kolmapäev, 30. oktoober 2013

Kõrvitsad, kõrvitsad...

Homme on Halloween ja minul on igatahes kõrvitsad ostetud.

Päris õigeid kõrvitsaid ei saanudki, sest ilusat, õiges mõõdus ja püstist muskaatkõrvitsat keskturul ei olnud. Kõrvitsaid müüs vaid üks müüja ja needki olid tavalised  Eesti aia kõrvitsad. Tumedamat oranzi, seda õiget Halloweeni kõrvitsat oli vaid väiksemas suuruses ja kaks neist meie omaks saidki. Oleks pidanud kohe Nõmmele minema, sest eelmistel aastatel on sealt õnnestunud just õiged kõrvitsad saada.

Järgmisel aastal panen oma vanemate koduaeda ise muskaatkõrvitsad kasvama, kuigi olen kuulnud, et Eesti kliimas ei pidavat nad just kõige paremini kasvama. Võibolla neid seetõttu nii vähe saadaval ongi.

Ameerikas on kõrvitsa kasvatamine Halloweeni jaoks eraldi äri. Suured põllud kõrvitsaid kasvatakse just selle päeva jaoks. Kõrvitsate ostmine ja valimine on pere ühine tegevus. Koos minnakse kõrvitsafarmi, kus sul on võimalik valida endale sobiv kõrvits kas siis otse põllult või siis juba ritta laotud kuhjadest. Kõrvitsaid valitakse erinevaid nii laternate tegemiseks kui ka lihtsalt kodu kaunistamiseks.
Millise pildi meie selle aasta kaks kõrvitsat võtavad alles selgub. Ideid kõrvitsate kujundamiseks leiab netist palju ja minu lemmik lehekülg on Martha Stewarti oma, viide - siit.

Ühe suurema kõrvitsalaternate valmistamise käigus sai mõni aasta tagasi tehtud sellised pimedas helendavad laternad:

PQBFOTCS

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...