses. Abakhani kangapoeski on kuni 70% sooduskampaania hetkel käimas, seega on nüüd parim aeg kangaste ostmiseks, kui plaanid midagi lähiajal õmblema hakata. 

Mul endal juba mõnda aega plaanis üks põrandapadi lastetuppa õmmelda.  Leidsin kaks erinevat õpetust ja kavatsen mõlemad ära proovida.

1) Väga lihtsa aga ilusa  isetegemise õpetuse leidsin Livingwithpunks.com veebilehelt siit
Vaja vaid sobiv kangas leida ja ilus tool lastetuppa valmis teha.

2) Seda istepatja aga plaanin suveks valmis teha. Hea grillipeol terassil istudes külalistele istumise alla anda.  Põhjaliku õpetuse leiad veebilehelt Dobleufa.blogspot.com siit
Pildid veebilehelt Livingwiththepunks.com ja Dobleufa.blogspot.com.

esmaspäev, 6. jaanuar 2014

DIY - Tee ise papist nukuvoodi

Seekord on teemaks nukuvoodi meisterdamine.

See on tegelikult päris naljakas, et keskmise suurusega või veidi suuremate nukuvoodite valik Eestis on väga väike, et mitte öelda sisuliselt olematu. On muidugi võimalik tuua IKEAst (jah ka nukumööblit tuuakse tänapäeval IKEAst.) aga kui sul Soome minekut plaanis pole, siis ainult nukuvoodi pärast ka ju minema ei hakka.

Leidsin Ambrosiagirl.com veebilehelt suurepärase ja väga odava nukuvoodi lahenduse, mis pealegi näeb ka trendikas välja. Vajad vaid veidi pappi ja selle lõikamiseks nuga või kääre. Täpsema juhendi saad laadida Hellobee.com veebilehelt siit.


Pildid Ambrosiagirl.com ja Hellobee.com veebilehelt.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...