kolmapäev, 30. oktoober 2013

Kõrvitsad, kõrvitsad...

Homme on Halloween ja minul on igatahes kõrvitsad ostetud.

Päris õigeid kõrvitsaid ei saanudki, sest ilusat, õiges mõõdus ja püstist muskaatkõrvitsat keskturul ei olnud. Kõrvitsaid müüs vaid üks müüja ja needki olid tavalised  Eesti aia kõrvitsad. Tumedamat oranzi, seda õiget Halloweeni kõrvitsat oli vaid väiksemas suuruses ja kaks neist meie omaks saidki. Oleks pidanud kohe Nõmmele minema, sest eelmistel aastatel on sealt õnnestunud just õiged kõrvitsad saada.

Järgmisel aastal panen oma vanemate koduaeda ise muskaatkõrvitsad kasvama, kuigi olen kuulnud, et Eesti kliimas ei pidavat nad just kõige paremini kasvama. Võibolla neid seetõttu nii vähe saadaval ongi.

Ameerikas on kõrvitsa kasvatamine Halloweeni jaoks eraldi äri. Suured põllud kõrvitsaid kasvatakse just selle päeva jaoks. Kõrvitsate ostmine ja valimine on pere ühine tegevus. Koos minnakse kõrvitsafarmi, kus sul on võimalik valida endale sobiv kõrvits kas siis otse põllult või siis juba ritta laotud kuhjadest. Kõrvitsaid valitakse erinevaid nii laternate tegemiseks kui ka lihtsalt kodu kaunistamiseks.
Millise pildi meie selle aasta kaks kõrvitsat võtavad alles selgub. Ideid kõrvitsate kujundamiseks leiab netist palju ja minu lemmik lehekülg on Martha Stewarti oma, viide - siit.

Ühe suurema kõrvitsalaternate valmistamise käigus sai mõni aasta tagasi tehtud sellised pimedas helendavad laternad:

PQBFOTCS

teisipäev, 29. oktoober 2013

H&M Halloweeni lastekollektsioon "All For Children" 2013

Halloween on kohe-kohe käes.  Paar nädalat tagasi sattusin Rocca al Mare H&M-i lasteosakonda ja avastasin H&M-i üliarmsa Halloweeni lastekollektsiooni  „All For Children“, mille teemaks on 18. sajandi maskeraadi ball.

Kollektsioon on loodud koostöös UNICEFiga ja  müügitulust 25% läheb selleks, et parandada Dhaka, Bangladeshi laste õppimisvõimalusi ja kaitsta neid lapstööjõuna kasutamise eest.  


Pilte näeb siit: 

Kostüümid olid tõeliselt ilusad, heast materjalist ja huvi nende vastu poes oli suur. Lausa kahju, et  Eestis Halloweeni nii vähe tähistatakse.  Minu lemmikuteks olid merineitsi kostüüm ja kõrvitsamask. Enda lapsele aga ostsin sellised nahast siseruumi mõeldud kingakesed.
Allikas: www.hm.com

13 Halloweeni retsepti ideedKui juba Halloweeni teemale läks ja kostüümid on valmis meisterdatud, tuleb mõelda ka toidule. Paar head viisi, kuidas toidulaud peo ajal "täiuslikuks" muuta. Nipid on kõik ülilihtsad ja koos lastega on tore koos teha. 

1. Muumiaks pakendatud Hot Dogid - ei ole midagi kergemat, kui pakendada viiner taigana sisse ja teha neist väiksed muumiad.
2. Lihtne Ämblikukook - võta poest ostetud šokolaadikook, tee kommidest nägu ning lisa väiksed torud jalgadeks.
3. Karamelli õunad - võib veel šokolaadiga kaunistada
4. Öökulli näod - alati lemmik.
5. Koletise puding - paar vahukommi ja roheline kaunistus võivad muuta lihtsa toidu õudsaks maiustuseks.
6. Lihtsad muhvinid armsate kaunistusega. Neid saab täiteks tellida siit
7. Laisad sõrmed
8. Muumia pitsalõigud - lihtne snäkk.
9. Aju purgis - ära karda, see on tegelikult kook!
10. Grillitud juustuga võileivad.
11. Porgandi silmamuna amsud - tervislik ja õudne!
12. Muumiad - soolapulgad, mis kaunistatud kommidega. Need lihtsalt kaovad laualt.
13. Dipp kõrvitsas - serveeri oma lemmik dippi väikse kõrvitsa sees, kaunista see jõllitava silma ja drakula hammastega.

Allikas: www.livinglocurto.com

Halloweeni kostüümid lastele

Halloween on kohe-kohe saabumas. Veel on aega meisterdada koos lapsega üks vahva kostüüm. täiusliku õudusteöö jaoks. Vaata neid inspireerivaid näiteid.

1. Mini Mustetär

Iga poisi unistus on olla rüütel säravas rüüs.
Kasuta sinist kardinakangast Musketäri rüü tegemiseks. Veendu kindlasti, et lõikad ristküliku keskele piisavalt suure augu, et hiljem pea läbi mahuks. Lisa Zorro stiilis müts ja valge sulg ning haara plastikust mõõk. Oledki lahinguks valmis!2. Beebi bandiit

Suurepärane esimene Halloweeni kostüüm, lapsele, kes ei ole veel kõndima õppinud.
Riieta om laps musta ja lisa mask, kust kaks auku on välja lõigatud. Võta vana padjapüür, täida see puuvilla või vanade ajalehtedega ning joonista peale raha märk, et varastada see suurepärane Halloweeni kostüümi idee.

 

 

3. Kus on Waldo?

Meile meeldib see, kuna see ei jää kindlasti rahva hulgas märkamatuks.
Võta punase valge triibuline beebipluus, kasuta ohutud näomaalinguvärvi või oma silmapliiatsit prillide joonistamiseks ja loo see vahva klassikaline karakter.4. Armas Sukelduja

Meile meeldib see, kuna meil on olemas kõik kodused vahendid selle kostüümi loomiseks.
Valmistu oma laps sügavale põhja sukeldumiseks, riieta ta selleks musta ning lisa hapnikuballoonideks kaks limpsipudelit. Hapniku laadimiseks lisa limpsipudelitesse plastmass voolik ja vooliku otsa ühenda lutt.


5. Kohvitass

Oleme ausad, paljud on sõltuvad oma hommikukohvist. Mis poleks parem, kui oma väike kohvi tass.
Lõika ära valge plastmass prügikasti põhi, lisa pruunid paelad käeaukudest läbi. Nii saab laps elusuuruses kohvitassi oma õlgadel kanda.
 Kindlasti on sul ka endal mõni põnev idee, jaga seda meiega :)

Allikas : www.parents.com

pühapäev, 27. oktoober 2013

Mida panna lapsele nimeks? Appi tuleb - Nimeäpp

„Ütle mulle üks ilus poisslapse nimi! Ainult mitte eesti oma!“

Kui sul on sama mure, mis Jorh Adniel Kiirel „Kevades“ siis pole sul vaja enam nõu sõprade käest küsida. Kui kasutad nutitelefoni siis lihtsalt lae endale alla tasuta nimeäpp. Testi tasuta äppi „Baby Names“ kus olemas 30 000 erinevat nime. Otsida saab nii soo, algustähe, tähenduse, populaarsuse kui ka riigi järgi.

Kui aga nimi juba lapsele valitud saad äpi abil teada nime tähenduse ja päritolu. Sarnaseid äppe on tegelikult päris palju, näiteks 50000 Baby Names, 25000 Baby Names, Hello my name is jne. Vali lihtsalt selline, mis sulle rohkem meeldib. Testimiseks saad "Baby Names"i installida siit.  


neljapäev, 24. oktoober 2013

Tere, armas lugeja!

Sinu laps blogi on blogi, mis seotud laste ja kõigest nendega kaasnevast. Kirjutame sellest, mis meid ennast eelkõige huvitab ning mis silma jääb. Blogist leiab infot lastetoa sisustuse, lasteriietuse, toidu, diy, mängude, kuhu lastega minna ning on eraldi populaarne alamleht värvipiltide jaoks.

Niisiis ei ole tegu nn klassikalise blogiga, kus postitused igapäeva tegemiste või sisukate analüüsidega, vaid meie noorte emade keskkond, mis aitab äkki ka teil lastemaailmas silmaringi laiendada.

Kui sul on mõtteid ja ideid, mida kajastada või soovid muul moel meiega koostööd teha, siis kirjuta julgelt emailile sinulaps@gmail.com

Kiireks kursis olemiseks leia endale sobiv keskkond:


Sinu laps blogi statistika
Google Analyticsi järgi, 1 kuu unikaalseid külastusi üle 3200 ja lehe kuvamisi üle 7700
Facebooki sõpru üle 1000

Koostööd oleme teinud:Aitäh ;)


Birgit ja Katrin

Kontaktid


Ideid, mõtteid või tervitusi ootame emailile sinulaps@gmail.com

Kiireks kursis olemiseks leia endale sobiv keskkond:
Tere tulemast Sinu laps blogisse!

Meie eesmägiks on pakkuda põnevat lugemist kõigest, mis puudutab lapsi ja perekonda.
Teeme seda kuna lapsed - olgu nad väikesed-suured on armsad ning teemasi, millest nende puhul rääkida on meeletult palju. Sa kindlasti leiad enda jaoks meie blogist huvitavat lugemist, seega ole meiega :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...